فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  8
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14034
    میانگین پست در روز
    0.01

کمک فوری : گوشه گیری و بیماری ماهی پرت :(

سلام دوستان، من زیاد با مسائل مرتبط با نگهداری ماهی ها و اصولش آشنا نیستم. اما مدتی هست که دو تا ماهی پرت رو به امانت نگهداری میکنم.

اندازه آکواریوم، ارتفاع 40 ، طول 50 و عرض 25 هست. آب ماهی هارو دیر به دیر عوض میکنم ولی چون بخاری داره و آب تبخیر میشه معمولا آب اضافه میکنم و گاهی هم بخشی از آب رو سیفون میکنم و آب جدید اضافه میکنم.
    - دمای آب معمولا 27 یا 28 هست.
    - سختی و ph رو نمیدونم متاسفانه(چجوری یاید اندازه بگیرم؟)
    - یه پمپ هوا دارم که یه خروجیش به سنگ هواساز 20 سانتی کف تانک وصله و یکیش به کفی تور مانند که زیر سنگ ریزه ها قرار داره و هوا به صورت حبابای بزرگ وارد آب میکنه. فیلتر و اینا هم نداره. برای همین وقتی چند ماه یه بار آکواریوم رو تمیز میکنم کلی فضولات یا مونده غذاها کف و بین سنگ ریزه هاست.
    - غذا هم فقط کرم خونی میدم که به صورت دونه های ریز خشک قرمز رنگ هستن. روزی یه بار صبح ها...

- ماهی که بیمار شده، چشمهاش شفافن یکم احساس میکنم یکی از چشماش بخشیش کدر شده.
    - از ماهی دیگه لاغرتره و یکی دوماهه از اون یکی کوچیکترم شده.
    - رنگ بدنش معمولیه، همون نارنجی با خالهای بزرگ قرمز که میگن خالکوبیه(نمیدونم). اما فکر میکنم رنگ روی آبششهاش کبودتر از بقیه جاهاشه و فکر میکنم قبلا اینجوری نبود. البته اون یکی که سالمه اونم یکم کبودی داره ولی نه انقدر...
    سرعت تنفسش کم میشه وقتی کف آکواریومه...معمولا یا کف آکواریوم کز میکنه، یا توی یه لونه تاریک میره...وقتی هم بیرونه چند روزه بی حرکت میافته و حتی کج میشه انگار که مرده...زود هم عکس العمل نشون میده و میترسه خیلی.
    - شکمش ورم نداره
    - سوراخ روی بینی نمیدونم ولی فکر میکنم هر دوتا دو تا سوراخ ریز روی بینیشون دارن...یعنی به صورت طبیعی...
    - لکه سفید نداره ظاهرا...
    - شنای ماهی یکم متعادل نیست و باید تلاش بکنه از جاش بلند بشه...اصلا هم زیاد معلق نمی مونه و اگه بال نزنه زود میره کف آب...

وقتی غذا میدم خوب حرکت میکنه، یا وقتی با اون یکی ماهی بازی میکنه ودرگیر میشه...ولی بقیه اوقات بی حال و بی حرکت شده خیلی...

دیروز داروی ضد قارچ، سفیدک و ضد عفونی کننده و مولتی ویتامین گرفتم و اضافه کردم به آب، ولی امروز بهتر نشده.... :(

فقط عکس شب گرفتم کیفیتش پایین شد. اینجوری بیحال میافته.

