مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام این کاسکوها هم مثل عروسا اواز میخونن؟صدایه اواز خوندن عروسا رو نشنیده که بگم ازش تقلید میکنه ولی چند روزیه ظهرها میشنه اواز میخونه خیلی جالبه احساس میکنم هروقت شاده اواز میخونه

تمرین دست دادن هم امروز خواستم باهاش تمرین کنم وقتی انگشتمو بهش نزدیک میکردم خودش دست میداد عین کلیپ خیلی راحت جوری که حس کردم این تمرین قبلا باهاش انجام شده پاشو میزاشت رو انگشتم دوباره میزاشت رو چوب نشیمن ولی جایزه بهش میدادم پرت میکرد طبق معمول
    نه دقیقا مثل عروس ولی سوت های آهنگین ممکنه بزنن ، ممکنه اون چندباری که بردینش تو اتاق طوطی های دیگه شنیده باشه ..

مهم نیست با تشویق کلامی تمرین رو ادامه بدین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام سپیده خانم توضیح کاملی دادند من فقطمیخواستم بگم هر چه زودتر برای کاسکو تون اسباب بازی بخرید کاسکوی من نصف فرشمونوسیم کتریمون را خورده و من همیشه باید مواظبش باشم تا کل خونتون را نخورده یهفکری بکنید اهان یادم رفت اگه دیر بشه کل چوب کابینتتون را هم میخوره وکلا جویدناین جور چیز ها ضرر داره در مورد سنش هم من نمیتونم نظر بدم ولی اگه نور طبیعیهرنگ چشمش زرد کم رنگ یا کرمیه و فکر کنم یک تا سه سالش باشه اما به شرطی که نور طبیعی باشهوقتی هم بالا میاره نشانه ی اینه که شما را خیلی دوست داره و شما را جفت خودشمیدونه وبرای ابراز علاقه به شما اینکار را میکنه معمولا برای یک نفر از افرادخانواده و اون شمایید اگه نمی خوایید بالا بیاره سعی کنید کمتر نازش کنید و زیادپیشش نرید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    با سلام سپیده خانم توضیح کاملی دادند من فقطمیخواستم بگم هر چه زودتر برای کاسکو تون اسباب بازی بخرید کاسکوی من نصف فرشمونوسیم کتریمون را خورده و من همیشه باید مواظبش باشم تا کل خونتون را نخورده یهفکری بکنید اهان یادم رفت اگه دیر بشه کل چوب کابینتتون را هم میخوره وکلا جویدناین جور چیز ها ضرر داره در مورد سنش هم من نمیتونم نظر بدم ولی اگه نور طبیعیهرنگ چشمش زرد کم رنگ یا کرمیه و فکر کنم یک تا سه سالش باشه اما به شرطی که نور طبیعی باشهوقتی هم بالا میاره نشانه ی اینه که شما را خیلی دوست داره و شما را جفت خودشمیدونه وبرای ابراز علاقه به شما اینکار را میکنه معمولا برای یک نفر از افرادخانواده و اون شمایید اگه نمی خوایید بالا بیاره سعی کنید کمتر نازش کنید و زیادپیشش نرید
    سلام بله درسته حتما باید اسباب بازی در اختیارشون باشه ، کتری رو نذارید بجوه ..

در مورد سن هم چشم کرم، 4 سال به بالاست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام سپیده خانوم
    خسته نباشین

نفس از وقتی که پر ریزی شروع کرده دیگه پر نمی کنه . روی سینه اش تقریبا پر شده . فقط یه ردیف مونده . کمرش هم بهتر شده . با وجودی که توی پرریزی باید کمی بد اخلاق بشن نفس اینطوری نیست. گاهی پر خودش میافته . گاهی هم توی پر آرایی خودش پر رو از ریشه در میاره . حتی تو این وضع کلمه هم یاد گرفته . یکی از پرنده فروش هایی که دنبال جفت بودم بهم گفت توی فصل پر ریزی پر هایی که قیجی کرده اگه میتونی از ریشه در بیار که زود به جاش پر در بیاد . درسته به نظرتون؟ میشه ؟ من واسه آزمایش جنسیت شش تا پر نفس رو از سینه همینطوری در آوردم . با یه دست پوستش رو نگه داشتم و آروم پر رو در آوردم .

