صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 47
    کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    آره دیگه بپز جوری که له بشه هضمش برا طوطی راحت باشه زیاد هم نده به هیچ وجه
    رونده مثل خیار توت توت فرنگی و خودت که میدونی چیزا شل بهش نده که اسهال میگیره خیالت راحت باشه یه 2-3 ماهی باید سختی بکشی اما می ارزه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    رضا جان کلا دو نوع کولر داریم دیگه یکی آّی یکی هم گازی خوب آبی مشکلی نداره چون بادش رطوبت کافی رو تامین میکنه منم همیشه طوطی هام رو جایی گذاشتم که باد کولر آّی بخوره مشکلی هم نداشه ولی شمات کولر گازی استفاده میکنید کولر گازی بادش خشکه حتی من خودم توسط کولر ماشین و خونه که گازیه چاییدم حالا این طوطی که فکرشو نکن چون خیلی حساسه حتی بالغش پس جلو باده مستقیم نزار اگرم جاهای دیگه گرمه مارچی رو بزار عمود با کولر یعنی زیر کولر که تو محیط خنک باشه اما باد مستقیم بهش نخوره شما تنظیم کن تا باد رو بالا بزنه مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت تمام این کارا رو انجام دادم طوطیم هیچیش نشده نه این مکسی ها این کارش ساچمست اینا خیلی مقاومن دوتای دیگه که داشتم یکیش همسن مارچیه فعلیت بود یکی هم چشمش روشن بود طوسی روشن اولیه یه بار سمت مرگ رفته بود سریع رفتم دامپزشکی و از مرگ خلاص شد
    آرين جان كلا هر نوع باد مستقيمي چه كو لر آبي و چه گازي و كلا هر بادي براي كاسكو خوب نيست.
    شما هم اين ريسكو نكن و از جلو كولر برش دار.:smile (88):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    198
    سلام آقا رضاي عزيز
    تبريك ميگم اين مارچي جديده هم قشنگتره و هم مسن تره.مباركتون باشه.
    اميد وارم اينيكي كلي عمر كنه.
    برديدش متخصص؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    اینجا رو بخون بهت خیلی کمک می کنه.

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6428
    من مطلب رو خوندم، بسیار جالب بود، با توجه به صحبتهای گذشته، یک سری سوی تفاهمها برام پیش آمده. که بهتره برای بّر طرف کردنش و خلاصی من از این گیچی به صورت سوال بپرسم.
    سن طوطی من که تقریبا مشخص هستش، حول و حوش ۹-۱۰ ماه. به قول دوستان هنوز جوجه هستش و باید مواظبش بود. با این گفته:

۱) برای تغذیه در این سنّ، آیا فقط از غذای خشک مثل میکس و تخمه استفاده کنم، یا اینکه شروع کنم به تغییر غذائی و میوه و سبزیجات هم بدم.

۲) اگه باید میوه و سبزیجات بدم، بجز میوه، تمام سبزیجات رو باید بپزم یا نه؟

۳) سبزیجاتی که من میتونم اینجا تهیه کنم، بروکلی، جعفری، لوبیا سبز، نخود سبز (عکس) کاهو کرفس و بامیه هستن. آیا میتونم اینها رو بهش بدم یا نه؟ اگه اره آیا باید بپزمشون؟

۴) حبوبات، مثل مأش و لوبیا و نخود، آیا بپزم بدم یا بذارم جوانه بزنه؟ اصلا بدم یا ندم؟ در حال حاضر جوانه مأش رو حتی نگاه هم نمیکنه، باهاش بازی هم نمیکنه؟

۵) کدو و فلفل دلمه خوبه براش؟؟؟

۶) میوه هایی که میتونم تهیه کنم، انگور، سیب، گلابی، هلو، انجیر، موز، پرتقال شیرین، رطب، گیلاس آناناس، پاپایا. آیا همهٔ اینا رو میتونم بدم یا بده براش.

۷) آیا احتیاج داره که صدف رو براش نرم کنم در حد شن و بریزم تو غذاش؟

متشکر میشم اگه جوابتون رو به همین صورت ۱۲۳ بنویسین. تا من بدونم باید چکار کنم. مرسی. اگه نکته دیگه ایی هم هست لطف کنید بفرمایید. ممنون.

ویرایش توسط p0licce : 14th September 2010 در ساعت 12:57 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط f&p77 نمایش پست ها
    آرين جان كلا هر نوع باد مستقيمي چه كو لر آبي و چه گازي و كلا هر بادي براي كاسكو خوب نيست.
    شما هم اين ريسكو نكن و از جلو كولر برش دار.:smile (88):
    میلاد جان مستقیم نه غیر مستقیم طوری که دمای اتاق متعادل باشه و رطوبت لازم تامین شه به آقا رضا هم پیشنهاد میکنم چون خونه رطوبت کافی رو شاید نداشته باشه از بخور استفاده کنن سرد و گرمشم فک کنم باید سرد استفاده بشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    من مطلب رو خوندم، بسیار جالب بود، با توجه به صحبتهای گذشته، یک سری سوی تفاهمها برام پیش آمده. که بهتره برای بّر طرف کردنش و خلاصی من از این گیچی به صورت سوال بپرسم.
    سن طوطی من که تقریبا مشخص هستش، حول و حوش ۹-۱۰ ماه. به قول دوستان هنوز جوجه هستش و باید مواظبش بود. با این گفته:

۱) برای تغذیه در این سنّ، آیا فقط از غذای خشک مثل میکس و تخمه استفاده کنم، یا اینکه شروع کنم به تغییر غذائی و میوه و سبزیجات هم بدم.

