گرگان - ایرنا- رئیس محیط زیست شهرستان های ترکمن و گمیشان از دستگیری20 شکارچی غیرمجاز در نوار ساحلی بندرترکمن واقع در شمال غرب استان گلستان خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا علی بیانی اظهار داشت: این شکارچیان که بیشتر از شهرستان های آق قلا و گرگان و استان مازندران بودند در یک عملیات موفق به دام محیط بانان افتادند و از آنها تعداد 20 قبضه سلاح ساچمه زنی، 6 قطعه مرغابی شکار شده، تعداد زیادی فشنگ و 18 فروند قایق کشف و ضبط شد که چهار مورد از قایق ها موتوری است.

وی اضافه کرد: در این ماموریت 48 ساعته که با همکاری نیروهای یگان حفاظت پناهگاه حیات وحش میانکاله انجام شد، فقط در محدوده استان گلستان تعداد 600 نفر شکارچی کنترل شدند که همگی مجاز و دارای مدارک کامل برای شکار بودند.

به گفته وی همچنین 80 فروند قایق نیز که متعلق به این شکارچیان بود، کنترل شد.

بیانی در راستای حفظ محیط زیست و گونه های مختلف حیات وحش منطقه معتقد است که با همکاری شکارچیان تابع قانون و تشکل های حامی محیط زیست می توان جلوی شکار غیرمجاز را گرفت.

رئیس حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: صورتجلسه تخلف برای شکارچیان دستگیر شده تشکیل و همه این صبادان غیرمجاز برای رسیدگی به جرائم آنها ، تحویل مقامات قضایی شهرستان می شوند.

همچنین براساس اعلام محیط زیست گلستان در این عملیات که با همکاری نیروهای یگان محیط زیست شهرستان بهشهر و پناهگاه حیات وحش میانکاله، نیروهای مرزبانی، دریابانی و شیلات شهرستان ترکمن انجام شد تعداد زیادی از متخلفان شکار هم در پناهگاه حیات وحش میانکاله دستگیر شدند.