صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 41
    همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi87gh نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    یه چند وقتی بود که میدیدم ماهیها یهو حرکات ناگهانی میکنن. من دیشب با فازمتر داخل آکواریوم رو تست کردم و دیدم برق داره!! دو تا بخاری دارم اول تک تک خاموششون کردم دیدم همچنان برق داخل آب هست. جفتشو خاموش کردم دیدم برق داخل آب قطع شد!
    من واقعا متوجه نمیشم چرا این اتفاق داره می افته چون جفت بخاری ها از محل اتصال سیم برقشون کاملا بیرون از آب قرار دارن. دوستان تا بحال با همچین مشکلی روبرو شدید؟ راه حلی هم دارید؟
    مرسی
    سلام
    ابتدا دوشاخه بخاري مورد نظر رو برعكس به پريز وصل كنيد و دوباره تست كنيد.
    اگر جريان برق هنوز وجود دارد احتمال اتصالي بخاري به خاطر نفوذ اب به داخل آن وجود دارد. يا بايد بخاري را تعويض كنيد يا قسمت بالاي آنرا خوب آب بندي كنيد و آنرا كامل داخل اب قرار ندهيد.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    دماسنج های چینی آکواریوم موجود در بازار یک تلرانس 2 درجه ای (+ یا -) خطا دارن
    بهتره از دماسنج های دیجیتالی آکوامدیک و سرا و ... استفاده کنید

موفق باشید
    سلام
    من در حال حاضر در آکواریومم یک عدد دماسنج که تا 50 درجه داره و رنگش زرد هست و شیشه ای هم هست و با یکی از همین چسب هایی که به فیلتر هست برای چسباندن به شیشه است استفاده میکنم و دما را الان داره تقریباً 28 درجه نشون میده و چند تا از ماهی ها انگار روبه مردن هستند یعنی دما مثلاً 26 درجه است؟
    ویرایش توسط محمد هفت برادران : 4th February 2015 در ساعت 04:22 PM

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    من در حال حاضر در آکواریومم یک عدد دماسنج که تا 50 درجه داره و رنگش زرد هست و شیشه ای هم هست و با یکی از همین چسب هایی که به فیلتر هست برای چسباندن به شیشه است استفاده میکنم و دما را الان داره تقریباً 28 درجه نشون میده و چند تا از ماهی ها انگار روبه مردن هستند یعنی دما مثلاً 26 درجه است؟
    سلام
    همچین دما سنجهایی معمولا بین یک تا دو درجه اختلاف دما دارن که این اختلاف می تون بیشتر یا کمتر باشه
    با سعی خطا بوسیله یکی دوتا دماسنج می تونید حدودا ایمن مقدار رو بدست بیارید چندین بار دمای دما سنج رو با دمای بخاری که تنظیم کردید کنترل کنید
    البته باید از بخاریتون هم مطمئن باشید
    دماسنجهایی که روی شیشه می چسبونید دمای محیط هم تاثیر گذارخواهد بود بر روی دما پس خیلی قابل اعتماد نیستند

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    همچین دما سنجهایی معمولا بین یک تا دو درجه اختلاف دما دارن که این اختلاف می تون بیشتر یا کمتر باشه
    با سعی خطا بوسیله یکی دوتا دماسنج می تونید حدودا ایمن مقدار رو بدست بیارید چندین بار دمای دما سنج رو با دمای بخاری که تنظیم کردید کنترل کنید
    البته باید از بخاریتون هم مطمئن باشید
    دماسنجهایی که روی شیشه می چسبونید دمای محیط هم تاثیر گذارخواهد بود بر روی دما پس خیلی قابل اعتماد نیستند
    بخاری آکواریوم روی آخره که فکر کنم میشه 32 ولی مثلاً دماسنج تا حالا انگار مثلاً حداکثر به 30 رسیده بخاری هم 300 وات هست ولی دست که به آکواریوم بگذارم یا دستم رو تو آب بکنم آب گرم نیست ولی دماسنج اینطور نشون میده و بخاری هم روی آخره بخاری را جلوی فیلتر گذاشتم که آب که جریان داره بهتر گرم کنه این روش را روی جعبه بخاری نوشته بود
    ممکنه چون جلوی فیلتر هست به درستی گرم نکنه؟
    ابعاد آکواریوم:30*50*90

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    بخاری آکواریوم روی آخره که فکر کنم میشه 32 ولی مثلاً دماسنج تا حالا انگار مثلاً حداکثر به 30 رسیده بخاری هم 300 وات هست ولی دست که به آکواریوم بگذارم یا دستم رو تو آب بکنم آب گرم نیست ولی دماسنج اینطور نشون میده و بخاری هم روی آخره بخاری را جلوی فیلتر گذاشتم که آب که جریان داره بهتر گرم کنه این روش را روی جعبه بخاری نوشته بود
    ممکنه چون جلوی فیلتر هست به درستی گرم نکنه؟
    ابعاد آکواریوم:30*50*90
    سلام

