همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط dori83 نمایش پست ها
    سلام دوستان، به شقایق بابل خلیجی چند بار در هفته باید غذا داد

سلام
    معمولا هفته ای یکبار ولی دو هفته یکبار هم اشکالی نداره(البته اگه میخواید بهش تکه های کوچیک میگو بدید)
    بهتره برای مرجانها هفته ای یک با دوبار برنامه غذایی داشته باشید که شقایقتونم از همون غذا استفاده کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8977
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    آیا می توان فایر فیش را با (دامسل دم زرد و دامسل لیمویی) ، (دلقک کلارکی و دلقک آفزیقایی) نگهداری نمود و آیا ماهیان فعالی هستند یا مدام در زیر شنها و پشت لایوراکها پنهان می شوند؟
    در ضمن رأس زرد در طول شبانه روز چه مدت در زیر شنها پنهان می شود؟
    با تشکر
    ویرایش توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI : 21st June 2015 در ساعت 01:49 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط MOHAMAD REZA GHOBASHI نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان محترم
    آیا می توان فایر فیش را با (دامسل دم زرد و دامسل لیمویی) ، (دلقک کلارکی و دلقک آفزیقایی) نگهداری نمود و آیا ماهیان فعالی هستند یا مدام در زیر شنها و پشت لایوراکها پنهان می شوند؟
    در ضمن رأس زرد در طول شبانه روز چه مدت در زیر شنها پنهان می شود؟
    با تشکر
    سلام
    فایر فیش ماهی خیلی آروم و مظلومی هست و اگه ماهی هایی که نام بردید قدیمی تانک باشن حتما توسط اونا کشته میشه یا از ترس آفتابی نمیشه
    در کل ماهی قعالی نیست که همه جای تانک شنا کنه ولی در نوع خودش زیباست
    راس زرد جزء ماهی هایی هست که زیر شن پنهان میشه و روزهای اول بخاطر استرس بیشتر مواقع دیده نمیشه
    حتی ممکنه تا دوهفته طول بکشه تا به شرایط تانک عادت بکنه
    ولی بعدا با روشن شدن نور میاد بیرون و با خاموش شدن میره زیر شنها من دارم حدود 7 ساعت بیرونه
    بیشتر راسهایی که عادت دارن برن زیر شنها بخاطر هماهنگ نبودن با نور تانک و زمان تغذیه تلف میشن مراقب این موضوع باشید
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت گوش قرمز و طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17882
    سلام!
    آقا این دولولیت چیه؟از کجا تهیه میشه؟خوب و بد هم داره از نظر کیفیت؟کی استفاده میکنه قشنگ بفرمایند خوبه برای تولیدمنیزیوم و کلسیم به مقدار کافی؟تو کلسیم راکتور باشه؟آقا هر کی هر چی میدونه بگه!

