فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: لنگ زدن خرگوشم

کاربر جدید fr_sdgh آواتار ها
    شماره عضویت
    14188
    میانگین پست در روز
    0.06

لنگ زدن خرگوشم

تاپیک قبلیم منتقل شده ولی نمیدونم به کجا !!!! به هر حال این تاپیک موضوعش فرق میکنه

صبحی، موش خرما دنبال خرگوشم داده بود؛ به موقع رسیدم ولی الان انگار درد داره، دست چپش روخیلی روی زمین نمیگذاره ولی ازش استفاده میکنه! چشم همون سمتش هم مدام داره اشک میزنه تفلکی. غذا میخوره.
    تا فردا ببرمش دامپزکی شهرمون، گفتم یه سوالی پرسیده باشم چون خیلی به دامپزکی شهرمون اطمینان ندارم.

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    سلام ، اگه زخمي داره با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد . هر نيمساعت كمپرس كنيد دستشو ، يعني اول هر نيمساعت دستشو كمپرس سرد كنيد و بعد از ٢-٣ساعت از كمپرس گرم استفاده كنيد . چشمش حتما توي درگيري اسيب ديده . اب رو بجوشونيد يه كم ولرم كه شد (داغ نباشه) با قطره چكان تميز چشمشو شستشو بديد و خشك كنيد و يه كم پماد ويتامين آ چشمي بزنيد ، پلكشو ببنديد تا پماد با كره چشم تماس پيدا كنه.

کاربر جدید fr_sdgh آواتار ها
    شماره عضویت
    14188
    میانگین پست در روز
    0.06
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، اگه زخمي داره با بتادين رقيق شده ضدعفونيش كنيد . هر نيمساعت كمپرس كنيد دستشو ، يعني اول هر نيمساعت دستشو كمپرس سرد كنيد و بعد از ٢-٣ساعت از كمپرس گرم استفاده كنيد . چشمش حتما توي درگيري اسيب ديده . اب رو بجوشونيد يه كم ولرم كه شد (داغ نباشه) با قطره چكان تميز چشمشو شستشو بديد و خشك كنيد و يه كم پماد ويتامين آ چشمي بزنيد ، پلكشو ببنديد تا پماد با كره چشم تماس پيدا كنه.
    ممنون.
    آره زخم هست ولی اگه اشتباه نکنم چند ماه پیش همین جاش زخم شده بود که اندازه عدس بود و خوشک شده بود (خودش علائمی نشون نمیداد، اتفاقی زخم رو پیدا کردم). یادم هست روی زخم بتادین کشیدم، خودش نشست تموم بتادین ها رو لیس زد و خرد. حقیقتش تا بهبودی کاملش زخمش رو برسی نکردم ولی بنظرم ممکنه همون زخم باشه!
    الان این زخمش اندازه یه بند انگشت بنظر میرسه. موهای بدنش اجازه نمیدم من زخم رو به طور کامل ببینم ( مو بهش چسبیده ). اصلا با این موها بتادین زدن شاید غیر ممکن باشه! بعدش هم خودش لیس میزنه! چیکار کنم؟

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.30
    نقل قول نوشته اصلی توسط fr_sdgh نمایش پست ها
    ممنون.
    آره زخم هست ولی اگه اشتباه نکنم چند ماه پیش همین جاش زخم شده بود که اندازه عدس بود و خوشک شده بود (خودش علائمی نشون نمیداد، اتفاقی زخم رو پیدا کردم). یادم هست روی زخم بتادین کشیدم، خودش نشست تموم بتادین ها رو لیس زد و خرد. حقیقتش تا بهبودی کاملش زخمش رو برسی نکردم ولی بنظرم ممکنه همون زخم باشه!
    الان این زخمش اندازه یه بند انگشت بنظر میرسه. موهای بدنش اجازه نمیدم من زخم رو به طور کامل ببینم ( مو بهش چسبیده ). اصلا با این موها بتادین زدن شاید غیر ممکن باشه! بعدش هم خودش لیس میزنه! چیکار کنم؟
    موهای اون قسمت رو با احتیاط کوتاه کنید بعد بتادین بزنید. ممکنه همون زخم قدیمی ابسه یا عفونت زیر پوست ایجاد کرده باشه که در دراز مدت به خون و استخوان سرایت میکنه باعث التهاب و عفونت استخوان میشه . اگه این مورد بود باید حتما توسط پزشک بررسی بشه و چرک رو تخلیه کنن.
    زخم باز یا عفونتو ابسه ای اگه دیدید ،یا از بتادین رقیق شده و یا محلول ضدعفونی کننده هگزاسپت روزی دوبار روی موضع اسپری کنید .5دقیقه روی پوست باشه و لیس نزنه. بعد اهسته با دستمال پاکش کنید . خیلی احتیاجی به پاکسازیش نیست . یه مقدارش روی زخم بمونه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)