فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: رفتار شناسی خرگوش خانگی

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Post رفتار شناسی خرگوش خانگی

  رفتار خرگوش خانگي:

  با توجه به طبقه*بندي، خرگوشهاي خانگي متعلق به خانواده لپ*وريداي مي*باشد، هر چند آنها از جنس ليپوس خلق شده*اند، اما اين شكل ابتدايي متعلق به جنس اوريكتولاگوس مي*باشد و بطور مستقيم از خرگوشها مشتق شده است. الگوهاي رفتاري ارثي خرگوش خانگي نوشته شده و مطيع تأثيرات عوامل محيط قرار مي*گيرد. پس از 30 روز بارداري خرگوش و خرگوش خانگي به صورت خوابيده مي*باشد. خلاف اين امر، بچه خرگوش صحرايي به زودي پس از گذشت 42 روز از عمر خود لانه را ترك مي*كند. آنها همچنين با چشمان باز، پوست پوشيده از مو و با حركتي سازمان يافته مي*باشند. خرگوش خانگي متعلق به گونه*اي مي*باشد كه قبل از زايمان براي خود لانه مي*سازد. اين مكان محدود از پراكندگي پوشالها جلوگيري مي*كند. نوزاد خرگوش خانگي برهنه است، پلكهايش بسته و اجزاي رفتاري ابتدايي آن در ده روزگي كسب مي*شود. فعاليتهاي حركتي خرگوش در ساعات شب محدود مي*باشد. هر چند مواد تغذيه او در هنگام عصر و غروب مي*باشد، در ساعات روز اكثراً آنها استراحت مي*كنند. بر خلاف اين امر خرگوشهاي خانگي بيشتر در ساعات عصر فعاليت مي*كنند. فعاليت حركتي خرگوشها در ساعت غذا خوردن، خوردن مي*باشد.

  *توصيف كلي رفتار:

  الگوهاي رفتاري ويژه*اي در محيطي خوشايند و شرايط خانگي خوبي قرار دارند. رفتار نوزاد خرگوش به طور كامل تحت تأثير خرگوش ماده قرار مي*گيرد.

  *رفتار مراقبت كنندگي خرگوش ماده:

  طبق قانون ژنتيكي آنها، خرگوش ماده مكاني را براي زايمانش فراهم مي*سازد. او در جستجوي مكاني ساكت و آرام است و با مواد قابل دسترس (مثل: كاه، سلولز گياهي) انه*اش را مي*سازد. او مواد را درون دهانش جمع مي*كند و دور يكديگر جمع مي*كند تا زماني كه مشاهده كند كه آنجا حالت نشستن بخود بگيرد. او كارش را تا زماني كه اطرافش كامل بشود ادامه مي*دهد. اگر برخي از محركها او پريشان و ناراحت كند. (نور مستقيم، صداها، در كنار حيوانات ديگر قرار گرفتن) او دنبال مكان ديگري مي*گردد و لانه خودش را آنجا مي*سازد. بنابر تغييرات مغزي وي، او چند ساعت قبل از زايمانش (در آخرين مراحل ساخت لانه*اش) موهايش به راحتي مي*ريزد. او از موهايي كه از سينه و شكمش ريخته شده است در ديواره*هاي لانه استفاده مي*كند. پس از زايمان، خرگوش ماده با دقت نوزادش را مرتب مي*كند و او را با لايه موهايي كه از او ريخته مي*پوشاند، نوزاد خرگوش در بيرون از لانه تميز مي*شود. البته توسط مادرش و طبق قانون آنها را مي*خورد و تمام مي*كند، خوردن نوزادها بطور ژنتيكي در غريزه مادرانه و وجود دارد و تا يك روز پس از زايمان اين عمل صورت مي*گيرد، پس از اين عمل وي مقدار قابل توجهي آب مي*نوشد و سپس به تميز كردن خودش مي*پردازد. بعد از تميز كردن و كمي استراحت او به بچه*هايش شير مي*دهد.

