صفحه 18 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 171 به 180 از 252

موضوع: سنگ زنده

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    جدا از این مطلبی که دوستان گفتن اگر نگاه کنی من نوشتم ،،اصطلاحا،، یعنی لایوراک در اینجا فقط یه اسم میشه

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 22nd August 2015 در ساعت 04:53 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    [QUOTE=mjd-s;260038]سلام دوست عزیز
    حرف شما درسته ، ولی باور کنید بعضی مواقع بخاطر تند تایپ کردن یا ملکه ذهن شدن بعضی کلمه ها این موارد پیش میاد
    مثل ریف که خیلی از دوستان یه مرجان میگن ریف، ولی همونطور که میدونید به یک تپه مرجانی ریف میگن ولی بین دستان مصطلح شده
    موفق باشید[/QUOTE]

دقیقا همین طوره که می فرمایید به هر حال همه ما اینجا هستیم که به هم کمک کنیم و با هم اطلاعاتمون رو گسترش بدیم

[
    QUOTE=farbodb;260092]ممنون برای یاد اوریتون اما همونطور که اقا مجید فرمودن خیلی وقتا به خاطر سریع جواب دادن این اشتباهات پیش میاد
    اما فکر نمیکنم من یا اقای نوروزی اونقد کم سواد باشیم که احتیاج باشه شما معنی دد راک و لایوراکو برای ما تفسیر کنید و از هم تمییز بدین و پیشنهاد علمی تر برخورد کردن رو بدین!!!
    در رابطه با علمی بودن هم اینجا تنها تالاری هست که اکثر مطالب برپایه رفرنس معتبر و علمی هست
    موفق باشید[/QUOTE]

دوست عزیز ما اینجا نیستیم که سطح سوادمون رو به رخ هم بکشیم و به دنبال این هم نیستیم که همدیگر رو خراب کنیم و به قول خودتون اگر تعصب علمی بودن تالار رو داریم ، نباید از این تذکرات ناراحت بشیم ،مطلبی که اشتباه باشه باید درست بشه هر کسی که گفته باشه فرق نمی کنه ،صحبت من هم خطاب با کسانی بود که در آینده مطلب رو میخونند که بدونن لایو راک مرده مفهومی نداره

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط dk3nji نمایش پست ها
    راستی از مدیر این بخش خواهش میکنم راجب ساخت سنگ مرده یه تاپیک بزنن و جاهایی که میشه تهیه اش کرد تا جایی که من مطالعه کردم همون خاصیت رو داره و با تراشیدن یه لایو راک توی اب بعد از 6 ماه کلونی میشه رو تموم سنگ های مرده و هزینه خیلی کم تری که داره هیچ اگر جا بیوفته برا محیط زیست هم خیلی بهتره چون به صورت بیرویه داره این لایو راک ها از بین میره و جایگزین شدنش هم تو طبیعت سالیان سال زمان میبره

ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط alijenab_r نمایش پست ها
    [QUOTE=mjd-s;260038]سلام دوست عزیز
    حرف شما درسته ، ولی باور کنید بعضی مواقع بخاطر تند تایپ کردن یا ملکه ذهن شدن بعضی کلمه ها این موارد پیش میاد
    مثل ریف که خیلی از دوستان یه مرجان میگن ریف، ولی همونطور که میدونید به یک تپه مرجانی ریف میگن ولی بین دستان مصطلح شده
    موفق باشید

دقیقا همین طوره که می فرمایید به هر حال همه ما اینجا هستیم که به هم کمک کنیم و با هم اطلاعاتمون رو گسترش بدیم

[
    QUOTE=farbodb;260092]ممنون برای یاد اوریتون اما همونطور که اقا مجید فرمودن خیلی وقتا به خاطر سریع جواب دادن این اشتباهات پیش میاد
    اما فکر نمیکنم من یا اقای نوروزی اونقد کم سواد باشیم که احتیاج باشه شما معنی دد راک و لایوراکو برای ما تفسیر کنید و از هم تمییز بدین و پیشنهاد علمی تر برخورد کردن رو بدین!!!
    در رابطه با علمی بودن هم اینجا تنها تالاری هست که اکثر مطالب برپایه رفرنس معتبر و علمی هست
    موفق باشید[/QUOTE]

