زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: دو شکارچی زنده گیر بازهای شکاری در شهرستان چابهار دستگیر شدند.


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت چابهار با همراهی یگان حفاظت استان برای مبارزه با زنده گیری و قاچاق بازهای شکاری در حال گشت زنی بودند که این شکارچیان متخلف را شناسایی و پس از تعقیب و گریز دستگیر کردند.

وی گفت: دو شکارچی یادشده که اقدام به ساخت کوخه زنده گیری پرندگان شکاری در محدوده کوههای تیس کرده بودند دستگیر شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همراه شکارچیان متخلف 3 بهله دلیجه و چهار پرنده از نوع کبوتر و بلدرچین کشف و ضبط شد.

محمودی افزود: متخلفان به همراه مدارک و مستندات به دست آمده برای ادامه روند رسیدگی پرونده به مقام قضایی تحویل شدند.

وی گفت: با توجه به اجرای گشت های مدون توسط یگان حفاظت محیط زیست در سیستان و بلوچستان و مناطق تحت مدیریت، بر اساس اخبار دریافتی از همیاران محیط زیست به صورت جدی با متخلفان شکار و صید برخورد می شود.

گونه های جانوری و گیاهی استان در 13 منطقه شامل پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شکار ممنوع زیست می کنند.

حدود یک میلیون و 500 هزار هکتار از گستره سیستان و بلوچستان به عنوان منطقه حفاظت شده تحت نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست قرار دارد.

بندر چابهار در منتهی الیه جنوب شرقی کشور در سواحل دریای عمان با تهران هزار و 961کیلومتر و زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان 730 کیلومتر فاصله دارد.