مهاباد- ایرنا- یک قلاده گرگ که در محوطه دانشگاه پیام نور میاندوآب گرفتار شده بود، توسط عوامل یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب نجات داده شد.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست میاندوآب آذربایجان غربی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این گرگ صبح امروز به شیوه نامعلومی وارد محوطه این دانشگاه شده و مشکلاتی را برای دانشجویانی که در این دانشگاه تردد داشتند، به وجود آورده بود.

اکبر محمدیان افزود: در پی تماس تلفنی مسئولان دانشگاه پیام نور میاندوآب با این اداره مبنی بر گرفتار شدن یک قلاده گرگ در محوطه این دانشگاه، بلافاصله ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در این محل حاضر شدند.

وی اضافه کرد: با حضور ماموران این اداره و با استفاده از امکانات لازم این گرگ بدون وارد شدن هیچ صدمه ای به آن زنده گیری و از این مکان انتقال داده شد.

محمدیان گفت: عوامل یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان پس از انتقال این قلاده گرگ به محوطه خارج از دانشگاه انتقال داده و اطمینان از سلامتی جسمانی، آن را به یکی از زیستگاه های آن انتقال داده و رهاسازی کردند.

وی افزود: خوشبختانه این قلاده گرک پیش از آنکه به کسی آسیبی وارد کند، زنده گیری شد.

دانشگاه پیام نور مرکز میاندوآب در خارج از شهر و در کمربندی محور بوکان به مهاباد واقع شده که دور بودن آن از مرکز شهر همواره دانشجویان را با مشکلات عدیده ای در تردد مواجه کرده است.

شهرستان میاندوآب با 260 هزار نفر جمعیت سومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان غربی به شمار می رود.