کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    كاسكو - مرغ عشق انگليسى - طوطى برزيلى - عروس هلندى
    شماره عضویت
    16254
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid نمایش پست ها
    از پرنده فروش خریدم.
    میگه چون قفس جدید گرفتی و از قفس خودش جداش کردی داره پراشو میکنه.این میتونه درست باشه؟
    اگه برگردونمش به مغازه و تو قفس خودش بهتر میشه؟
    درود بر شما،
    تازگى گرفتينش؟ من فكر ميكنم طوطى پركن رو شما خريدين؟ استرس هايى مثل نزديك شدن غريبه، جابجايى ، قرار دادن آشيا جديد در قفس كاسكو، باعث اعتراض سريع و لحظه ميشه و قار ميكشه،
    پركنى متاثر از افسردگي بلند مدت هست.

پيروز و كامياب باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16254
    از پرنده فروش خریدم.
    میگه چون قفس جدید گرفتی و از قفس خودش جداش کردی داره پراشو میکنه.این میتونه درست باشه؟
    درود بر شما،
    تازگى گرفتينش؟
    من فكر ميكنم شما يك طوطى پركن خريدين؟
    استرس هايى مثل نزديك شدن غريبه، جابجايى، قرار دادن آشيا جديد در قفس كاسكو، باعث اعتراض در همون لحظه ميشه و واكنش نشون ميده و قار ميكشه،
    پركنى متاثر از افسردگي بلند مدت هست.

پيروز و كامياب باشيد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    نمیشه چون تو پرنده فروشی بوده اونجا بیماری پوستی یا جک وجونوری رفته باشه رو بدنش واسه این پراشو بکنه؟!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16254
    نمیشه چون تو پرنده فروشی بوده اونجا بیماری پوستی یا جک وجونوری رفته باشه رو بدنش واسه این پراشو بکنه؟!!
    درود دوباره،
    پر ارايى يكى از دلايلش ، پاك كردن پوست و پرها از پارازيت و جونوراهاى ريز هست. لااقل براى خودش مشكلى نداره مگر جوجه هاي گوشتى كه در مجاورتش هستند و مشكل جدى پيدا كنند.

پيروز و كامياب باشيد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    از پرنده فروش خریدم.
    نه از نظر منم ربطی نداره .. استرس ایجاد میشه اما نه تا حدی که پراشو بکنه

نه نیازی نیست .. طوطی یا باید روز اول تو قفس جدید گذاشته بشه یا بعد ار چند مدت که هم یکم رام تر بشه و هم قفس جدید کنارش قرار داده بشه و براش عادی بشه .. تقریبا ممکنه یه ماهی طول بکشه ...

اگه عادی پرآرایی میکنه مشکلی نیست . اما اگه تند تند و با حالت عصبی پراشو تمیز کنه میتونه به خاطر بیماری پوستی باشه

هنوز پرجوی میکنه ؟ جاشو تغییر دادین ؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    7300
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نه از نظر منم ربطی نداره .. استرس ایجاد میشه اما نه تا حدی که پراشو بکنه

نه نیازی نیست .. طوطی یا باید روز اول تو قفس جدید گذاشته بشه یا بعد ار چند مدت که هم یکم رام تر بشه و هم قفس جدید کنارش قرار داده بشه و براش عادی بشه .. تقریبا ممکنه یه ماهی طول بکشه ...

اگه عادی پرآرایی میکنه مشکلی نیست . اما اگه تند تند و با حالت عصبی پراشو تمیز کنه میتونه به خاطر بیماری پوستی باشه

هنوز پرجوی میکنه ؟ جاشو تغییر دادین ؟
    ممنونم
    اره یه جای بالاتر بردم تاثیر نداشت.همچنان پراشو میکند.برگردوندمش مغازه گفتم چند روز اونجا باشه شاید یه درصد بهتر شد. جالب بود که وارد قفس خودش شد دیگه گارد نگرفت!!