سوال بعدی من اینه که جفت بیاد و نفس خدا نکرده به کندن ادامه بده ، اون یاد نمیگیره و پر کن بشه ؟ میترسم مشکل بشه دو تا . دیگه روحیه دیدن پر کن دیگه ای رو ندارم . یکی از پرنده فروشا که رفته بودم دنبال خریدن جفت بهم گفت اصلا کاسکو رو جفت نمیکنن مگرنه جوجه اش دو میلیون نمیشد . وقتی فهمید نفس پر کن بوده گفت دیگه بدتر اینی که میخوای ببری هم یاد میگیره و پر میکنه . حسابی منو ترسوند .

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام سپیده خانوم
    خسته نباشین

نفس از وقتی که پر ریزی شروع کرده دیگه پر نمی کنه . روی سینه اش تقریبا پر شده . فقط یه ردیف مونده . کمرش هم بهتر شده . با وجودی که توی پرریزی باید کمی بد اخلاق بشن نفس اینطوری نیست. گاهی پر خودش میافته . گاهی هم توی پر آرایی خودش پر رو از ریشه در میاره . حتی تو این وضع کلمه هم یاد گرفته . یکی از پرنده فروش هایی که دنبال جفت بودم بهم گفت توی فصل پر ریزی پر هایی که قیجی کرده اگه میتونی از ریشه در بیار که زود به جاش پر در بیاد . درسته به نظرتون؟ میشه ؟ من واسه آزمایش جنسیت شش تا پر نفس رو از سینه همینطوری در آوردم . با یه دست پوستش رو نگه داشتم و آروم پر رو در آوردم .

سوال بعدی من اینه که جفت بیاد و نفس خدا نکرده به کندن ادامه بده ، اون یاد نمیگیره و پر کن بشه ؟ میترسم مشکل بشه دو تا . دیگه روحیه دیدن پر کن دیگه ای رو ندارم . یکی از پرنده فروشا که رفته بودم دنبال خریدن جفت بهم گفت اصلا کاسکو رو جفت نمیکنن مگرنه جوجه اش دو میلیون نمیشد . وقتی فهمید نفس پر کن بوده گفت دیگه بدتر اینی که میخوای ببری هم یاد میگیره و پر میکنه . حسابی منو ترسوند .
    سلام مرسی

خیلی خبر خوبیه .. امیدوارم دیگه کلا از سرش افتاده باشه ..

من اینکار رو پیشنهاد نمیکنم اجازه بدین خودش بیفته ... تو روند افتادن پرهاش دخالت نکنید . اگه پرهاش آسیب دیده بود اون جریانش فرق میکرد و برای اینکه به پرهای دیگه آسیبی وارد نکنه کندنش ضروری بود . اما الان نیازی نیست. شما اگه تو فصل پر ریزی هم نباشه و پرش رو بکنید ، جدید در میاد به جاش .. اینطور نیست که رشد پرها زمان خاصی داشته باشه .

در مورد یادگیری پرنده جدید .. ممکنه طوطی که پرکن هست پرهای جفتش رو بکنه ، و حتی پرنده جدید هم یاد بگیره ، بله امکانش هست اما 100% نیست . بیشتر زمانی این احتمال وجود داره که طوطی پرکنی شدید داشته باشه و عادت کرده باشه به این کار..

