کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    8522
    به لطف خدا و راهنمایی های شما دوستان عزیز حال فلاورم خوب شد!
    الان باز هدش اومده بالا
    داروها رو همونطور که فرموده بودید استفاده کردم و الانم ذغال فعال تو پمپ گذاشتم
    خواستم تشکر کنم

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13787
    با عرض سلام خدمت دوستان عزیز و اساتید محترم لطفا راهنمایی کنید :

فلاورهورن نر و ماده دارم که به مدت یک هفته تو تانک با شیشه از هم جدا بودن و بعد از 6 روز برای ماده بشقاب سفالی گذاشتم که شروع به تمیز کردن کرد و لوله زد و شکمش تا حدودی پر شد و بعد یکی دو روز شیشه رو از بینشون برداشتم خیلی خوب بودن نره هی دور ماده میچرخید و دور سوفال با هم میچرخیدن یه گاهی هم لب و دهنشونو به هم قفل میکردن خوبم غذا میخوردن هیچ مشکلی نداشتن و مدت سه روز هم با هم یک جا بودن و هیچ مشکلی هم نداشتن تا اینکه دیشب دوتایی خیلی بشقاب سفالی رو تمیز میکردن و احساس کردم که میخوان تخم ریزی کنن بخاطر همین یه نور ضعیف بالای تانک قرار دادم تا بتونن شب تخم ریزی کنن ولی سه ساعت بعد از خاموش شدن چراغهای خونه دیدم که هی فک و لبو دهنشونو بهم قفل میکنن و دور هم میچرخن و این کار خیلی شدت گرفت تا جایی که لب و دهنشون زخمی شد و این کار تا نیم ساعت ادامه داشت که دیگه دیدم جراحات داره بیشتر میشه و از هم با شیشه جداشون کردم . واقعیت تجربه ای در فلاورهورن ندارم دوستان راهنمایی کنند لطفا که اصلا این دو ماهی با هم جفت خورده اند یا خیر و دلیل اینکه دائما دهان به دهان میشدن چه بوده و چه کاری باید انجام دهم متشکرم و ممنون . در ضمنا تو سایت خیلی دونبال این موضوع گشتم متاسفانه پیدا نکردم
    ویرایش توسط بابک آژیده : 24th June 2015 در ساعت 10:30 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط palizdar نمایش پست ها
    به لطف خدا و راهنمایی های شما دوستان عزیز حال فلاورم خوب شد!
    الان باز هدش اومده بالا
    داروها رو همونطور که فرموده بودید استفاده کردم و الانم ذغال فعال تو پمپ گذاشتم
    خواستم تشکر کنم

خدا رو شکر که حال فلارهورنتون خوب شد. اگر مدام دنبال کت فیش میکنه بهتره خارجش کنید تا دیگه تکرار نشه . حتما غذای اسپکتروم براش بخرید و فقط از همین غذا بهش بدید...هیچ غذایی مثل اسپکتروم ضامن سلامت ماهی شما نیست

موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط soomeeh نمایش پست ها

فلاورهورن نر و ماده دارم که به مدت یک هفته تو تانک با شیشه از هم جدا بودن و بعد از 6 روز برای ماده بشقاب سفالی گذاشتم که شروع به تمیز کردن کرد و لوله زد و شکمش تا حدودی پر شد و بعد یکی دو روز شیشه رو از بینشون برداشتم خیلی خوب بودن نره هی دور ماده میچرخید و دور سوفال با هم میچرخیدن یه گاهی هم لب و دهنشونو به هم قفل میکردن خوبم غذا میخوردن هیچ مشکلی نداشتن و مدت سه روز هم با هم یک جا بودن و هیچ مشکلی هم نداشتن تا اینکه دیشب دوتایی خیلی بشقاب سفالی رو تمیز میکردن و احساس کردم که میخوان تخم ریزی کنن بخاطر همین یه نور ضعیف بالای تانک قرار دادم تا بتونن شب تخم ریزی کنن ولی سه ساعت بعد از خاموش شدن چراغهای خونه دیدم که هی فک و لبو دهنشونو بهم قفل میکنن و دور هم میچرخن و این کار خیلی شدت گرفت تا جایی که لب و دهنشون زخمی شد و این کار تا نیم ساعت ادامه داشت که دیگه دیدم جراحات داره بیشتر میشه و از هم با شیشه جداشون کردم . واقعیت تجربه ای در فلاورهورن ندارم دوستان راهنمایی کنند لطفا که اصلا این دو ماهی با هم جفت خورده اند یا خیر و دلیل اینکه دائما دهان به دهان میشدن چه بوده و چه کاری باید انجام دهم متشکرم و ممنون . در ضمنا تو سایت خیلی دونبال این موضوع گشتم متاسفانه پیدا نکردم