کاربر فعال majestic آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    دوستدار طبیعت و حیوانات
    حیوان خانگی
    ماهيان زينتي آب شور
    شماره عضویت
    1935
    میانگین پست در روز
    0.18
    سلام دوست عزیز . بخاطر اطلاعات کاملی که در مورد وضعیت ماهی دادید تشکر میکنم . با توجه به نشانه هایی که شما فرمودین میشه فهمید که ماهی شما دچار سو تغذیه شده و دلیلش هم استفاده فقط از یک نوع غذا هست . کرم خونی رو کلا زیاد پیشنهاد نمیکنن برای ماهی ها . بهتره که غذای بهتری رو که مخصوص ماهی های سیچلاید هست براشون تهیه کنید تا لااقل تنوع غذایی داشته باشن . در مورد کدر بودن چشم ماهی با توجه به اینکه میفرمایید مقدار زیادی فضولات و غذای اضافی از کف تانک جمع میکنید میشه به این موضوع پی برد که کیفیت آب آکواریومتون بسیار پایین هست . سیفون آکواریوم رو با توجه به این نکته که آکواریومتون کوچک هست و از سیستم فیلتراسیون قوی ای هم برخوردار نیست با فواصل هر 10 الی 20 روز یکبار انجام بدین و هر بار یک سوم آب آکواریوم رو با آب تازه تعویض کنید تا همواره آب آکواریومتون شفاف و محیط نگهداری ماهی هاتون هم تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و بیماری باقی بمونه . داروهایی رو هم که تهیه کردین هیچکدوم کارساز نیست و فقط برای اینکه ماهی بیمار رو تقویت کنید میتونید از اون مولتی ویتامینی که تهیه فرمودین استفاده کنید تا ماهی از اینی که هست ضعیف تر نشه . لطفا هر چه سریعتر جهت خرید یک غذای مرغوب اقدام بفرمایید و همچنین سیفون از کف تانک رو به همون صورت که خدمتتون عرض کردم انجام بدین تا ان شاالله ماهی کوچولوی شما هر چه زودتر سلامتی خودشو بدست بیاره. موفق باشید دوست عزیز
    ویرایش توسط animal lover : 18th February 2016 در ساعت 02:30 AM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14034
    میانگین پست در روز
    0.01
    نقل قول نوشته اصلی توسط majestic نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز . بخاطر اطلاعات کاملی که در مورد وضعیت ماهی دادید تشکر میکنم . با توجه به نشانه هایی که شما فرمودین میشه فهمید که ماهی شما دچار سو تغذیه شده و دلیلش هم استفاده فقط از یک نوع غذا هست . کرم خونی رو کلا زیاد پیشنهاد نمیکنن برای ماهی ها . بهتره که غذای بهتری رو که مخصوص ماهی های سیچلاید هست براشون تهیه کنید تا لااقل تنوع غذایی داشته باشن . در مورد کدر بودن چشم ماهی با توجه به اینکه میفرمایید روزانه هم میشه به این موضوع پی برد که کیفیت آب آکواریومتون بسیار پایین هست . سیفون آکواریوم رو با توجه به این نکته که آکواریومتون کوچک هست و از سیستم فیلتراسیون قوی ای هم برخوردار نیست با فواصل هر 10 الی 20 رپز یکبار انجام بدین و هر بار یک سوم آب آکواریوم رو با آب تازه تعویض کنید تا همواره آب آکواریومتون شفاف و محیط نگهداری ماهی هاتون هم تمیز و عاری از هر گونه آلودگی و بیماری باقی بمونه . داروهایی رو هم که تهیه کردین هیچکدوم دردی رو دعوا نمیکنه و فقط برای اینکه ماهی بیمار رو تقویت کنید میتونید از اون مولتی ویتامینی که تهیه فرمودین استفاده کنید تا ماهی از اینی که هست ضعیف تر نشه . لطفا هر چه سریعتر جهت خرید یک غذای مرغوب اقدام بفرمایید و همچنین سیفون از کف تانک رو به همون صورت که خدمتتون عرض کردم انجام بدین تا ان شاالله ماهی کوچولوی شما هر چه زودتر سلامتی خودشو بدست بیاره. موفق باشید دوست عزیز
    ممنون از پاسخگوییتون :)
    یعنی به نظر شما مشکل خاصی نداره؟ مشکل کیسه هوا یا انگل و...
    آخه یه اشتباهی هم کردم دیروز دیدم خوب نمیشه آب رو کلا عوض کردم. کلا از سیکل هم اطلاعی نداشتم...امروز به همین خاطر حالش بدتر شده...کف آکواریوم دیگه کاملا کج میشد....
    برای همین با مشورت توی سایت دیگه تتراسایکلین خریدم و از عصر، در ظرف جدا با مقدار خیلی کم تترا آبش رو مخلوط کردم و الان توی اونه. طبق راهنمایی اونها گفتن تا یه هفته باید اینکارو بکنم و هر روز هم آبشو عوض کنم و از نو دارو بزنم...الان یعنی به نظرتون برگردونمش به آکواریوم یا این کارو ادامه بدم...ظاهرا از وقتی جداش کردم بهتر شده...یعنی دیگه کج نمیشه فعلا.