ابتدا در نظر داشته باشید بخاری 300 وات برای تانک شما با حجم حدود 120 لیتر مناسب نیست و بهتره از بخاری با وات کمتر ( بین 100 تا 150 ) استفاده کنید.
    غیر از خطای دماسنج که دوستان اشاره کردند ممکنه درجه بخاری هم دارای خطا باشد و به درستی کالیبره نشده باشد. بخاریهای موجود در بازار که اکثرن هم چینی هستند از نظر دقت مثل برندهای معروف در حد قابل قبولی نیستند و ممکنه دو عدد بخاری مشابه در شرایط یکسان عملکرد مشابهی نداشته باشند.
    بهترین کار این هست که با چند دماسنج مختلف دمای اب را اندازه گیری کنید و از بین آنها دمای متوسط را بدست آورید.
    محل قرارگیری بخاری تاثیر چندانی در عملکرد آن ندارد ولی اگر در مسیر جریان آب قرار داشته باشد بهتر است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16015
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

ابتدا در نظر داشته باشید بخاری 300 وات برای تانک شما با حجم حدود 120 لیتر مناسب نیست و بهتره از بخاری با وات کمتر ( بین 100 تا 150 ) استفاده کنید.
    غیر از خطای دماسنج که دوستان اشاره کردند ممکنه درجه بخاری هم دارای خطا باشد و به درستی کالیبره نشده باشد. بخاریهای موجود در بازار که اکثرن هم چینی هستند از نظر دقت مثل برندهای معروف در حد قابل قبولی نیستند و ممکنه دو عدد بخاری مشابه در شرایط یکسان عملکرد مشابهی نداشته باشند.
    بهترین کار این هست که با چند دماسنج مختلف دمای اب را اندازه گیری کنید و از بین آنها دمای متوسط را بدست آورید.
    محل قرارگیری بخاری تاثیر چندانی در عملکرد آن ندارد ولی اگر در مسیر جریان آب قرار داشته باشد بهتر است.
    الان که 300 وات هست اینطوریه اگه 100 یا 150 واتی بگذارم که آب یخ میزنه
    ممکنه بخاری خراب باشه که آب را به خوبی گرم نمیکنه؟
    آکواریوم کنار در شیشه مغازه هست برا همین گرم کردنش مشکله

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    الان که 300 وات هست اینطوریه اگه 100 یا 150 واتی بگذارم که آب یخ میزنه
    ممکنه بخاری خراب باشه که آب را به خوبی گرم نمیکنه؟
    آکواریوم کنار در شیشه مغازه هست برا همین گرم کردنش مشکله
    دوست خوبم استفاده از بخاری با قدرت بیشتر دلیل بر کارایی بهتر آن نیست. اگر بخاری سالم باشد و به درستی تنظیم شده باشد ، با همان 150 وات هم تانک شما همیشه دمای ثابتی خواهد داشت.
    امکان خرابی بخاری هم وجود دارد. برای اطمینان با یک بخاری دیگر هم تست کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17151
    با سلام درود خدمت همه بچه های گل گروه
    چندتا سوال داشتم:
    1_ بخاری من 100w و شیشه ای هست، وقتی روشن میشه انتهای شیشه جاییکه المنت بر میگرده بالا قرمز میشه، مشکلی داره ؟ چطوری باید تعمیر کنم، یا بهتره یکی بخرم؟
    2_ بخاری تانک رو چطوری محاسبه می کنن؟ مثلا هر چند لیتر یه وات؟ خلاصه مثلا برای یک تانک 100 لیتری بخاری چند واتی مناسبه؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjs2690 نمایش پست ها
    با سلام درود خدمت همه بچه های گل گروه
    چندتا سوال داشتم:
    1_ بخاری من 100w و شیشه ای هست، وقتی روشن میشه انتهای شیشه جاییکه المنت بر میگرده بالا قرمز میشه، مشکلی داره ؟ چطوری باید تعمیر کنم، یا بهتره یکی بخرم؟
    2_ بخاری تانک رو چطوری محاسبه می کنن؟ مثلا هر چند لیتر یه وات؟ خلاصه مثلا برای یک تانک 100 لیتری بخاری چند واتی مناسبه؟
    سلام

قرمز شدن المنت در بعضی از بخاریها وجود داره و دلیل ان هم میتونه به خاطر کیفیت و جنس المنت یا پیچش نامناسب آن باشد. ممکنه در اینده به خاطر گرمای بیش از حد ، المنت از همان قسمت قطع شود ولی تا آن زمان نیاز به تعمیر نیست.
    در مورد سوال دوم برای هر لیتر یک وات در نظر گرفته میشود. برای یک تانک 100 لیتری بخاری 100 وات مناسب است.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام یه وایپرو دارم روی 32 بزاری آب رو داغ داغ میکنه خیلی روشن میمونه
    اما روی درجات پایین تر بزاری حتی روی 30 هم بزاری کلا دو دقیقه روشن میشه و بعد از خاموش شدن دیگه روشن نمیشه و آب سرد میشه
    مشکل فنی داره؟ درست میشه؟ اگه نیاز باشه یکی دبگه بخرم الان چه بخاری خوبی هست که زیاد گرون نباشه؟ پولم به جاگر نمیرسه

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)