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Metooo نمایش پست ها
    سلام!
    آقا این دولولیت چیه؟از کجا تهیه میشه؟خوب و بد هم داره از نظر کیفیت؟کی استفاده میکنه قشنگ بفرمایند خوبه برای تولیدمنیزیوم و کلسیم به مقدار کافی؟تو کلسیم راکتور باشه؟آقا هر کی هر چی میدونه بگه!
    دوست عزیز دولومیت یه نوع سنگ که توی ساختمان استفاده میشه شما میتونید از سنگ فروشیها بگیرید البته بعضی از فروشگاهای اکواریوم هم دارند قبلا اکوامدیکش بود
    .بله میتونه کلسیم ومنیزیم ازاد کنه البته کلسیم اک را میتونه در حد نرمال نگه داره ولی منیزیم را نه وباید مقداری هم بطور دستی اضافه کنید.
    برای ازاد شدن کلسیم ومنیزیم این سنگ نیاز به اب اسیدی هست واب اک قلیایی هست به همین خاطر شما باید در راکتور کلسیم استفاده کنید که این عمل را بهبود ببخشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    لاکپشت گوش قرمز و طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17882
    برای تهیه ی منیزیوم اگه از منیزیوم کربنات استفاده کنیم در یه راکتور چطوره؟این ماده از کجا تهیه میشه؟
    برای تهیه ی سایر ترکیبات مورد نیاز آبزیان مثل پتاسیم چی کار میشه کرد؟آیا نمیدونم پتاسیم کربنات داریم؟یا برای ید و استرانسیوم و سدیم چی کار کنیم؟کلا همشون راکتوری باشن؟آیا میشه از مواد آزمایشگاهی استفاده کرد؟
    با تشکر
    ویرایش توسط Metooo : 22nd June 2015 در ساعت 02:04 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام
    چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1- قصد ساخت اکواریومی به ابعاد 90طول و عرض40 و ارتفاع 60 را دارم ، به نظرتون ابعاد مناسبی برای ابشور هست؟ البته طول را به 80 و عرض را به 50 می تونم تغییر بدهم ولی عرض 50 ، حدود 10 سانت روی پایه قرار نمیگیره ، به نظرتون مشکلی داره؟ (البته از لحاظ زیبایی چون 10 سانت از قسمت پشت تانک اضافه میشه تاثیری نداره، منظورم اشکال از لحاظ قرار نگرفتن روی پایه و فشار وارده هست) اگه نظری درباره ابعاد دارین ممنون میشم بفرمایید.
    2- وسایل مورد نیاز با توجه به این ابعاد مثل اسکیمر و موج ساز و سیستم روشنایی و... را هم بفرمایید. ( اگه امکان داره با حدود قیمت و مدل بگین)
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAE!D نمایش پست ها
    سلام
    چند تا سوال دارم ممنون میشم راهنمایی کنید.
    1- قصد ساخت اکواریومی به ابعاد 90طول و عرض40 و ارتفاع 60 را دارم ، به نظرتون ابعاد مناسبی برای ابشور هست؟ البته طول را به 80 و عرض را به 50 می تونم تغییر بدهم ولی عرض 50 ، حدود 10 سانت روی پایه قرار نمیگیره ، به نظرتون مشکلی داره؟ (البته از لحاظ زیبایی چون 10 سانت از قسمت پشت تانک اضافه میشه تاثیری نداره، منظورم اشکال از لحاظ قرار نگرفتن روی پایه و فشار وارده هست) اگه نظری درباره ابعاد دارین ممنون میشم بفرمایید.
    2- وسایل مورد نیاز با توجه به این ابعاد مثل اسکیمر و موج ساز و سیستم روشنایی و... را هم بفرمایید. ( اگه امکان داره با حدود قیمت و مدل بگین)
    با تشکر
    دوست عزیز با توجه به اینکه شیشه معمولا ۱۰ میل و سنگین هست و معمولا سنگ هم به شیشه پشتی تکیه داده میشه از نظر ایمنی جالب نیست و احتمال شکستن زیاده. طول هم اگر از مهتابی میخاین استفاده کنید همون ۹۰ سانت بگیرید و اگر نه هر سایزی بخین میتونید بسازید. در مورد عرض اگر بتونید پایه رو درست کنید بهتره که ۵۰ سانت بگیرید تا تو چیدن سنگ و مرجانها راحت تر باشید.
    وسایل مورد نیازتون هم بر اساس هزینه ای که میخاین بکنید و موجوداتی که میخاین نگه دارید ( ماهی یا مرجان و ماهی ) مشخص میشه. موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مايي دوس دارم
    شماره عضویت
    16464
    سلام دوستان
    من موقع راه اندازه تانكنم از دد رآك استفاده كردم،
    حالا بعد حدودا ٤ ماه دارن سبز رنگ ميشن
    اين يعني دارن به لايو رآك تبديل ميشن و من بايد خوشحال باشم
    يا
    گرفتار جلبك دارم ميشم و ناراحت؟؟؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    [QUOTE=siavash1995;255447]سلام دوستان
    من موقع راه اندازه تانكنم از دد رآك استفاده كردم،
    حالا بعد حدودا ٤ ماه دارن سبز رنگ ميشن
    اين يعني دارن به لايو رآك تبديل ميشن و من بايد خوشحال باشم
    يا
    گرفتار جلبك دارم ميشم و ناراحت؟؟؟
    [/QUOTEنه دوست عزیز اینها جلبک هست که معمولا روی سنگها واکهای تازه راه اندازی شده میزنه بعد از مدتی اینها از بین میره وشروع به کرولاین زدن میکنه فقط شما باید یه تیکه لایوراک هم داشته باشید و پارامترهایی مثل فسفات,نیتراتدر پایینترین حد باشه وعناصری مثل کلسیم ومنیزیم و...در حد نرمال باشه ,خوشبختانه نورتان که خوبه

صفحه 944 از 1093 نخستنخست ... 4448448949259269279289299309319329339349359369379389399409419429439449459469479489499509519529539549559569579589599609619629639941044 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)