کاربر فعال majestic آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محسن
    علایق
    دوستدار طبیعت و حیوانات
    حیوان خانگی
    ماهيان زينتي آب شور
    شماره عضویت
    1935
    میانگین پست در روز
    0.18
    ببینید . کدری چشم همیشه نشونه ی بیماری نیست . گاهی بخاطر کیفیت پایین آب هم این اتفاق میوفته و چشم ماهی دچار کدری میشه که در این صورت با تعویض مقداری از آب آکواریوم این کدورت از چشم ماهی برطرف میشه. بنظر من ماهی شما بیماری ای نداره و این حالتش بخاطر کیفیت بد آب و عدم تغذیه مناسب بوجود اومده . توجه داشته باشید که جابجا کردن ماهی در شرایطی که ماهی دچار استرس هست کار اشتباهیه و بنظر من بهتره که بفکر تغذیه مناسب و بهبود کیفیت آب آکواریوم باشید . حالا این نظر من بود و فکر میکنم ماهی شما نیازی به دارو نداره . حالا شما بهرحال بالا سر ماهی هستید و با اعمالی که انجام میدین و وضعیت ماهی رو مشاهده میکنید بهتر میتونید متوجه بشید که کدوم روش کارآمد هست . بنده تا جایی که بتونم برای بهبود هر چه سریعتر ماهیه شما باهاتون همکاری میکنم و در خدمتگذاری حاضرم . موفق باشید

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    عرفان فولادخامی
    شماره عضویت
    14025
    میانگین پست در روز
    0.02

کمک

سلام دوست عزیز
    من خودم نزدیک به 10 سال میشه که آکواریوم دارم و با مشکلات ماهی ها تا حدودی آشنام ماهی شما طبق گفته دوستمون مشکل تغذیه داره و بهتره غذای مناسبتری رو تهیه کنیدمن معمولاً چند نوع غذا رو با هم میکس میکنم و میدم به ماهی هام به شما هم پیشنهاد میکنم همین کار رو بکنید این غذا ها شامل ساده ، ویتامینه و تقویتی هستن چند وعده در طول روز اما به مقدار کم با هم میکس کنید و بدین به ماهی ها و اگر ماهی رو جدا کردین در شرایط مناسبی هست یعنی هم هوا و هم بخاری داره بزارید جدا باشه و جداگانه بهش برسید بعد از چند روز که بهتر شد برشگردونید پیش بقیه ماهی ها.
    ان شاءالله هرچه زودتر پرت شما حالش خوب بشه.
    نکته دیگه در مورد کرم خونی اگه بخاطر رنگ ماهی بهش میدین بهتره روزی یک وعده اون هم کم بهش بدین. من خودم به شخصه موافق کرم خونی نیستم. غذای مناسبی برای پرت نیست. بجاش تقویتی و ویتامینه بدین مناسبتر هست.

کاربر جدید
    شماره عضویت
    14034
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام دوستان

ماهی خوشبختانه از دیروز یکم شروع کرده به غذا خوردن. البته توی این دو شب رو توی همون محلول مخلوط با مقدار خیلی کمی تتراسایکلین نگهش داشتم(با دما و هوادهی مناسب). شب دوم مقدار خیلی کمی غذا دادم و با وجود بی حالی اونارو خورد و صبحش به آکواریوم برش گردوندم. با اینکه هنوز گوشه گیری میکنه و شناش متعادل نیست ولی از دیروز موقع غذا دادن از لونه میاد بیرون، میخوره و برمیگرده.
    البته من از گوشه گیری پرت ها و علاقه اشون به اینکار اطلاع دارم، اما مدتی هست که این ماهی فقط توی لونه سفالی میره و البته اون یکی پرت از این بزرگتر شده و دیگه نمیتونه وارد لونه بشه(حالا نمیدونم از این لحاظ مشکلی هست یا نه، چون به نظرم اذیتش میکنه و شاید همین دلیل ضعف و بیماریشم باشه)

من غذاشون رو هم عوض کردم( بسته انرژی سیچیلاید- شرکت ماهیران)، به پیشنهاد شما دوستان که احتمال دادین سوتغذیه داره. چون فقط یک نوع غذا(کرم خونی) بهشون میدادم. فقط این غذاها بعد آب خوردن خیلی بزرگ میشن نمیدونم مناسب هستن یانه. فعلا غذا و داروی مناسب و همینطور باکتری ساز در شهر ما موجود نیست.

نکته دیگه در مورد فیلتر هست.یه پلاستیک ساده توری زیر سنگریزه ها میذاریم که پمپ هوا بهش وصل میشه، میگن این فیلتر منسوخ شده الان.... اگه اونو خارج کنم باید چه فیلتری جایگزین کنم؟ یه سری ها هستن که به پمپ هوا وصل میشن و خودشون مستقل نیستن، از اونا خوبه؟(حجم آک هم که 50 لیتره) یا نیاز به تصفیه و فیلتر مستقل داره؟

ممنونم از راهنمایی شما دوستای خوب که کمک کردین و راهنمایی دادین :)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)