دوست عزیز ما اینجا نیستیم که سطح سوادمون رو به رخ هم بکشیم و به دنبال این هم نیستیم که همدیگر رو خراب کنیم و به قول خودتون اگر تعصب علمی بودن تالار رو داریم ، نباید از این تذکرات ناراحت بشیم ،مطلبی که اشتباه باشه باید درست بشه هر کسی که گفته باشه فرق نمی کنه ،صحبت من هم خطاب با کسانی بود که در آینده مطلب رو میخونند که بدونن لایو راک مرده مفهومی نداره

[/QUOTE]

سلام علی آقا
    وقتی میگی دنبال این نیستیم همدیگر رو خراب کنیم بیا طبق درخواست دوستمون یه تایپیک بزن و دستور درست کردن و سرهم کرون دد راک رو توضیح بده تا همه استفاده کنن از جمله خود من ، این میشه خراب نکردن دوستان ولیکن اینچنین خطاب کردن که آیندگان بدانن زیاد دوستانه نیست
    بهترین روش این بود که تو پیام خصوصی به فربد میگفتی و روش دوم این بود که گفتم تایپیک بزنی و یه تذکر میدادی که بیایید درست بنویسیم ،، لایوراک،،

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    دوستان این دو سنگ رو ببینید:

سمت راستی سنگی هست که از دل جنگل پیدا شده و سمت چپی هم که مشخصه.
    از این ها درون آکواریوم آب شور میشه استفاده کرد؟
    سمت راستی حفره های خیلی زیادی هم داره.
    سمت چپی جزو سنگ های مرده حساب نمیشه؟
    ویرایش توسط Evanescence : 22nd August 2015 در ساعت 05:46 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها
    دوستان این دو سنگ رو ببینید:

سمت راستی سنگی هست که از دل جنگل پیدا شده و سمت چپی هم که مشخصه.
    از این ها درون آکواریوم آب شور میشه استفاده کرد؟
    سمت راستی حفره های خیلی زیادی هم داره.
    سمت چپی جزو سنگ های مرده حساب نمیشه؟
    سلام
    اون سوراخهایی که عکس سمت راستی داره فقط بدرد قایم شدن مانتیس میخوره ، وقتی میگیم خلل و فرج زیادی داشته باشه به این معنی هستش که سنگ پوک باشه تا میکروارگانیسمها بتونن توش ایجاد کلنی بکنن و این میشه حفره های میلیمتر کمتر نه اینکه انگشت توش جا بشه
    عکس سمت چپی پایه کلسیومی یه مرجان بوده مثل شقایق سنگ که بعد مرگش این پایه مونده و میشه استفادش کرد تو آکواریوم ولی در سطوح بالایی ظاهر زیبایی نخواد داشت و این سنگ نبوده که حالا بهش بگیم سنگ مرده ولیکن به نظر شخصی من میشه برای سنگ های زیرین و اصطلاحا بیس ازش استفاده کرد
    سنگ مرده همین سنگهای زنده ای که از دریا بیرون آورده میشن و به داخل آب نمیرن دیگه و تمام میکروارگانیسمهای اون میمرن
    سعی میکنم یه تایپیک در این باره تا آخر هفته با عکس ایجاد کنم

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    اون سوراخهایی که عکس سمت راستی داره فقط بدرد قایم شدن مانتیس میخوره ، وقتی میگیم خلل و فرج زیادی داشته باشه به این معنی هستش که سنگ پوک باشه تا میکروارگانیسمها بتونن توش ایجاد کلنی بکنن و این میشه حفره های میلیمتر کمتر نه اینکه انگشت توش جا بشه
    عکس سمت چپی پایه کلسیومی یه مرجان بوده مثل شقایق سنگ که بعد مرگش این پایه مونده و میشه استفادش کرد تو آکواریوم ولی در سطوح بالایی ظاهر زیبایی نخواد داشت و این سنگ نبوده که حالا بهش بگیم سنگ مرده ولیکن به نظر شخصی من میشه برای سنگ های زیرین و اصطلاحا بیس ازش استفاده کرد
    سنگ مرده همین سنگهای زنده ای که از دریا بیرون آورده میشن و به داخل آب نمیرن دیگه و تمام میکروارگانیسمهای اون میمرن
    سعی میکنم یه تایپیک در این باره تا آخر هفته با عکس ایجاد کنم

