صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029

آکواریوم نانو من

سلام خدمت همه دوستان عزیز
    من بتازگی با سیتتون آشنا شدم و به توصیه مدیران محترم مشخصان آکواریومم رو اینجا می گذازم
    آکواربوم نانو وارداتی
    ابعاد تانک 46*37*40 (طول - عرض-ارتفاع)
    سامپ : 35*35*40
    چراغ ال ای دی flex
    پمپ آب هایلا
    اسکیمر berlin airlift red sea
    پمپ هوا جنکا
    مدیا jbl
    نمک red sea
    شوری سنج عقربه ایی کنت (دوستان بعضی ها معتقدن که این عقربه ها خوب نیست حالا اگه منو راهنمایی کنید ممنون می شم
    دماسنج کورالایف
    11 کیلو لایو راک

الان در حال انجام سیکل ازت هستم
    و امیدوارم تا ده روزه دیگه اوکی بشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز مبارک باشه ,امیدوارم اک همیشه زیبایی از کار در بیاد,
    عرض اک شما کمه ویکمی مشکل برای چیدمان درست میکنه,
    به نظر من همه مدیاها را از سامپ خارج کنید ای کاش زودتر گفته بودید که اینقدر بابت این مدیاها هزینه نمیکردید بنظر من همه را خارج کنید یا حداقل اون سرامیکها را خارج کنید وفقط یکی یا حداکثر دوتا بسته از اون میکرومکها یا سابسترات (درست توی عکس مشخص نمیشه چیه)بزارید باشه اینقدر مدیا بعد از مدتی خود باعث بهم زدن پارامترها میشن,اسکیمر را بزارید خانه وسط تا باعث نشه حباب وارد تانک بشه,بهتره بجای پد از فیلتر ساکس استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    سلام
    تبریک میگم
    این آکواروم وارداتی برندش چیه ؟ چون من این آکواریوم رو تو مغازه امیر روحی ( دریای آبی ) دیدم . میخوام ببینم مثل بقیه اجناسش قلابی هست یا نه واقعا خارجیه
    منم با فرمایش آقا حجت موافقم مدیا رو حذف کنید
    نورتون همون برند زدلایته ؟ به نظر نور آبی تانک کمه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز مبارک باشه ,امیدوارم اک همیشه زیبایی از کار در بیاد,
    عرض اک شما کمه ویکمی مشکل برای چیدمان درست میکنه,
    به نظر من همه مدیاها را از سامپ خارج کنید ای کاش زودتر گفته بودید که اینقدر بابت این مدیاها هزینه نمیکردید بنظر من همه را خارج کنید یا حداقل اون سرامیکها را خارج کنید وفقط یکی یا حداکثر دوتا بسته از اون میکرومکها یا سابسترات (درست توی عکس مشخص نمیشه چیه)بزارید باشه اینقدر مدیا بعد از مدتی خود باعث بهم زدن پارامترها میشن,اسکیمر را بزارید خانه وسط تا باعث نشه حباب وارد تانک بشه,بهتره بجای پد از فیلتر ساکس استفاده کنید
    سلام و خیلی ممنون بابت توضیحاتتون
    فقط در مقدمه بگم که کار اصلی من تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی هست و کلا هم تخصص مکانیکی دارم و هم یه کوچولو شیمیایی
    ولی تا الان چیزی به پیچیدگی این اکواریوم ابشور ندیدم

والا برای خریدش که تمام نواب رو بالا پایین کردم و از هرکی یه توضیحی گرفتم (الته اخرش فهمیدم که انگار هیچکدوم متخصص نیستن)
    در اخر گفتم بزار از یه مغازه بخرم که به نظرم مطمن باشه و تضمین برای همه چیزش بده
    خلاصه در اخر از همون دریایی ابی که دوستمون فرمودند خریدم و البته یک دلیلم سایز بسیار خوبش بود و به نظر شخصی خودم قیافشم خوب بود

کل ساخت سامپ و نصب و ... رو خودشون انجام دادن (در رابطه با اون مدیاها که فرمودید)

