فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: راهنمایی در مورد بیماری ماهی

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    علی کریمی
    شماره عضویت
    14289
    میانگین پست در روز
    0.00

راهنمایی در مورد بیماری ماهی

سلام علی هستم نزدیک یک ماهه که رویه باله های شکمی ماهی کله شیریم دونه های سفید رنگی به وجود اومده وتا به حال سه بار از دارویه ضد قارچ استفاده کردم نمک ومتیلن بلو روهم امتحان کردم دمایه اب روهم رویه ۳۲درجه تنظیم کردم ولی دونه ها ازبین نرفتن البته کم یا زیادم نشدن تو این مدت به نظرشما ایا بیماری خواصی گرفته لطفا راهنماییم کنین. ممنون از وقتی که برای ما میگزارید
    البته چنتا عکس هم تهیه کردم ولی نمیدونم چطوری باید ارسال کنم اگه لازمه درمورد روش ارسال عکس هم توضیح بدین ممنون

تیم مدیریت کل سایت RAMIN آواتار ها
    شماره عضویت
    2499
    میانگین پست در روز
    4.44
    نقل قول نوشته اصلی توسط علی کریمی نمایش پست ها
    البته چنتا عکس هم تهیه کردم ولی نمیدونم چطوری باید ارسال کنم اگه لازمه درمورد روش ارسال عکس هم توضیح بدین ممنون
    http://mihanpet.ir/showthread.php?t=25765#post218370

کاربر فعال majestic آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    دوستدار طبیعت و حیوانات
    حیوان خانگی
    ماهيان زينتي آب شور
    شماره عضویت
    1935
    میانگین پست در روز
    0.18
    سلام دوست عزیز.
    باید خدمت شما عرض کنم که ماهی شما دچار بیماری سفیدک شده. در ادامه توضیحات کامل و مفصلی رو درباره ی این نوع بیماری و نحوه درمانش خدمتتون ارئه میدم که امیدوارم مفید واقع بشه.
    اسم دیگه ی این بیماری که منشأ انگلی هم داره ایک هستش .از علتهای بوجود اومدن این بیماری میتونیم به لمس کردن بدن ماهی با دست ٰ‌ـسرد شدن ناگهانی آب و یا جدال با ماهی های دیگه ای که ساکن آکواریوم هستن اشاره کرد.
    با پیشرفت این بیماری نقطه های سفید بسیاری بدن ماهی را می پوشونه که شبیه به دونه های نمک هستن . در این حالت ماهی بدن خودشو به اشیای داخل آکواریوم میماله و از این طریق سعی میکنه که انگل رو از بدن خودش جدا کنه . مدتی بعد ماهی شدیداً تنبل شده و رفته رفته انگل بصورت لکه های سفید و با چشم غیر مسلح بر روی بدن ماهی قابل مشاهده میشن . این انگل ها پوست ماهی رو سوراخ میکنن و به بدن ماهی چسبیده و از خون ماهی تغذیه میکنن . در صورت باقی موندن این انگل بر روی پوست ماهی سیستم ایمنی بدن ماهی بصورت خودکار لایه ی موکوسی تولید کرده و انگل رو می پوشونه. رشد این انگل توی آکواریوم بدلیل اینکه یک محیط بسته هست هر 6 یا 8 روز تا 10 برابر افزایش پیدا میکنه. انگل سفیدک برای تولید مثل بدن ماهی رو ترک میکنه و پس از تولید مثل سوراخ بزرگی در پوست ماهی ایجاد میکنه که زمینه رو برای ایجاد عفونت های ثانویه ی باکتریایی و قارچی فراهم میکنه . انگل به کف آکواریوم رفته و یک پوشش ژله ای مانند در اطراف خودش ترشح میکنه که داخل این کیست نوزادان زیادی تقسیم میشن . بعدش کیست میترکه و نوزادان بیرون میریزن و به شنای آزاد می پردازن و میرن دنبال میزبان جدیدی برای خودشون میگردن که ازش تغذیه کنن و چرخه ی قبلی رو دوباره توی بدن میزبان جدیدشون تکرار کنن .
    زمان لازم برای رشد این انگل به دو عامل بستگی داره که یکیش درجه حرارت و دومی قدرت سیستم دفاعی بدن ماهی هست . جالبه بدونی که ماهی هایی که به این بیماری دچار میشن بعد از بهبودی در صورتیکه دوباره این انگل بهشون حمله کنن تا حدود زیادی بدنشون نسبت به این بیماری مقاومتر میشه . البته این در شرایطی اتفاق میوفته که نکات بهداشتی و تغذیه مناسب در آکواریوم شما بخوبی انجام بگیره . احتمالا بیماری ماهی شما در مرحله ی اولیه هست که در اینصورت میتونید با افزایش دما به بیش از 30 درجه سانتیگراد به مقابله با این بیماری بپردازی اما اگر از مرحله ی اولیه گذر کرده و چند روز از این بیماری گذشته باشه باید شما از دارو استفاده کنی . در طول دوره ای که از دارو استفاده میکنید هم باید گیاهای آکواریوم و زغال اکتیو رو از سیستم آکواریوم خارج کنی . دفت کن دما رو هم کم کم افزایش بدی تا شوک جدیدی به ماهی سرایت نکنه . حواست هم باشه که دما رو که بالا میبری حتما سطح اکسیژن رسانی مخزن رو هم بیشتر کن چون با بالا رفتن دما میزان اکسیژن محلول درون آکواریوم کاهش پیدا میکنه و باعث خفگی ماهیات میشه .
    میتونی از داروی ضد انگل برای درمان این بیماری استفاده کنی یا میتونی از نمک هم استفاده کنی . روش استفاده از نمک برای درمان این بیماری رو هم برات توضیح میدم:
    نمکی که استفاده میکنی باید نمک طعام باشه . به ازای هم لیتر آب 4 قاشق چایخوری نمک رو توی آب حل میکنی و ماهی رو به مدت 30 ثانیه یا کمی بیشتر توی این آب قرار میدی بعدش ماهی رو به تانک اصلی انتفال بده . این کار رو تا 3 روز ادامه بده و هر بار هم 30 تا 70 درصد از آب تانک رو عوض کن . به این روش حمام ماهی میگن.
    روشهای دیگه ای هم برای درمان این بیماری وجود داره ولی بدلیل اینکه برخی از این روشها بسیار تخصصی هستن و انجامشون برای انسان میتونن بسیار بسیار خطرناک باشن بنابراین توصیه نکردم.
    امیدوارم که نکات رو بدرستی انجام بدین و هر چه زودتر ماهیتون سلامتی خودشو بدست بیاره.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)