شهرکرد- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان چهارمحال و بختیاری از کشف و ضبط 85 قبضه سلاح از متخلفان شکار و صید غیرمجاز از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، شهرام ***** روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست استان این تعداد سلاح مجاز، غیرمجاز و جنگی را از شکارچیان متخلف کشف و ضبط کردند.

وی تصریح کرد: برای متخلفان شکار و صید غیرمجاز علاوه بر مجازاتی که در قانون درنظر گرفته شده، محدودیت هایی نیز اعمال می شود.

*****، لغو پروانه شکار و محرومیت از شکار و صید به مدت یک فصل تا لغو پروانه حمل اسلحه را از مجازات های قابل اعمال برای متخلفان شکار و صید غیرمجاز عنوان کرد.

وی گفت: جرائم نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار و صید غیرمجاز جانوران وحشی موضوع بند (چ) ماده 3 قانون شکار و صید نیز در سال جاری تصویب شده است.

به گزارش ایرنا، بر اساس بند (چ) قانون شکار و صید تعیین بهای جانوران وحشی به لحاظ مطالبه ضرر و زیان از وظایف و اختیارات شورای عالی حفاظت محیط زیست است و بر اساس ماده 18 همین قانون در مورد جرائم مذکور، سازمان محیط زیست از حیث مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم، به عنوان شاکی خصوصی شناخته می شود.

استان چهارمحال وبختیاری به دلیل قرار گرفتن در منطقه زاگرس میانی یا زاگرس مرطوب از تنوع گیاهی و جانوری بالایی برخوردار است.