دیروز پیش یکی از دوستام بودم که تو کار ماهی هست صاحبکارش قبلا تو کار ابشور بوده ولی به خاطر خرابی بازار رفته تو شیرین
    به اون که عکس رو نشون دادم گفت سامپت مشکل داره اسکیمر نباید بقل پمپ باشه و نخودی نمی دونم چی استارتر حتما اضافه کن
    تا 40 الی 50 روزم هیچ کاری بهش نداشته باش و در اخر قرار شد زحمت یک سامپ رو بکشن و با جای رفریجرم
    حتی در یکی از فروم ها راجع به منابع کربنی سوال پرسیدم گفتن بهتره راکتور بیوپلت نصب کنی که ایشون گفت اصلا نیاز ندازی

و الان هم که شما می فرمایید هرچی خریدم اضافیه درش بیارم می خوام بزنم زیر گریه
    خلاصه الان یک هفته نشده من خواستم یک اکواریوم جمع کنم اینقدر صحبت های گوناگون شنیدم و هنوزم نتونستم یه مرجع کامل پیدا کنم کلی ناامید شدم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    نقل قول نوشته اصلی توسط meis@m نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم
    این آکواروم وارداتی برندش چیه ؟ چون من این آکواریوم رو تو مغازه امیر روحی ( دریای آبی ) دیدم . میخوام ببینم مثل بقیه اجناسش قلابی هست یا نه واقعا خارجیه
    منم با فرمایش آقا حجت موافقم مدیا رو حذف کنید
    نورتون همون برند زدلایته ؟ به نظر نور آبی تانک کمه
    بله درست فرمودید از همون دریای ابی گرفتم
    مارک لامپ نمی دونم چیه روش نوشته flexible
    ال ای دی ترکیبی زرد و ابی هست
    برای گرفتن عکس نور ابی رو کم کردم تا خوب بیوفته
    اینکه فرمودید تقلبیه والا به خدا اگه من بدونم
    (چرا بازار اینکار اینقدر کلاه بردار داره؟؟؟ پس یه مبتدی مثل من باید چیکار کنه اخه)

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام به پارسی پت خوش آمدین
    بهترین کار برای افرادی که میخوان بیان سمت اب شور مطالعه هست قبل از اقدام به هر کاری،متاسفانه تو کشور ما هر کسی برای خودش یه متد برای اب شور در اورده یا متدهای پیشنهادی که اکثرا مغازه دارها پیشنهاد میدن برای 10 15 سال پیش هست که بیشترشون هم بعدا باعث بروز مشکلات زیادی میشه ،البته اینم در نظر بگیریم مغازه دار همیشه به فکر جیب خودش و فروش محصولاتشه خریدار باید با اطلاعات کافی بره جلو،متاسفانه بازار ایران هم که افتضاحه تو این صنف وافراد سودجو و بی اطلاعات و کم سواد بسیار بسیار زیادن تقریبا99%
    نگهداری تانک اب شور سطوح مختلفی داره ،بستگی به هدف شما داره که بخواین تو این تفریح چقدر وارد شین تو سطوح اولیه و مبتدی(ببخشید این کلمه رو به کار بردم) با همین تانکتون میتونید جلو برین البته پیشنهاد میکنم با خوندن مطالب و پرسش و پاسخ کم کم اون رو ارتقاء بدین
    نا امید نشین این خرج های اضافی و پر کردن جیب مغازه دارها برای تمام بچه های اینجا اتفاق افتاده حداقل یک بار
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    سلام به پارسی پت خوش آمدین
    بهترین کار برای افرادی که میخوان بیان سمت اب شور مطالعه هست قبل از اقدام به هر کاری،متاسفانه تو کشور ما هر کسی برای خودش یه متد برای اب شور در اورده یا متدهای پیشنهادی که اکثرا مغازه دارها پیشنهاد میدن برای 10 15 سال پیش هست که بیشترشون هم بعدا باعث بروز مشکلات زیادی میشه ،البته اینم در نظر بگیریم مغازه دار همیشه به فکر جیب خودش و فروش محصولاتشه خریدار باید با اطلاعات کافی بره جلو،متاسفانه بازار ایران هم که افتضاحه تو این صنف وافراد سودجو و بی اطلاعات و کم سواد بسیار بسیار زیادن تقریبا99%
    نگهداری تانک اب شور سطوح مختلفی داره ،بستگی به هدف شما داره که بخواین تو این تفریح چقدر وارد شین تو سطوح اولیه و مبتدی(ببخشید این کلمه رو به کار بردم) با همین تانکتون میتونید جلو برین البته پیشنهاد میکنم با خوندن مطالب و پرسش و پاسخ کم کم اون رو ارتقاء بدین
    نا امید نشین این خرج های اضافی و پر کردن جیب مغازه دارها برای تمام بچه های اینجا اتفاق افتاده حداقل یک بار
    موفق باشید
    خیلی سپاسگزارم از توضیحاتتون و ممنون بابت خوش آمدگویی
    راستش الان در حال طراحی یک سامپ جدید باتوجه به توضیحات دوستان هستم
    البته سیستم رو گذاشتم کار کنه (فعلا تا یکماه آینده قصد ندارم موجود زنده اضافه کنم) تا کم کم بتونم همه ایرادهای وارده رو رفع کنم
    البته بگم من قبل از خرید هم کلی مطالعه کردم ولی تا زمانی که نخریدم و توی خونه نصب نشد سیکل ها رو درک نکرده بودم (به طور مثال اصلا نمی دونستم کار این مدیاها چیه یا فیلتر بایو) و البته هنوزم بقیه رو درست درک نکردم

