نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    17139

فک کنم داره میمیره

سلام ببخشید
    خرگوش من هر ماه ریزش مو داره
    اب اصللا نمیخره چیی شیرین خیلی دوستداره چیکار کنم بدم بهش؟
    غذا هم فقط سبزی میدم بهش
    تو حیاط پشتمون ازاده
    اگر پروتءینش کمه باید چی بدم بهش/؟
    چه مکمل های غذایی

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط شانتیا نمایش پست ها
    سلام ببخشید
    خرگوش من هر ماه ریزش مو داره
    اب اصللا نمیخره چیی شیرین خیلی دوستداره چیکار کنم بدم بهش؟
    غذا هم فقط سبزی میدم بهش
    تو حیاط پشتمون ازاده
    اگر پروتءینش کمه باید چی بدم بهش/؟
    چه مکمل های غذایی
    سلام
    دوست من چندین تاپیک سوال پرسیده بودید
    اینجا کامل توضیح میدم
    لطفا با توجه به اطلاعاتتون و شرایطی که داره این بچه سریعتر ببرید عقیمشون کنید چون خطرناکه براش خیلی
    اصلا چیز شیرین بهش ندید مضر هست باعث دیابت و چاقی میشه
    فقط سبزی غذای خرگوش نیست در روز دو وعده سبزی بهش بدید صبح و شب
    سبزی شامل جعفری گشنیز شیوید کمتر چون کالری سوز هست ، و نعناع بهش بدید دو وعده
    تمام طول روز در اختیارشون یونجه خشک باید باشه برای رشد دندوناشون لازم هست و فیبر موجود در یونجه و جویدنش باعث میشه دندونهاشون کوتاه بمونه و رشد نکنه بیش از اندازه که فوق العاده خطرناکه
    یونجه تر به هیچ وجه ندید نفاخ و کشنده است ، یونجه خشک رو پت شاپ ها دارن برای فروش یا گاوداری ها دقت کنید تمیز و بدون کپک و تخم حشره باشه
    یک روز یک قاشق گندم و یک روز یک قاشق غذاخوری جو بهشون بدید
    در هفته یک بار دو قاشق جو پرک بدید
    براشون سنگ جویدنی بگیرید برای رشد دندونهاشون
    از خیار خیلی کم استفاده کنید باعث اسهال میشه و اصلا توصیه نمیشه در حد هفته ای دو قاچ
    در روز یک برگ کاهو بدید نه بیشتر نفاخ هست و اسهال میشن
    میوه جاتی مثل سیب ، موز ، به در هفته چند تیکه بدید بهشون
    فقط همه این موارد رو ذره ذره اضافه کنید به غذایی ش تا معده ش بتونه هماهنگ بشه و خودش و وفق بده
    ۸۰٪ غذای خرگوش یونجه هست سریعتر براشون تهیه بفرمایید
    آب هم ظرف آبش چی هست ؟ شما همه ۲۴ ساعت پیششون هستید همه حیوانات آب نیاز بدنشون هست و میخورن ، شاید شما متوجه نمیشی یا ظرفش و باید عوض کنید
    حتما برای چکاپ ببریدش پیش دامپزشک، چون خرگوش ریزش مو هاش هر سه ماه هست و مسلما با تغذیه ای که داشته کمبود ویتامین داره که اینطور موهاش میریزه و باید دامپزشک معاینه کنه تا دقیق تشخیص بده چه چیزی براش تجویز کنه ، باید از لحاظ موارد دیگه هم چک بشه
    ویرایش توسط sisil : 21st April 2015 در ساعت 10:17 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    17139
    من بی نهایییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییت ازتون ممنونم و حتمااااااااااااااااااا این نکات تهیه میکنم خیلی ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    25300
    سلام دوست عزیز. من این مطلب و صرفا جهت اطلاع میزارم چون این حیوونای کوچولو واقعا گناه دارن. خواهشا زمانی که خرگوش میخرین اولین گام اینکه ببرین به یک متخصص نشون بدین تا نحوه نگه داریشو کامل براتون توضیح بدن و ویتامینای لازم و بتون بدن.چون خرگوشا به شدت دستگاه گوارش حساسی و دارن و متاسفانه مرگ دردناک. فروشنده ها هیچ اطلاعی از نحوه نگه داریش ندارن.من وقتی بچه خرگوش خریدم و اصرارداشتم بهش شیربدم فروشنده مخالفت کردو گفت ازشیر گرفته شده دیگه بهش نده.دیشب حال خرگوشم بدشده بود. از قفسش پریده بود بیرون و چون خونه نبودم تا عصرکه برگشتم بیحال افتاده بود.من بهش آب سیب و هویج دادم که بعدا دکتر گفت نباید اینارومیدادم.بعد1ساعت ازهال شدید شدو بیحالترشد.بردمش دکترکه البته متاسفانه توراه مرد. دکتر دیدش و اولین چیزی که گفت این بود که1_ این خرگوش به شدت کمبود کلسیم داشته و استخوناش درست رشد نکرده.2_نباید بهش آب سیب و هویج میدادی.خلاصه گفت باید سریع میرسوندیش اورژانس بهش سرم وصل میکردیم خوب میشده.حتی انقدر حساسن که جیره غذاییشون باید توهر سنی مشخص باشه و باپزشک مشورت بشه. وقتی خرگوش میخرین اولین کاری که میکنین ببرینش متخصص ازش ویتامیناومکملای لازم وکلسیم لازمو بگیرین و کامل بخواین از نحوه نگه داریش براتون توضیح بده. من بردم کلینیک شبانه روزی تهران که واقعا عالی بودن.دیشب خرگوشم و با دستای خودم از روی ناآگاهی کشتم تجربه خیلی خیلی تلخی بود. اهل نوشتن نیستم و فقط اینارو نوشتم تا اونایی که خرگوش دارن بدونن و به تجربه من دچار نشن.من وقتی خریدم روکارت سلامتش نوشته بود ازآخرین تاریخ واکسن 3ماه دیگه ببرمش واکسنشو بزنم.به همین خاطر منتظربودم 3ماه دیگه ببرمش دکتر.ولی خواهشا شماها اینکارونکنین همون روزی که میخرین ببرینش دکترو آگاهانه بزرگش کنین. اینا با سگو گربه و... خیلی نگه داریشون فرق داره. ممنونم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)