  *مراقبت:

  گروه بچه خرگوشها در لانه به سرعت رشد مي*كند، تا حدود سه هفته شير توسط مادر تأمين مي*گردد كه يك منبع غذايي مقوي به حساب مي*آيد. هم مادر و هم فرزندان به يك محيط آزاد و بي*استرس نياز دارند اگر در حال ساختن لانه يا در طول زايمان عوامل استرس بر او غلبه كند ممكن است به كارش ادامه ندهد و به كلي تلاش را براي لانه*سازي رها كند. تأثيرات استرس همچنين ممكن است او را در حال زايمان پريشان كند. در اين مورد خرگوش ماده به كلي مشغو فرايند زايمان مي*شود او از اين كه خصوصيات مادرانه*اش را نشان بدهد پرهيز مي*كند. عوامل ايجاد استرس ممكن است او در زايمان و پذيرش اولادش را دچار هيجان كند و در اين حالت خرگوش مادر بيرون مي*ماند و بچه*هايش را نجات مي*دهد به سمت يك قفس سيمي شبكه*اي پناه مي*برد. اي كودكان ممكن است بي*توجه و يا پراكنده بمانند و خيلي زود آنها خواهند مرد. تهيه نامناسب آب يا مواد مغذي ممكن است او را در مواظبت از فرزندانش منع كند. خرگوشهاي مادر تنها در روز يكبار به بچه*هايش شير مي*دهند آنهم در زمان صبح، در برخي مواقع اين شيردهي به دوبار در روز مي*رسد. الگوي شيردهي اين خرگوش ماده متفاوت با گونه*هاي ديگر هستند. او پشتش را به شكل سقف در مي*آورد، شكمش را بلند مي*كند چشمهايش را باز و گوشهايش را دراز مي*كند و يك چيزي مانند آلارم را نشان مي*دهند. موقعيت و حالت اين بچه*ها در طول شير خوردن شكل خاصي ندارد و تنها هدفشان پيدا كردن و چسبيدن به نوك پستان است. حس بويايي نيز نقش مهمي را در پيدا كردن نوك پستان بازي مي*كند. يك بار آن را پيدا مي*كند و تنها براي 2 الي 3 ثانيه به آن مي*چسبند، مكيدن پستان دقايقي طول مي*كشد. شير شكم آنها را پر مي*كند و بر مثانه ادراي*شان فشار مي*اورد كه اغلب به ويژه در روز اول تولد ادرار آن فوراً به كار مي*افتد.

  تأثيرات صدا يا نور زياد آنها را مي*ترساند. در اين چنين موقعيتها خرگوش ماده از لانه بيرون مي*زند و بدون اينكه توجهي به بچه*هايش بكند كه در حال شير خوردن هستند. در اين موارد بچه*ها ربوده خواهند شد و در قفسها خواهند افتاد. پس از بهبودي خرگوش ماده با يك دقت خوب مادرانه بچه*ها را به لانه برمي*گرداند و به آنها شير مي*دهد.

 2. #2
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  رفتار نوزادي:

  رفتار نوزاد بصورت ژنتيكي مي*باشد هر چند مطيع تأثيرات محيطي مادرانه و قبل و بعد از تولد مي*باشد. اين بصورت نزديك بستگي به رفتار مراقبتي خرگوش مادر دارد. از نظر ژنتيكي رفتار نوزادي در رفتار نظارتي محدود مي*باشد. در ارتباط با ميزان رشد تمركز، وزن نوزاد خرگوش طي 6 روز به دو برابر مي*رسد. در روز دهم نيز او داراي مو، حركت عرضي و چشماني باز مي*باشد. نوزادهاي خرگوش قادر به واكنش نشان دادن در برابر درجه حرارت محيطي و تغييرات آنها مي*باشد. در ارتباط با اين امر آنها كنترل گرمايي رفتاري را نيز از خودشان نشان مي*دهند. بهترين درجه حرارت محيطي بچه*هاي خرگوش 35 درجه سانتيگراد است. در سلسله مراتب درجه پايين*تر خرگوش مادر بچه*ها را با يك لايه مي*پوشانند تا زماني كه آنها به هم بچسبند، چسبيدن به يكديگر نفوذ گرما را در گروه كند مي*كند در يك درجه حرارت خيلي خوب خرگوش مادر آن لايه را از روي آنها برمي*دارد و آنها را متفرق مي*كندو احتياجات درجه حرارت بچه خرگوشها و خرگوشهاي مادر متفاوت است (15 درجه- 35 درجه).