بهرحال چیزی که متوجه شدم اینه که دیگه به مغازه ها نرم چون گویا توضیحاتشون درست نیست و فقط به فکر فروش هستن (البته یکی دیگه از مسایل هم اینه که خودشون هم اکثرا نمی دونن قضیه چیه!! تجربی یکسری تز می دن)
    و همینجا خرد خرد باتوجه به نظرات دوستان و همفکری کم کم سعی می کنم درست کنم و البته با صبر زیاد

بهرحال از سایت خوبتون ممنونم کاملا ضعف سیستم اطلاعاتی فروش رو جبران کرده

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز نیاز نیست سامپ را عوض کنید ,شما باید مدیاها را حذف یا حداقل خیلی کمش کنید,واسکیمر را هم بیارید خانه وسط.
    در مورد راه اندازی چون از لایوراک استفاده کردید فقط باکتری زنده بگیرید بهترین محصولی هم که میتونم بهتون پیشنهاد بدم باکتری7برایتول هست طبق دوزش استفاده کنید ,هر وقت نیتریت وامونیاک اب اک شما صفر شد ونیترات بالا رفت اونموقع سیکل طی شده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    سلام خدمت همه اساتید
    بالاخره با مشورت دوستان سامپ رو تغییر دادم
    البته می خواستم رفرجیم هم اضافه کنم که متاسفاه جا نداد
    حالا گویا خیلی هم نیاز نیست
    با ایت تغییرلت تو سام\ حجم آبش تغییریبا دوبرابر شد و اسکیمر هم اومد وسط
    البته مدیا ها رو کم نکردم به نظرم کافی اومد

همچنین باتوجه به کارم در حال طراحی یک PLC برای آکواریم هستم
    که دما رو بخونه با افزایش دما فن رو روشن کنه با کاهش دما هیتر رو روشن کنه
    تایم دادم به چراغ که هشت ساعت در روز روشن بشه

فقط یه سوال داشتم ما شوری سنجی داریم که خروجی داشته باشه؟؟
    مثلا شوری اب کم شد یا زیاد یه سیگنالی بده من بتونم براش برنامه بنویسم
    خیلی ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    دوستان عزیزم
    کسی راجع به سامپ جدید نظری نداره؟ آیا کار خوبی کردم؟ یا بی تاثیر بوده؟
    خیلی ممنون می شم منو از راهنمایی های خوبتون بی بهره نزارید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)