صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 47
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    خیلی خوشگله ولی اینم کوچولو هست خیلی مواظبش باش دبی گرم هست احتمالا از کولر مجبورین زیاد استفاده کنین اینو بزار جایی باد بهش نخوره. غذا هم فعلا خیلی ساده و بی تنوع پیش برو .حبوبات خام به هیچ عنوان بهش نده. میوه هایی مثل خیار هندونه یا کاهو اینا رو فعلا نده

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    با سلام

دوست عزیز مجددا تبریک میگم خدمتتون...

در مورد سنش که بنده در تاپیک دیگه با توجه به اینکه فرمودید طوسی رنگه خدمتتون عرض کردم ....

با توجه به عکسهایی که گذاشتید (که بنظر عکس اول رو با فلاش انداختید) چشم کاسکوتون دودیه و کاسکوی چشم دودی سنی در حدود 9تا 18 داره (بسته به مقدار پررنگیه چشمش)

اگر در نور طبیعی و بدون فلاش عکس بگیرید بهتر میشه نظر داد...

در کل همانطور که شهرزاد خانوم فرمودند چون کاسکوی شما بسیار جوجه است بسیار مراقب سلامت و تغذیه اش باشید

موفق باشید
    ویرایش توسط natsi : 14th September 2010 در ساعت 01:06 AM

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    خیلی خوشگله ولی اینم کوچولو هست خیلی مواظبش باش دبی گرم هست احتمالا از کولر مجبورین زیاد استفاده کنین اینو بزار جایی باد بهش نخوره. غذا هم فعلا خیلی ساده و بی تنوع پیش برو .حبوبات خام به هیچ عنوان بهش نده. میوه هایی مثل خیار هندونه یا کاهو اینا رو فعلا نده
    مرسی شهرزاد خانوم.
    کولر که اینجا همیشه روشنه، کاریش نمی*شه کرد. در غیر این صورت می*شه جهنم، اما معمولا حیواناتمو جاهائی* میزارم که معمولا گرمتره، مثلا تراریوم مأرهام درجه حرارت ۲۹ رو نشون میدن، چون میذارمش، جائی* که باد کولر اصلا نمیخوره، یعنی* دقیقا زیر کولر، اما به هر حال خونه خنکه دیگه چاره ایی نیست. قبلا مارچی رو میذاشتم تو اطاق جداگانه، که کولر روشن نبود، اما دیدم جهنم، از گرما خواهد مرد.
    در مورد حبوبات خام، چیزایی مثل لوبیا سبز هم ندم؟؟؟ لوبیا سبز هنوز تو غلافش هست، و دوست داره نوک بزنه سورخ کنه و درش بیاره؟؟ بدم یا ندم؟ لوبیا سفید پخته شده چی*؟؟؟
    می*شه یه رهنمأی کنین چی* بدم چی* ندام؟؟ مرسی*.

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها
    با سلام

دوست عزیز مجددا تبریک میگم خدمتتون...
    نقل قول نوشته اصلی توسط natsi نمایش پست ها

در مورد سنش که بنده در تاپیک دیگه با توجه به اینکه فرمودید طوسی رنگه خدمتتون عرض کردم ....

با توجه به عکسهایی که گذاشتید (که بنظر عکس اول رو با فلاش انداختید) چشم کاسکوتون دودیه و کاسکوی چشم دودی سنی در حدود 9تا 18 داره (بسته به مقدار پررنگیه چشمش)

اگر در نور طبیعی و بدون فلاش عکس بگیرید بهتر میشه نظر داد...

در کل همانطور که شهرزاد خانوم فرمودند چون کاسکوی شما بسیار جوجه است بسیار مراقب سلامت و تغذیه اش باشید

موفق باشید
    مرسی دوست گرامی.
    باشه بازم سعی میکنم یه عکس دیگه در روز بگیرم.
    اما این یکی* نسبت به قبلی خیلی* چشمش روشن تره،، حالا تشخیص دودی یا طوسی برای من بی* تجربه بسیار سخته. حالا بر فرض هم که بین ۹-۱۸ ماهش باشه،، اینکه فکر کنم خوبه؟ چون میگن که بین ۱۲-۱۸ ماهگی شروع به صحبت میکنه،، همچنین اینکه آیا ۹-۱۸ ماهگی هم هنوز جوجست؟ پس کی بالغ می*شه؟؟؟
    میدونم، باید خیلی* مواظبش باشم و هستم، اما تجربه*ام در این زمینه بسیار کمه، تمامش در حد مطالعاتیه که کردم، اونم که هر کسی* چیزی میگه، یکی* میگه ماست نده یکی* میگه از ضروریات هست، یکی* میگه اینکارو بکن، یکی* دیگه میگه نکن، چون اطلأعات همه تجربی هستش و کسی* اطلأعات علمی نداره.
    ممنون میشم از راهنمایهاتون.

کاربر موثر

شماره عضویت
    2671
    نقل قول نوشته اصلی توسط p0licce نمایش پست ها

[size=2]مرسی دوست گرامی.
    باشه بازم سعی میکنم یه عکس دیگه در روز بگیرم.
    اما این یکی* نسبت به قبلی خیلی* چشمش روشن تره،، حالا تشخیص دودی یا طوسی برای من بی* تجربه بسیار سخته. حالا بر فرض هم که بین ۹-۱۸ ماهش باشه،، اینکه فکر کنم خوبه؟ چون میگن که بین ۱۲-۱۸ ماهگی شروع به صحبت میکنه،، همچنین اینکه آیا ۹-۱۸ ماهگی هم هنوز جوجست؟ پس کی بالغ می*شه؟؟؟
    میدونم، باید خیلی* مواظبش باشم و هستم، اما تجربه*ام در این زمینه بسیار کمه، تمامش در حد مطالعاتیه که کردم، اونم که هر کسی* چیزی میگه، یکی* میگه ماست نده یکی* میگه از ضروریات هست، یکی* میگه اینکارو بکن، یکی* دیگه میگه نکن، چون اطلأعات همه تجربی هستش و کسی* اطلأعات علمی نداره.
    ممنون میشم از راهنمایهاتون.
    با سلام