این احتمالات داده شده و حتما رخ داده که تو مقالات بهش اشاره شده اما نمیشه گفت حتما این اتفاق میفته . گرفتن طوطی غیر از کاسکو هم میتونه مفید باشه ، گرفتن جفت برای طوطی که به دلیل بلوغ دچار پرکنی شده خوبه اما در کل نمیشه گفت دقیقا گرفتن جفت و یا آوردن طوطی دیگه باعث از بین رفتن پرکنی میشه . باید امتحان کرد .. ممکنه در یه طوطی نتیجه مثبت داشته باشه و در یه طوطی نتیجه منفی

من نمیتونم نتیجه ی خاصی رو پیش بینی کنم اما این موارد رو میگم دیگه خودتون تصمیم بگیرید

فوقش طوطی جدید میگیرید و نتیجه نمیبینید و میبرید میفروشیدش .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    با سلام ببخشید مزاحمتون شدم من یک سوالی داشتم من تصمیمگرفتم به جایی اینکه با چوب درخت استندبرای طوطیم درست کنم با چوبهای اسباب بازی خودش درست کردم چون چوب درخت نیاز به جوشاندن داره ومن امکاناتشرا ندارم و ممکنه مریض بشه نوع درختش هم نمیدونم
    فقط چوب زیرش را جویدهمیخواستم بپرم برای زیر استند باید چکار کنم اینم عکسش http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image35.jpg
    یک اسبا ب بازی جعبه ای هم درست کردم و توش تخمه ویکدونه پسته وخرده کاغذ ریختم میخواستم بدونم ضرری نداشته باشه اینم عکس اسباب بازی http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image31.jpg

ویرایش توسط فلفلی : 11th August 2015 در ساعت 01:22 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام ببخشید مزاحمتون شدم من یک سوالی داشتم من تصمیمگرفتم به جایی اینکه با چوب درخت استندبرای طوطیم درست کنم با چوبهای اسباب بازی خودش درست کردم چون چوب درخت نیاز به جوشاندن داره ومن امکاناتشرا ندارم و ممکنه مریض بشه نوع درختش هم نمیدونم
    فقط چوب زیرش را جویدهمیخواستم بپرم برای زیر استند باید چکار کنم اینم عکسش http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image35.jpg
    یک اسبا ب بازی جعبه ای هم درست کردم و توش تخمه ویکدونه پسته وخرده کاغذ ریختم میخواستم بدونم ضرری نداشته باشه اینم عکس اسباب بازی http://up.parsipet.ir/uploads/ArcSoft-Image31.jpg

سلام . خوبه از اسباب بازی هاش استفاده کنید . برای پایه هم میتونید از دسته تی چوبی استفاده کنید . فقط اون پیج ها خیلی امن نیست . فلزیه و طوطی ممکنه بجوه و دچار مسمومیت بشه . مثلا میتونید از اتصال های T شکل لوله PVC استفاده کنید .. اندازه این چوبا پیدا کنید و چوب رو از داخلش رد کنید .. دیگه نیازی به چسب و پیچ نیست

یا دور این قسمت که پیچ گذاشتید قشنگ با یه طناب سفت کنید .

یا کلا دور این نشیمنش رو با طناب بپیچید که کلا طنابی بشه ..

حالا اگه دوستان راه دیگه ای بلد باشن میگن .

اسباب بازی جعبه ای هم خوبه مشکلی نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    من چند سال پیش یه استند ساختم . عکسش رو هم توی یه فرومی گذاشتم اما الان هرچی گشتم تو فروم عکس نبود .
    متاسفانه گوشیم نابود شده مگرنه براتون عکسش رو میفرستادم .
    متنی که چند سال پیش نوشته بودم رو پیدا کردم دقیقا مثل شما دنبال استند بودم:

سلام
    مدتی بود که برای پرنده ام یک استند T میخواستم . اما توی مغازه های پرنده فروشی پیدا نمیکردم .از اونجایی که استند وسیله مهمی برای پرنده هست خودم تصمیم گرفتم براش یک استند درست کنم .:->
    رفتم چوب گرفتم و تو خونه درست کردم .:cool:

ارتفاعش 1 متر هست ( وقتی روبروش میشینم بهش احاطه دارم).
    طول نشیمنگاهش ( یا ارتفاع استوانه ) 50 سانتیمتر هست .
    کف استند 56*56 که نشیمنگاه دقیقا بالای کف باشه و بیرون نزنه .
    کف هم که دارای مکان واسه سینی هست . ( یک سینی چوبی هم دارم براش درست می کنم )
    محل اتصال نشیمنگاه با پایه رو خالی از برچسب گذاشتم که مبادا آویزون بشه و بکنه . ( اگه مشکلی پیش نمیاد اونجا رو هم پر کنم )
    برچسب پایه T قابل شستشو هست و کف هم از MDF که میشه تمیز کرد .

حالا یه کم توضیح بیشتر میدم

من از چوب ام دی اف استفاده کردم برای کف . 56*56 بود . کناره هاش رو هم با ام دی اف چند سانت بالا آوردم . مثل جعبه شیرینی . اما از یه طرف باز گذاشتم موند . فقط یه چوب سه لایی اون سمت گذاشتم که حالت کشویی داشته باشه . یه چیزی مثل سینی قفس 1033 هم درست کردم که بره درون اون جا بگیره و راحت بشه آورد بیرون تمیزش کرد .

حالا وسط این جعبه . یه چوب دیگه که ضخیم هم بود قرار دادم . این چوب نباید کل روی جعبه رو بگیره . عرض اش ده سانت کافیه .
    بعد وسط اونو یه کم سوراخ کردم . و یه دسته ی بیل رو درونش گذاشتم و حسابی محکمش کردم . هم با میخ هم با چسب چوب . در آخر هم یه چوب نشیمن روی اون دسته بیل گذاشتم تا شکل T بشه . نباید دسته بیل به کف ام دی اف برسه . چون اونجا قراره سینی رو قرار بدیم .
    اندازه ها رو هم بالا نوشتم . خیلی مهمه که ارتفاع استند جوری باشه که وقتی کنارش میشینین رخ به رخ باشین . اگه بالاتر باشه خوب نیست . پائین تر هم باشه احساس خوبی نداره پرنده .

الان استندت آماده اس . اما من واسه خوشگل کردنش . از روکش های ام دی اف استفاده کردم . از این روکش ها واسه کف یا دیوار هم استفاده میشه . روی چوبی که بر روی ام دی اف جعبه ای قرار دادم و دسته ی بیل رو با اون پوشوندم .
    البته تقاطع T رو خالی گذاشتم . جوری که حتی پرنده آویزون هم بشه نتونه با برچسب بازی کنه . اصلا نمی رسه بهش .
    الان چند ساله که دارمش
    تا الانم پرنده ام نتونسته تخریبش کنه . عاشقش هم شده . هر شب هم میاد بیرون و میره روی اون قرار میگیره . اون موقع که عکسش رو گذاشتم همه خوششون اومد . و تشویق شدم و کلی چیزای دیگه براش درست کردم . خیلی راحت هم میشه تمیزش کرد. فقط با یه دستمال نمناک روی برچسب بکشی تمیز میشه .

هر از گاهی فقط چوب نشیمن رو عوض میکنم تا تمیز و جدید باشه .

امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم . ببخشید عکسش رو نداشتم . اما سعی میکنم بگیرم و اینجا بذارم .
    ویرایش توسط m.m2020 : 11th August 2015 در ساعت 06:07 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    من چند سال پیش یه استند ساختم . عکسش رو هم توی یه فرومی گذاشتم اما الان هرچی گشتم تو فروم عکس نبود .
    متاسفانه گوشیم نابود شده مگرنه براتون عکسش رو میفرستادم .
    متنی که چند سال پیش نوشته بودم رو پیدا کردم دقیقا مثل شما دنبال استند بودم:

سلام
    مدتی بود که برای پرنده ام یک استند T میخواستم . اما توی مغازه های پرنده فروشی پیدا نمیکردم .از اونجایی که استند وسیله مهمی برای پرنده هست خودم تصمیم گرفتم براش یک استند درست کنم .:->
    رفتم چوب گرفتم و تو خونه درست کردم .:cool:

ارتفاعش 1 متر هست ( وقتی روبروش میشینم بهش احاطه دارم).
    طول نشیمنگاهش ( یا ارتفاع استوانه ) 50 سانتیمتر هست .
    کف استند 56*56 که نشیمنگاه دقیقا بالای کف باشه و بیرون نزنه .
    کف هم که دارای مکان واسه سینی هست . ( یک سینی چوبی هم دارم براش درست می کنم )
    محل اتصال نشیمنگاه با پایه رو خالی از برچسب گذاشتم که مبادا آویزون بشه و بکنه . ( اگه مشکلی پیش نمیاد اونجا رو هم پر کنم )
    برچسب پایه T قابل شستشو هست و کف هم از MDF که میشه تمیز کرد .

حالا یه کم توضیح بیشتر میدم

من از چوب ام دی اف استفاده کردم برای کف . 56*56 بود . کناره هاش رو هم با ام دی اف چند سانت بالا آوردم . مثل جعبه شیرینی . اما از یه طرف باز گذاشتم موند . فقط یه چوب سه لایی اون سمت گذاشتم که حالت کشویی داشته باشه . یه چیزی مثل سینی قفس 1033 هم درست کردم که بره درون اون جا بگیره و راحت بشه آورد بیرون تمیزش کرد .

حالا وسط این جعبه . یه چوب دیگه که ضخیم هم بود قرار دادم . این چوب نباید کل روی جعبه رو بگیره . عرض اش ده سانت کافیه .
    بعد وسط اونو یه کم سوراخ کردم . و یه دسته ی بیل رو درونش گذاشتم و حسابی محکمش کردم . هم با میخ هم با چسب چوب . در آخر هم یه چوب نشیمن روی اون دسته بیل گذاشتم تا شکل T بشه . نباید دسته بیل به کف ام دی اف برسه . چون اونجا قراره سینی رو قرار بدیم .
    اندازه ها رو هم بالا نوشتم . خیلی مهمه که ارتفاع استند جوری باشه که وقتی کنارش میشینین رخ به رخ باشین . اگه بالاتر باشه خوب نیست . پائین تر هم باشه احساس خوبی نداره پرنده .

الان استندت آماده اس . اما من واسه خوشگل کردنش . از روکش های ام دی اف استفاده کردم . از این روکش ها واسه کف یا دیوار هم استفاده میشه . روی چوبی که بر روی ام دی اف جعبه ای قرار دادم و دسته ی بیل رو با اون پوشوندم .
    البته تقاطع T رو خالی گذاشتم . جوری که حتی پرنده آویزون هم بشه نتونه با برچسب بازی کنه . اصلا نمی رسه بهش .
    الان چند ساله که دارمش
    تا الانم پرنده ام نتونسته تخریبش کنه . عاشقش هم شده . هر شب هم میاد بیرون و میره روی اون قرار میگیره . اون موقع که عکسش رو گذاشتم همه خوششون اومد . و تشویق شدم و کلی چیزای دیگه براش درست کردم . خیلی راحت هم میشه تمیزش کرد. فقط با یه دستمال نمناک روی برچسب بکشی تمیز میشه .

هر از گاهی فقط چوب نشیمن رو عوض میکنم تا تمیز و جدید باشه .