Send by tapatalk

البته فکر کنم سمت چپیه که پایه یک مرجان بوده کلسیوم هم آزاد کنه نه؟ یا من اشتباه میکنم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    البته فکر کنم سمت چپیه که پایه یک مرجان بوده کلسیوم هم آزاد کنه نه؟ یا من اشتباه میکنم؟
    من هم نوشتم سمت چپیه پایه کلسیومی یه مرجان بوده حالا البته که گفتی یعنی چه ؟!

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10340
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    من هم نوشتم سمت چپیه پایه کلسیومی یه مرجان بوده حالا البته که گفتی یعنی چه ؟!

Send by tapatalk
    سلام جناب نوروزی
    منظور خاصی از البته نبود فقط خواستم در تکمیل فرمایشات جنابعالی بگم که برای تانک ریف خوب نیست چون کلسیوم آزاد میکنه و البته(اگه این البته مشکل ساز نشه)بهتره از کوچیکاش توی کلسیوم راکتور استفاده بشه که کار من بی سواد نیست البته

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط نویدد نمایش پست ها
    سلام جناب نوروزی
    منظور خاصی از البته نبود فقط خواستم در تکمیل فرمایشات جنابعالی بگم که برای تانک ریف خوب نیست چون کلسیوم آزاد میکنه و البته(اگه این البته مشکل ساز نشه)بهتره از کوچیکاش توی کلسیوم راکتور استفاده بشه که کار من بی سواد نیست البته
    علیک سلام
    این که چون کلسیوم آزاد میکنه بدرد تانک ریف نمیخوره فکر نمیکنم درست باشه ، برای آزاد کردن کلسیوم باید شدت جریان زیاد باشه مثل داخل سامپ ، حالا این کلسیوم مشکلی درست نمیکنه و تمام لایوراکها هم ساختاری کلسیومی دارن

Send by tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    دوستان سلام خسته نباشین من یه سوالی الان برایم پیش اومد من هم به اشتباه تو کامت چیز عجیب قریبی گفتم ؟؟

من با نظر اقای نوروزی موافقم انقدر بولد کردن نداشت اشتباه اقا فربد یه پیام خصوصی میدادی یا خودتون تصحیح میکردین

شما خودت نوع حیوان خانگی رو زدی اکواریوم الان من باید بخندم به شما یا مسخره کنم ؟ شما اکواریومتون حیوان خانگیتونه ؟

منم حیوان خانگیم مبله گربم میاد روش میخوابه

شرمنده البته بابت شوخیم

این دوستان ما حقوق بگیر من و شما نیستن کا اشتباهاتشون اینجوری به رخ کشیده بشه ( البته اگه اشتباهی بود که به اکوسیستم من و شما اسیبی وارد بشه باید تصحیح بشه و جلوش گرفته شه ) این یه اشتباه تایپی بوده و چه بسا دوستمون از واژه ی دد راک استفاده میکرد از فهم من نوعی که تازه با این اصطلاحات دارم اشنا میشم خارج بود

همه ما اینجا جمع شدیم که چیز هایی رو که بلد هستیم و تخصص داریم رو به رایگان به اشتراک بزاریم تا یه کلا برداد از کم بود اطلاعات خریدار سواستفاده نکنه بلایی که سر خود من اومده و با عضو شدن اینجا خواستم کمکی بکنم و کسب اطلاعات کنم

بعدم سر این اشتباه 10 تا پست خورده که از نظر بار معلوماتی 0 بوده اون بدبختی که هاستو به رایگان قرار داده دست منو شما برای بار علمی هم زبوناش داده نه دعوا و کل کل سر این که کی سواد داره ای بیشتر اصطلاح بلده

بازم من شرمنده همه دوستان هستم که اول دخالت کردم بعدم اگه جسارتی شده شرمنده
    ویرایش توسط dk3nji : 22nd August 2015 در ساعت 08:59 PM

صفحه 18 از 26 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)