سلام دوست عزیز، به هیچ عنوان نباید اجازه بدید فلاور هورن های نر و ماده دهان هم دیگه رو گاز بگیرن! این یک تصور قدیمی و اشتباهه که هنوز هم خیلی از مغازه دارا و تکثیر کندگان سیچلاید ایران دارن و اون هم اینه که این رفتار بین سیچلاید ها یک رفتار معمول در تخم گذاری و تولید مثله....خیل اینطور نیست و این فقط یک معنی داره : دعوا و جنگ! سیچلاید های کوچک تر به دلیل ضعیف بودن فک، ریز بودن دندان ها حتی فرم و بافت دهان و فک و ... کمتر به هم آسیب میرسونن ولی فلاورهورن به راحتی به جفتش آسیب میرسونه. فقط زمانی نر و ماده رو کنار هم قرار بدید که ۱۰۰٪ و از هر نظر آماده تخم گریزی هستند. در غیر این صورت یکی از اون گاز ها میتونه چشم ماهی دیگر رو کور کنه. شانس آوردید که به چشمشون آسیب نرسیده.

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13787
    ممنونم آقای آژیده متکرم که وقت گذاشتید حتما به راهنمایی ها گوش کرده و استفاده میبرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    8522
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    خدا رو شکر که حال فلارهورنتون خوب شد. اگر مدام دنبال کت فیش میکنه بهتره خارجش کنید تا دیگه تکرار نشه . حتما غذای اسپکتروم براش بخرید و فقط از همین غذا بهش بدید...هیچ غذایی مثل اسپکتروم ضامن سلامت ماهی شما نیست

موفق باشید
    ممنون
    آقای آژیده اگه کت فیشو خارج کنم شما چه پیشنهادی برای تمیز کردن اکواریوم دارید؟
    مشکل من تمیزی آکواریوم هست که بهترین چیزی که براش سراغ دارم کت فیش هست

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط soomeeh نمایش پست ها

سلام پیرو صحبت های آقای آژیده :
    تنها اشتباهتون این بوده که چراغ رو خاموش کردید و از نور کم استفاده کردید ، فلاور غیر قابل پیش بینی هست....
    شما با این کارتو فقط و فقط به مولدا استرس وارد کردید، اونا با هم اگه تا 3 روز کاری نداشتند جفت خورده بودن وقتی جفت میخورن دیگه نباید حتی نزدیکشون شید ، حتی بعضی مواقع غذا دهی هم باعث استرس میشه ، دلیلش هم تصاحب غذاست...
    علی الحال تو تمام تکثیرایی که کردم بارها واسم مورد شما اتفاق افتاده ، امکان داره دیگه اون مولدا با هم جفت نشن فعلا باید مجدد با شیشه جدا کنید تا دوباره آماده بشن ، به احتمال فراوان تخم ریزی رو عقب بندازن و تخم ها جذب ماده بشه.....

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    نقل قول نوشته اصلی توسط palizdar نمایش پست ها
    ممنون
    آقای آژیده اگه کت فیشو خارج کنم شما چه پیشنهادی برای تمیز کردن اکواریوم دارید؟
    مشکل من تمیزی آکواریوم هست که بهترین چیزی که براش سراغ دارم کت فیش هست

سلام یکی دو صفحه قبل آقای آژیده توضیح دادن که :
    1- نور رو کنترل کنید 2- غذادهی رو کنترل کنید 3- از شیشه پاک کن های آهن ربایی استفاده کنید 4- از محلول های ضد جلبک استفاده کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17658
    سلام خدمت دوستان
    بنده شکم ماهیم باد کرده بود که طبق نظر احسن جان 2 روز کامل غذا ندادم و تخت شد شکمش ولی به محض اینکه دوباره یکم غذا دادم باد کرد دوباره . جریانش چیه ؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    ۱.غذای گوشتی مثل دل و میگو و ... ندید
    ۲.غذای خشک رو ۵ دقیقه داخل یک لیوان آب بخیسانید
    ۳.به فلاورهورنتون زیاد غذا ندید....خیلی خیلی کم.

صفحه 210 از 227 نخستنخست ... 110160191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220221222223224225226227 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)