امیدوارم تونسته باشم منظور رو برسونم . ببخشید عکسش رو نداشتم . اما سعی میکنم بگیرم و اینجا بذارم .
    خیلی ممنون از پاسختون بله متاسفانه توی بازار پیدا نمیشه نجاری هم قبول نمیکنه من برای کفش یه چوب ام دی اف دارم ولی خیلی میترسم که یه وقت بجوه اخه چوب قبلیش مال اسباب بازیش بود و نمیتونست بجوه دیروز از روش افتاد محکم پایین و دردش گرفت حالا دیگه ازش میترسه من از جلوش فعلا برداشتم تا یک فکر درست و حسابی واسش بکنم لوله ی pvcهم فکر خوبیه من از وقتی تاپیک کاسکو هاتون را دیدم سپیده خانم حسابی داغون شدم یکی از فامیل هامون یک کاسکو داشت که از صداسیما هم اومدن واسه فیلم برداری ازش حتی سه چهار سال پیش میخواستن با یک ماشین خوب عوضش کنن ولی صاحبش نداد خیلی باهوش بود اشپزی بلد بود و کامل نماز میخواند و چندتاسوره هم حفظ بود خیلی شیرین زبون بو مثل یک ادم حرف میزد یک روز فرار کرد و رفت صاحبش تا یکسال لباس مشکی میپوشید وگریه میکرد جای بچشون بود 7سال هم داشتنش خدا کنه یک نفر پیداش کرده باشه از دست دادن کاسکو واقعا غم انگیزه خدا برای هیچ کس نخواد
    ویرایش توسط فلفلی : 12th August 2015 در ساعت 11:42 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    خیلی ممنون از پاسختون بله متاسفانه توی بازار پیدا نمیشه نجاری هم قبول نمیکنه من برای کفش یه چوب ام دی اف دارم ولی خیلی میترسم که یه وقت بجوه اخه چوب قبلیش مال اسباب بازیش بود و نمیتونست بجوه دیروز از روش افتاد محکم پایین و دردش گرفت حالا دیگه ازش میترسه من از جلوش فعلا برداشتم تا یک فکر درست و حسابی واسش بکنم لوله ی pvcهم فکر خوبیه من از وقتی تاپیک کاسکو هاتون را دیدم سپیده خانم حسابی داغون شدم یکی از فامیل هامون یک کاسکو داشت که از صداسیما هم اومدن واسه فیلم برداری ازش حتی سه چهار سال پیش میخواستن با یک ماشین خوب عوضش کنن ولی صاحبش نداد خیلی باهوش بود اشپزی بلد بود و کامل نماز میخواند و چندتاسوره هم حفظ بود خیلی شیرین زبون بو مثل یک ادم حرف میزد یک روز فرار کرد و رفت صاحبش تا یکسال لباس مشکی میپوشید وگریه میکرد جای بچشون بود 7سال هم داشتنش خدا کنه یک نفر پیداش کرده باشه از دست دادن کاسکو واقعا غم انگیزه خدا برای هیچ کس نخواد
    بله واقعا خیلی سخته .. وابستگی بیش از حد این ترس رو در آدما بوجود میاره که خدای نکرده اتفاقی برای طوطی نیفته .. اما همین ترس باعث رخ دادن اتفاقات بد هست . طوطی هاتون رو دوست داشته باشید اما همیشه فکرتون مثبت باشه ، هیچوقت به مرگ و بیماری طوطی فکر نکنید ...

با لوله های pvc هم میشه مدل های جالبی درست کرد .. یا میتونید لوله رو خودتون بگیرید با اتصالات T شکل و زانویی به وصل کنید ( خوبیش اینه که میتونید مدلش رو بعدا تغییر هم بدین ) یا میتونید مدل انتخاب کنید و بدید به همونایی که لوله PVC میفروشن براتون اتو کنن ، یعنی محکمش کنن که دیگه باز نشه

این مدل رو ببینید :

http://www.parsipet.ir/thread9175.html

صفحه 1156 از 1238 نخستنخست ... 156656105611061137113811391140114111421143114411451146114711481149115011511152115311541155115611571158115911601161116211631164116511661167116811691170117111721173117411751206 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)