دوست گرامی وقتی بحث از رنج سنی میشه منظور سن حدودیه شروع و پایان یک مقطع سنی است (که البته در موارد مختلف با درصدی اختلاف همراهه) ... در مورد تفاوت دودی و طوسی و خاکستری بنده سعی میکنم براتون مطلبی رو بزارم (تو وبلاگهام نوشتم ولی متاسفانه چون عکسهاش از آپلود سنتر خرابه قابل استفاده نیست )... لطفا بجز عکس سرش از دم و در صورت امکان از زیر دمش هم عکس بزارید ...

در هر صورت کاسکوها تا زیر 2 سالگی بسیار حساسند و باید خیلی مراقب باشید..

بلوغشون هم 2 جوره

1- بلوغ جسمی: که کاسکو به لحاظ شرایط فیزیکی و ظاهری تقریبا کامل میشه که حدود 3 سالگیه (سنی که چشمهای کاسکو سفید میشه- بر خلاف نظر بسیاری که سن کاسکوی چشم سفید رو 1-2 سال میدونند)

2- بلوغ جنسی: سنی که کاسکو بلحاظ جنسی بالغ میشه و آماده جفت گیری میشه (البته در قفس هنوز امکان جفت گیری محیا نشده ) که در سن حدود 7 سالگی اتفاق میوفته (سنی که چشم کاسکو شروع به زرد شدن میکه - باز هم برخلاف نظر گروهی که سن چشم زرد کاسکو رو 3-5/3 سال میدونند)

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    مرسی شهرزاد خانوم.
    کولر که اینجا همیشه روشنه، کاریش نمی*شه کرد. در غیر این صورت می*شه جهنم، اما معمولا حیواناتمو جاهائی* میزارم که معمولا گرمتره، مثلا تراریوم مأرهام درجه حرارت ۲۹ رو نشون میدن، چون میذارمش، جائی* که باد کولر اصلا نمیخوره، یعنی* دقیقا زیر کولر، اما به هر حال خونه خنکه دیگه چاره ایی نیست. قبلا مارچی رو میذاشتم تو اطاق جداگانه، که کولر روشن نبود، اما دیدم جهنم، از گرما خواهد مرد.
    در مورد حبوبات خام، چیزایی مثل لوبیا سبز هم ندم؟؟؟ لوبیا سبز هنوز تو غلافش هست، و دوست داره نوک بزنه سورخ کنه و درش بیاره؟؟ بدم یا ندم؟ لوبیا سفید پخته شده چی*؟؟؟
    می*شه یه رهنمأی کنین چی* بدم چی* ندام؟؟ مرسی*.

هیچ چیز خامی فعلا بهش نده چون سیستمش هنوز برای هضم راحت آماده نیست. لوبیاها که اصلا خام نباید بدی .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    962
    اینجا رو بخون بهت خیلی کمک می کنه.

http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=6428

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    مارچی زیبای ما
    بالاخره مارچی ما جایگزین *شد. سر حال و رام و شیطون.
    اینم یه سری از عکساش. چون عکسو در شب گرفتم چشماش در عکس*های مختلف متفاوت به نظر میاد،اما ۳ عکس اوّل تقریباً واضح هستش.
    رضا جان این یه درجه از قبلی سنش زیاد تره دودیه تیره هست از قبلی مقاوم تره مبارکت باشه تو عکس ها هم نشون میده سالم باشه از نظر ظاهری :smile (66):

کاربر موثر

شماره عضویت
    558
    .
    کولر که اینجا همیشه روشنه، کاریش نمی*شه کرد.
    رضا جان کلا دو نوع کولر داریم دیگه یکی آّی یکی هم گازی خوب آبی مشکلی نداره چون بادش رطوبت کافی رو تامین میکنه منم همیشه طوطی هام رو جایی گذاشتم که باد کولر آّی بخوره مشکلی هم نداشه ولی شمات کولر گازی استفاده میکنید کولر گازی بادش خشکه حتی من خودم توسط کولر ماشین و خونه که گازیه چاییدم حالا این طوطی که فکرشو نکن چون خیلی حساسه حتی بالغش پس جلو باده مستقیم نزار اگرم جاهای دیگه گرمه مارچی رو بزار عمود با کولر یعنی زیر کولر که تو محیط خنک باشه اما باد مستقیم بهش نخوره شما تنظیم کن تا باد رو بالا بزنه مشکلی پیش نمیاد خیالت راحت تمام این کارا رو انجام دادم طوطیم هیچیش نشده نه این مکسی ها این کارش ساچمست اینا خیلی مقاومن دوتای دیگه که داشتم یکیش همسن مارچیه فعلیت بود یکی هم چشمش روشن بود طوسی روشن اولیه یه بار سمت مرگ رفته بود سریع رفتم دامپزشکی و از مرگ خلاص شد

کاربرفعال

شماره عضویت
    2743
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrzad نمایش پست ها
    هیچ چیز خامی فعلا بهش نده چون سیستمش هنوز برای هضم راحت آماده نیست. لوبیاها که اصلا خام نباید بدی .
    ببخشید، من نگرفتم مطلب رو، هیچ چیز خامی ندم، یعنی* کلا چیزی ندم فقط غذای خشک بدم، یا میوه و سبزی و این چیزا بدم فقط حبوبات خام ندم، اما پخته شده بدم؟؟؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)