  بنابراين احتياجات آب و هوايي بچه خرگوشها با تيه لانه*هاي عايق گرما دبرخورد مي*نمايد. همچنين تلاشهايي براي رساندن درجه حرارت داخل لانه به 15 درجه صورت مي*گيرد كه به صورت دقيق براي شيردهي خرگوش مادر بررسي شده است. درجه حرارت بالاتر از اين ممكن است همچنين بر ميزان رشد بچه خرگوشها از طريق توليد شير كم مادر تأثير بگذارد. در گرما مصرف غذايي مادر كاهش مي*يابد، كه توليد شير مادر را كم مي*كند. آزمايشات نشان داده است كه هر درجه بيش از 15 درجه 8 گرم از شير مادر را كم مي*كند. اين كاهش در شير مادر قابل توجه مي*باشد.

  كاهش توليد شير ممكن است آشفتگي و ناراحتي خرگوش مادر را نگه دارد و گرسنه ماندن كودكان وي را دچار عصبانين دائما مي كند و باعث التهاب در پستان او مي*شود. كودكان دچار سوءتغذيه ممكن است داراي انرژي و پروتئين ناقص شوند. خرگوش مادر از كودكانش با دور شدن از بچه*هايش كه نوك پستانش چسبيده*اند و آوردن آنها از قفس، مراقبت مي*نمايد. خرگوشهاي ضعيف و كم وزن توانائيشان در پيدا كردن نوك پستان كم*تر مي*شود، بنابراين مصرف شير آنها كمتر مي*شود و سرانجام از گرسنگي مي*ميرند. پس از 10 روز تولد خرگوشها سعي در شناخت محيط اطراف خود مي*كند. خرگوشهايي كه داراي تغذيه مناسب هستند و داراي شرايط بدني خوبي نيز هستند در ابتدا لانه را ترك مي*كنند. در حدود 14-15 روز عمر آنها اگر درجه حرارت بيشتر از 20-25 درجه سانتيگراد باشد، ممكن است آنها را در قفس ديده باشند، اگرچه درجه حرارت خانه 15 درجه مي*باشد و توليد شير خرگوش مادر خوب مي*باشد، خرگوشها تا زمان قبل از 20-22 روزگيشان لانه را ترك نمي*كنند.

  در حدود 14 روز پس از زايمان توليد شير خرگوش مادر روبه كم شده مي*كند و به تدريج مقدار آن كاهش مي*يابد و مواد مغذي آن نيز براي احتياجات بچه خرگوشهاي جوان كاهش مي*يابد. خرگوشهاي جوان در هفته سوم سنشان از غذاهاي جامد مصرف مي*كنند. هر چند مصرف غذاهاي جامد در اين دوره وابسته به درجه حرارت محيط دارد تا به توليد شير خرگوش مادر.

  مشاهدات ما نشان داده است كه خرگوشهاي سن سه هفته بيشتر در دماي 20 درجه سانتيگراد از غذاهاي جامد مصرف مي*كند. در هر دو درجه حرارت بالاتر و پائين*تر رژيم غذايي، غذاي جامد به نسبت كاهش مي*يابند.