بهتره تو این سن عمده غذاییش 80% همون تخمه و غذاهای خشک آماده باشه اونایی که توش بادام داره هم نده یا بادام ها رو در بیار بده پشت جعبه ها نوشته طرز مصرفش رو مثلا ویتاکرافت روزانه 4 قاشق باید داد شما روزانه 1قاشق صبح بده 1قاشق شب بقیشم اندازه 1مشت سر خالی تخمه بده تخمه ها هم بهتره مخلوط باشه یعنی فقط سیاه سفیدا نباشه.

میوه هایی که این مدت می تونی بدی : سیب - کمی موز - هسته سیب رو هم در بیار.

۲) اگه باید میوه و سبزیجات بدم، بجز میوه، تمام سبزیجات رو باید بپزم یا نه؟

برای سن طوطی شما بهتر هست بزاری سبزیجات 5-7دقیقه بخار پر شه درسته کمی خاصیتش کم می شه ولی هضمش راحت تر می شه. میوه هم میوه هایی که خودت می دونی شکم رو شل می کنه نده کاهو خیار رو فعلا نده

۳) سبزیجاتی که من میتونم اینجا تهیه کنم، بروکلی، جعفری، لوبیا سبز، نخود سبز (عکس) کاهو کرفس و بامیه هستن. آیا میتونم اینها رو بهش بدم یا نه؟ اگه اره آیا باید بپزمشون؟

این سبزیجات جز کاهو رو همه رو می تونی بدی .فقط اندازه رو رعایت کن و انتخابی یک روز بروکلی بده 2روز بعد جعفری 2روز بعد کرفس. حسابی هم تمیزشون کن.

۴) حبوبات، مثل مأش و لوبیا و نخود، آیا بپزم بدم یا بذارم جوانه بزنه؟ اصلا بدم یا ندم؟ در حال حاضر جوانه مأش رو حتی نگاه هم نمیکنه، باهاش بازی هم نمیکنه؟

حبوبات و جوانه ها رو فعلا نده

۵) کدو و فلفل دلمه خوبه براش؟؟؟

کدو هم کدو تنبل هست روش تاکید هست که براشون خیلی خوبه 10 روز یکبار اندازه 1 بند انگشت اونم پخته باید باشه. فلفل رو هم الان نمی خواد بدی

۶) میوه هایی که میتونم تهیه کنم، انگور، سیب، گلابی، هلو، انجیر، موز، پرتقال شیرین، رطب، گیلاس آناناس، پاپایا. آیا همهٔ اینا رو میتونم بدم یا بده براش.

این میوه ها رو همشو با رعایت اعتدال می تونی بدی سیب می تونه هر روزی باشه بقیه رو مثل سبزیجات 1روز در میون بده در مقدار کم.هسته همشون رو هم باید در بیاری

۷) آیا احتیاج داره که صدف رو براش نرم کنم در حد شن و بریزم تو غذاش؟

شما دبی هستی پت شاپ ها یک سر بزن سنگ مینرال هایی هست که توش صدف داره. بهتره از اون سنگ مینرال ها تهیه کنی و به قفسش نصب کنی خودش می خوره.

متشکر میشم اگه جوابتون رو به همین صورت ۱۲۳ بنویسین. تا من بدونم باید چکار کنم. مرسی. اگه نکته دیگه ایی هم هست لطف کنید بفرمایید. ممنون.

این عکسی هم که گذاشتی حتما باید پخته شه میزان مصرف هم 4-5 تا دونه هفته ای یکبار.

از گروه آجیل ها هم بدون نمک بطور تشویقی و روزانه استفاده کن مثلا گردو - پسته - فندق-

در آخر هم برای تامین کمبود و یا هر چیزی مولتی ویتامین پرندگان رو تهیه کن .

اینم مارک های مولتی ویتامین ها این که می بینی طرف دیگشو برگردونی عکس کاسکو هست

قطره ایشم راحت تر از پودری هست

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    درود،
    بسیار ممنون. بالاخره تکلیف ما تعیین *شد. طبق فرموده شما عمل میکنم.
    بازم ممنون.
    من چند روز دیگه میام ایران، اگه چیز خاصی* از این وره آب لازم دارین در خدمت هستیم تا بتونم گوشه ایی از محبتهای شما رو جبران کنیم.

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها
    درود،
    بسیار ممنون. بالاخره تکلیف ما تعیین *شد. طبق فرموده شما عمل میکنم.
    بازم ممنون.
    من چند روز دیگه میام ایران، اگه چیز خاصی* از این وره آب لازم دارین در خدمت هستیم تا بتونم گوشه ایی از محبتهای شما رو جبران کنیم.
    رضا جان حیواناتتم میاری؟؟

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط gray_parrot نمایش پست ها
    رضا جان حیواناتتم میاری؟؟
    نه متاسفانه، هرچند که دلم براشون لک خواهد زد، اما نمیتونم بیارمشون چون سفرم کوتاه هست، و سفر کاری هم هست، و چند شهر هم باید برم، واسه همین نمیتونم بیارمشون.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    این مارچی عزیز ما از دیروز تا حالا کلی* راه افتاده، دیگه رو دست میاد و غذا از دست میگیره شدید، امروز صبح که رفتم سراغش تا منو دید، برام بال بال میزد، خوب این جای خوشحالی داره، اما نکتهٔ اصلی* اینه که دیروز ظهر که رفتم خونه، همین که منو دید، اینقد سرو صدا کردو** سوت کشید که من یکم موندم که این از خوشحالیه یا اینکه ؟؟؟ دیشب هم همین کارو کرد، فک میکنم بچم داره ذوق میکنه؟ کسی* همچین تجروبه ایی داره؟

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)