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    18722
    سلام به همگی.
    مرسی از سایت خوبتون.
    من یه کاسکو دم قرمز دارم که حدود یک سال داره و بالای 50 کلمه حرف میزنه و کاملا رام.
    یه مدت دچار پرکنی شده بود ولی درمانش کردم.
    الانم دوباره پرکن شده.نمیدونم چیکار کنم.
    دومین سوال منم اینه که چیکار کنم تا با من حرف بزنه یعنی من رو در رو بهش میگم سلام اونم بگه سلام.
    سومین سوالم اینه که چیکار کنم تا بذاره زیر بال هاش رو ناز کنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟ من چند وقت لپتاپم سوخته بود نتونستم بیام و مزاحم وقتتون بشم .

اگه یادتون باشه آخرین بار به من گفتین که در طول روز نفس و نیما رو چند ساعت کنار همدیگه بذارم . توی قفس های جدا . منم تو این مدت همینکارو کردم . نفس جلوی من با نیما خوب رفتار میکنه اما تا وقتی که دور میشم میخواد بزنه اونو .
    وقتی از قفس میاد بیرون بلافاصله میپره روی قفس نیما و تلاش میکنه باهاش دعوا کنه . نیما هم البته قبل اینکه نفس سمتش بیاد شروع میکنه به صدای تق در آوردن ( انگار از روی حرص باشه . البته از روز اول اینو با خودش داشت )
    خلاصه فکر میکنم نفس خیلی حسودی میکنه . قلمرو خودش میدونه . کاملا منو جفت خودش میدونه . چند وقت پیش تصادف کردم . سرم شکست پدرم سر من نوازش کرد . نفس بدجور نگاه کرد و تا دو روز با پدرم قهر بود و گازش میگرفت .
    اصلا نمیتونم هر دو رو با هم بیارم بیرون . زودتر نیما میاد بیرون دو ساعت ، بعد نفس رو بیرون میارم . همه کار میکنه نفس تا به قفس نیما برسه یه حالی ازش بگیره . اما وقتی توی دو تا قفس جدا کنار هم خیلی آروم هستند . هرکدومشون کاری انجام بده ، اونیکی هم انجام میده .
    راستی نیما هم به حرف اومده . اول بیا رو گفت و بعد بابا . بیا رو از من یاد گرفته بود . بابا رو از نفس یاد گرفت . ( نفس کلمه بهتری یادش داده )

تو این مدت یه بار هم نیما رو حموم بردم و با اسپری حمومش کردم . اولش که قفسش رو تمیز میکردم خیلی قار میکشید اما وقتی خودشو شستم خیلی خوشش اومد و ساکت موند . موقع سشوار کردن هم خیلی خوشش اومده بود . از اون به بعد هم آروم تر شد .
    به نظرتون چیکار کنم سپیده خانوم . ممنون میشم راهنماییم کنین .
    ویرایش توسط m.m2020 : 21st December 2015 در ساعت 06:40 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط majid78 نمایش پست ها
    سلام به همگی.
    مرسی از سایت خوبتون.
    من یه کاسکو دم قرمز دارم که حدود یک سال داره و بالای 50 کلمه حرف میزنه و کاملا رام.
    یه مدت دچار پرکنی شده بود ولی درمانش کردم.
    الانم دوباره پرکن شده.نمیدونم چیکار کنم.
    دومین سوال منم اینه که چیکار کنم تا با من حرف بزنه یعنی من رو در رو بهش میگم سلام اونم بگه سلام.
    سومین سوالم اینه که چیکار کنم تا بذاره زیر بال هاش رو ناز کنم.
    سلام . دکتر بردینش ؟ که بدونید از لحاظ جسمانی مشکلی داره یا نه ؟

پرکنیش از کدوم بخش شروع شد ؟ یه عکس ازش بذارید

یکم بیشتر در موردش بگید .. چند ساعت در روز بیرون از قفس و داخل قفسه ؟ چیزی تو خونه تغییر کرده ؟ پرش رو کوتاه کردین ؟ کی ؟

چه وقتایی پر می کنه ؟ داخل یا خارج از قفس ؟ شما واکنشتون چیه ؟

پرکنی اول رو چطور درمان کردین ؟

چندبار در هفته حمومش میکنید ؟

چه غذاهایی میخوره در روز ؟

اگله کلمه سلام رو بلده ، یه بار بگید سلام . بعد خودتون جواب بدین به سلام . بعد بهش جایزه بدین . چندین بار اینکار رو تکرار کنید .. و بعد فقط سلام اول رو بگید و منتظر جوابش بمونید . وقتی کلمه سلام رو گفت بهش جایزه بدین .. اینقدر اینکار رو انجام بدین که یاد بگیره ..

من به طوطی خودم اول اسمش رو یاد دادم .. بعد سوال "اسمت چیه ؟ " رو به قبلش اضافه کردم و خودم جواب رو بهش میگفتم .. بعد فقط سوال رو تکرار میکردم و خودش جواب رو میگفت ..

اصلا نیازی به نوازش زیر بال نیست .. به هر کسی این اجازه رو نمیدن . اجازه بدین خودش این اجازه رو به شما بده .. اصرار نکنید بهش ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    خوبین ؟ من چند وقت لپتاپم سوخته بود نتونستم بیام و مزاحم وقتتون بشم .

اگه یادتون باشه آخرین بار به من گفتین که در طول روز نفس و نیما رو چند ساعت کنار همدیگه بذارم . توی قفس های جدا . منم تو این مدت همینکارو کردم . نفس جلوی من با نیما خوب رفتار میکنه اما تا وقتی که دور میشم میخواد بزنه اونو .
    وقتی از قفس میاد بیرون بلافاصله میپره روی قفس نیما و تلاش میکنه باهاش دعوا کنه . نیما هم البته قبل اینکه نفس سمتش بیاد شروع میکنه به صدای تق در آوردن ( انگار از روی حرص باشه . البته از روز اول اینو با خودش داشت )
    خلاصه فکر میکنم نفس خیلی حسودی میکنه . قلمرو خودش میدونه . کاملا منو جفت خودش میدونه . چند وقت پیش تصادف کردم . سرم شکست پدرم سر من نوازش کرد . نفس بدجور نگاه کرد و تا دو روز با پدرم قهر بود و گازش میگرفت .
    اصلا نمیتونم هر دو رو با هم بیارم بیرون . زودتر نیما میاد بیرون دو ساعت ، بعد نفس رو بیرون میارم . همه کار میکنه نفس تا به قفس نیما برسه یه حالی ازش بگیره . اما وقتی توی دو تا قفس جدا کنار هم خیلی آروم هستند . هرکدومشون کاری انجام بده ، اونیکی هم انجام میده .
    راستی نیما هم به حرف اومده . اول بیا رو گفت و بعد بابا . بیا رو از من یاد گرفته بود . بابا رو از نفس یاد گرفت . ( نفس کلمه بهتری یادش داده )

تو این مدت یه بار هم نیما رو حموم بردم و با اسپری حمومش کردم . اولش که قفسش رو تمیز میکردم خیلی قار میکشید اما وقتی خودشو شستم خیلی خوشش اومد و ساکت موند . موقع سشوار کردن هم خیلی خوشش اومده بود . از اون به بعد هم آروم تر شد .
    به نظرتون چیکار کنم سپیده خانوم . ممنون میشم راهنماییم کنین .
    سلام . مرسی . مراحمید

اول بگید پرکنی نفس قطع شده یا هنوز ادامه داره ؟

تو کدوم اتاق هستن الان . تو اتاق نفس یا اتاق نیما ؟

صفحه 1173 از 1238 نخستنخست ... 173673107311231154115511561157115811591160116111621163116411651166116711681169117011711172117311741175117611771178117911801181118211831184118511861187118811891190119111921223 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)