  در هفته چهارم سن خرگوشها مصرف غذاي جامد بستگي زيادي به نيازهاي مواد مغذي دارد. اگرچه تأثير درجه حرارت هنوز مشاهده مي*شود، يعني كاهش درجه حرارت مصرف غذاي جامد را افزايش مي*دهد. رفتار خوردن خرگوش بايد به دقت در توجه بدست آوردن غذاهاي حبه*اي شكل صورت گرفته باشد. اگر قطر اين حبه*ها بالاتر از 5 ميليمتر باشد، خرگوشها بايد حبه*ها را دوباره گاز بزنند كه ممكن است مقدار ضايعات غذايي را افزايش دهد. ضايعات غذايي ممكن است بالا باشد. اگر بافت حبه اسفنجي باشد و خرگوشهاي جوان هم با حبه هاي بزرگ تغذيه كرده باشند. بنابراين از هر دو نقطه فيزيولوژيكي و اقتصادي حداقل 13 درصد محتواي بافتي و 3 ميلي*متر قطر مطلوب به نظر مي*رسد. در اين زمان وقتي خرگوشها شروع به خوردن مي*كنند آنها در پي آب هم مي*باشند. در مورد استفاده وسايل آب دهنده در يك فضاي باز در اين اتفاق بي*شمار رخ مي*دهد كه دستهاي خرگوش خيس شود. براي تميز كردن آنها به دستهايشان ليس مي*زنند و با استفاده از دستها به دقت براي تميز كردن پوست اطراف دهان، چشمها و گوشها استفاده مي*كنند. افزايش خردن غذاي جامد، نياز آب را نيز افزايش مي*دهد. در مزارع خرگوشي جديد از *****كهاي آب*دهنده بطور گسترده*اي استفاده مي*شود. آب از *****كهاي آبي پائين مي*آيد، مخصوصاً در طول آب خوردن، تمامي حواس خرگوش مادر جمع توجه بچه خرگوشهايش مي*شود و شرايط را براي آب رساندن به آنها تسهيل مي*نمايد. اگر يك *****ك آب**دهنده در قفس استفاده شود و اگر متناسب با قد باشد(يعني قد آنها به آن برسد) رفتارهاي آب خوردن تغيير خواهد كرد. در اين مثال خرگوشهاي مادر ممكن است آب را از *****ك*ها نخورند، اگرچه آنها بايد دولا شوند و گردنشان را بچرخانند، در اين فرم بدني طبيعي مصرف آب محدود مي*باشد كه ممكن است در كاهش توليد شير نقش داشته باشند. از طرفي ديگر بندي وسايل آب*دهنده براي بچه خرگوشها نامناسب مي*باشد، زيرا آنها مجبورند روي دو پاي عقبي*شان بيشتر بايستند و بدن كشيده*شان را بلند كنند در حالي كه توسط پنجه هاي جلويشان بر خلاف ديوار شبكه*اي قفس خم مي*شوند. اگر طرح اين قفس بد شد، آنها هيچ حفاظتي براي خم شدن ندارند و مصرف آب تقريباً غير ممكن مي*شود. مصرف كاهش يافته آب او را بي*حوصله مي*كند و آنها سعي در ايجاد مزاحمت براي يكديگر مي*كنند، سيمهاي قفس را گاز مي*گيرند و سعي مجدد براي آب خوردن مي كنند.

  رفتار نوشيدن همچنين بصورت قانوني ژنتيكي مي*باشد (مثال آنها مثل سگها ليس نمي*زنند)، هر چند مصرف آب از وسايل آب*دهنده گوناگون آموخته شده است.مصرف غذاي جامد در زندگي برابر با خوردن شير، هر چند رشد كردن خرگوشها بيشتر در لانه انجام مي*شود. اين، رفتار گروه را تغيير مي*دهد يعني آنها بيشتر از لانه استفاده مي*كنند و الگوهاي رفتاري از شير گرفتن آغاز مي*شود. زماني كه خرگوشها از شير گرفته مي*شوند خرگوش مادر در رأس اين هرم قرار مي*گيرد. پس از، از شير گرفتن وقتي كه خرگوشهاي از شير گرفته شده در گروه چاق شده*اند، اين گروه از قرار گرفتن خرگوشهاي بيگانه و غريبه در كنارشان نگران و مضطرب مي*شوند. غريبه*ها- طبق قانون- رفتار فرمانبرداري را نشان مي*دهند آنها كه ژنتيكي پرخاشگر هستند جان سالم به در نخواهند برد و در بيشتر موارد تجديد سازمان مي*شوند. پرخاشگري تازه واردها بر سر جايگاه مي*جنگند، هر چند آنها ممكن است شديداً زخمي شند و زخم عميق آنها نيز مي*تواند منجر به مرگ شود.

  *رفتار دفع كردن:

  در زندگي عادي بچه خرگوشها مكان خاصي در مكانشان را براي دفع (دفع ادرار و تخليه شكم) انتخاب نمي*كنند زيرا در اين زندگي آنها بيشتر در لانه قرار دارند. وقتي كه آنها شروع به خوردن غذاي جامد مي*كنند، اين بطور زياد مشاهده است كه خرگوشها از ظرف غذايشان بالا مي*روند و غذاي كمي مي خورند و همانجا مدفوع مي*كنند. اين، هر چند نمي*تواند به عنوان يك عمل يك عمل غريزي تلقي شود و هيچ كوششي را نيز براي پيدا كردن يك مكان براي دفع نمي*كنند. به خاطر اينكه اين خرگوشها ممكن است حتماً در شبكه*هاي توري كف قفس هم مدفوع كنند.

  نظافت قفس نقش مهمي را در دوره پيش از شير گرفتن بازي مي*كند. اگر اين قفسها شامل زوايايي باشد كه آثار مدفوع و ادرار وجود داشته باشد خرگوشهاي از شير گرفته شده آنجا را پيدا مي*كنند و همانجا عمل دفع را انجام مي دهند. در يك قفس كاملاً تميز شده، بچه خرگوشها معمولاً قسمت پشتي قفس و يا اطراف زير وسايل آب*دهنده را براي مدفوع كردن انتخاب مي*كنند.

  خرگوشهايي كه در قفسهاي همجوار نگهداشته شده*اند ممكن است بر رفتار مدفوع و ادرار كردن تأثير بگذارند و از طريق حس بويايي، اين منطقه ممكن است با خرگوشهايي كه در قفس مدفوع مي*كنند، تلقي شده باشد.

  *مدفوع كردن در ظروف غذا اغلب در عمل خرگوشها مي*باشد:

  تميز كردن و گندزدايي هميشگي ظروف غذا ممكن است از اين رفتار نامطلوب جلوگيري نمايد. پس از اينكه اين رفتار يك بار انجام شد، خلاص شدن از اين مسئله كار سختي است. ظروف غذا را هميشه بالاتر قرار دهيم، هر چند حتي در اين مورد هم اين رفتار به طول نمي انجامد، معني و مقصود حس بويايي در انتخاب جا براي مدفوع ممكن است توسط مشاهدات ما روشن شود. در ابتداي آزمايش با خرگوشهاي از شير گرفته ما نديديم كه آنها در ظرفهاي غذا خوري*****شان مدفوع كنند. بعد ما بصورت غير قابل انتظار ديديم كه خگوشهاي در يك گروه سعي دارند در ظرف غذا ادرار و مدفوع بكنند. پس ما مكان ظرف*ها را تغيير داديم و هيچ نتيجه مفيدي حاصل نشد. ما نتوانستيم كه آن موقعيت را شرح دهيم تا اينكه پي برديم كه ظروف غذا از ورقه*هاي حلبي ساخته شده است كه به سه قسمت تقسيم شده*اند. به اين پي*برديم كه مميزهايي كه براي جوشش اين ورقه*ها بكار مي*رود همان بوهاي مدفوع را توليد مي*كنند و همين امر موجب جذب كردن خرگوشها به آن نقطه براي ادرار و مدفوع كردن در آنجا مي*شود.

 3. #3
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  رفتار توليدمثل:

  خرگوشهاي ماده زماني كه به وزن و سن جواني مي*رسند بلوغ جنسي مي*شوند. آنها داراي شهوت هستند آنها ممكن است خرگوش نر را بپذيرند، اما در اين سن آنها قادر به آميزش جنسي و بارداري نمي*باشند. ماده خرگوشها براي جفت زماني مناسب هستند كه وزن بدن آنها در حدود 80 تا 85 درصد جواني برسد. خرگوشهاي نر اولين نشانه*هاي رفتار نري را در 9 ال 10 هفتگي سنشان نشان مي*دهند. فعاليتهاي زيادي در اين سن ديده شده است. علي*رغم بي*حوصلگي خرگوشهاي نر آنها قادر به جفت*گيري در سن 15-16 هفتگي*شان خواهند بود، حضور و بوي خرگوشهاي نر، خرگوشهاي ماده را تحريك مي*نمايند. هر چند تنها خرگوشهاي ماده چرخه*اي، خرگوشهاي نر را مي*پذيرند، خرگوشهاي نر بي*نهايت در زمان جفت*گيري حساس مي*شوند. بنابراين تدارك محيط تميز و آرام اهميت حياتي دارد. به همين دليل است كه خرگوشهاي ماده را براي جفت*گيري در قفس خرگوشها قرار مي*دهند. قبل از جفت*گيري، آلات تناسلي خرگوش ماده بايد مورد بررسي قرار گيرد. خرگوش*هاي ماده دوست دارند كه جفت*گيري اندكي حالت استثنائي داشته باشد. ديوانگي آني نيز ممكن است براي 2 تا 3 روز به طول بيانجامد. خرگوشهاي ماده دوره*اي در هنگام جفت*گيري حالتي مثل قوس در كمرشان را بخود مي*گيرند.
  شهوت ممكن است خوب واضح باشد و تلاش زياد را شامل شود، ژست جفت*گيري و تحريك*پذيري خرگوشهاي نر خسته اين امر را نشان مي*دهد. خرگوش*هاي خانگي ماده تحريك تخمك گذاري را در اختيار دارند. جفت*گيري خودش باعث تخمك گذاري مي*شود. هر چند ديگر محركهايي مانند ترشح ماده تحريك كننده ديگر خرگوشهاي ماده زماني كه در مكان شلوغ كوچكي قرار مي*گيرند ممكن است باعث تخمك گذاري شود كه – با توجه به قانون- منجر به بارور كردن آن مي*شود. رفتار خرگوش ماده حامله تغيير مي*كند. پس از تخمك گذاري آنها نزديك*هاي خرگوشهاي نر را رد مي*كنند در ارتباط با عملكرد اين مجموعه پيچيده تا 14 الي 18 روز پس از تخمك گذاري غدد پستاني متورم و ترشح مواد لزجي رحمي مشاهد شده است. در انتهاي دوره*ي بارداري وي آماده براي زايمان مي*شود او در اين دوره بي*خواب مي*شود، شروع به لانه سازي مي*كند و موهايش را مي*كند. رفتار غده وذي با رور كردن را در 2 الي 3 روز متوقف مي*كند. تلاش موجود جفت*گيري خرگوش ماده دو رور پس از اولين جفت*گيري اغلب از حاملگي جلوگيري مي*كند. همچنين اين وجود دارد كه خرگوش ماده حامله تكرار جفت گيري را رد مي*كند. ميزان بالاي پروژستون در بيشتر خرگوشهاي ماده باردار مانع چرخه جنسي مي*باشد. هر چند استثناء*هايي وجود دارد. برخي از خرگوشهاي ماده حامله قوي (درنيمه دوم بارداري) مايل به جفت*گيري مي*شوند و اين قضيه همچين اتفاق مي*افتد. در حدود 10 روز پس از جفت*گيري نطفه ها ممكن است به خوبي حس شود. خرگوشهاي ماده نابارور، بارور و باردار بايد از يكديگر جداشده باشند، خرگوشهاي ماده ممكن است همچنين پس از عملكردهاي هورموني مناسب بارور شده باشد.
  ترجمه: دكتر محمد جعفر احمدي بزرگ
  منبع: جزوه آموزشي دانشگاه بوداپست
  ***********.ir

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 194
  آخرين نوشته: 30th July 2014, 09:11 PM
 2. آموزش عکاسی نجوم - عکاسی در شب
  توسط striker در انجمن آموزش و اخبارعکاسی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 6th June 2012, 12:51 PM
 3. نمونه*هایی بسیار زیبا از عکاسی انعکاسی
  توسط varona در انجمن آموزش و اخبارعکاسی
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 15th May 2012, 09:00 PM
 4. بررسی تخصصی Nokia N8 :لـــذت عکاسی
  توسط Pars در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 3rd October 2011, 10:01 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th July 2011, 04:44 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید