کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    قناری و مرغ عشق و عروس هلندی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آخی عزیز دلم ، برای قلب کوچیکش بمیرم ،تروخدا اینقدر نزدیک نرید ، مرد از استرس

در حالت عادی تنفسش چطور هست ؟ تا این لحظه که خونه شما بوده هیچ مورد مشکوکی تو حالتش ندیدین ؟ تحرکش عادیه ؟ مدفوعش ؟ سوت زده و سرو صدایی ایجاد کرده؟ البته چون تازه وارد هست نباید انتظار داشت که خیلی سرو صدا کنه چون وارد محیط جدید شده و بعضی طوطی ها تا مطمئن نشدن از امن بودن محیط حرف نمیزنن یا سرو صدای خاصی ایجاد نمی کنن .
    ممنون از پاسختون.
    مجبور بودم برم نزديك.
    اونطور كه من متوجه شدم اين كاسكو متاسفانه لاله.[emoji20] تحركش عاديه و مدفوع طبيعيه. از ديوار صدا مياد ولى از اين خير. تنفسش هم در حالت عادى مشكلى نداره. ولى فكر كنم ميخواد قار بزنه اما نميتونه. طفلك دلم براش سوخت.
    بازم ممنون...

Sent from my iPhone using Tapatalk

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط pouyadaraee نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.
    مجبور بودم برم نزديك.
    اونطور كه من متوجه شدم اين كاسكو متاسفانه لاله.[emoji20] تحركش عاديه و مدفوع طبيعيه. از ديوار صدا مياد ولى از اين خير. تنفسش هم در حالت عادى مشكلى نداره. ولى فكر كنم ميخواد قار بزنه اما نميتونه. طفلك دلم براش سوخت.
    بازم ممنون...

نمیشه به این زودی همچین نظری داد .. چند روز بذارید به محیط خونه عادت کنه .. براش سوت بزنید از دور و ببینید واکنشش چیه تو این مدت ..

اما اگه نگه داشتنش باعث بشه فروشنده پس نگیره ، دیگه تصمیم با شماست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نمیشه به این زودی همچین نظری داد .. چند روز بذارید به محیط خونه عادت کنه .. براش سوت بزنید از دور و ببینید واکنشش چیه تو این مدت ..

اما اگه نگه داشتنش باعث بشه فروشنده پس نگیره ، دیگه تصمیم با شماست
    بله به خاطر همين فردا دارم ميرم پسش بدم. اميدوارم پس بگيره. اين كاسكو به دلم ننشست و ميخوام يه جوجه چشم دودى يا طوسي بگيرم. به احتمال زياد قار هم دارن ولى چاره اي نيست. آزادگان كه نداشت جوجه. ببينم از كجا ميتونم پيدا كنم. از راهنماييتون ممنونم. موفق باشيد...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام . تا چند روز همین تمرین رو روی ساعد دست ادامه بدین .. بعد سعی کنید روی تیغه دست ( انگشتای دست ) بشینه .

کم کم باید آماده بشید که به سمت بیرون قفس حرکتش بدین .. ولی سعی کنید روی دست نشستن داخل قفس حسابی برای عادی بشه و بعد بیاریدش بیرون
    امروز که خواستم باهاش تمرین کنم فقط یک پاشو میزاشت اونم نه کامل یکم ترسیده و اعتمادش از بین رفته اخه اون روز که کاملا رو دستم اومد یک پیشرفت چشمگیری بود من معمولا زیاد فشار نمیارم به طوطی بخصوص به این طوطی که خیلی لجبازه بخاطر همین پیشرفتم چشمگیر نیس منم عجول نیسم ولی دیروز خیلی پیشرفتش خوب بود انگار هیچ ترسی از دستم نداشت امروز یکم ترسید و تخمه رو نمیگرفت که احتمالا طی چند روز تمرین دیگه دوباره به حالت عادی برگرده شاید دوباره مجبور بشم مث قبل باهاش تمرین کنم تا یکماه تا دوباره اعتماد کنه مهم اینه اعتماد کرد یکبار و خوشحالم کرد من عکس از کاسکو شما که سنشو از بنج ماهگی تا یک سال خورده ای گرفته بودید رو نگاه کردم رنگ چشم کاسکو من از رنگ چشم کاسکو شما که نه ماه داشت یکم تیره تر میزنه اگه اشتباه نکنم تازه هشت ماهش شده یا داره نه ماهه میشه با این حساب وقتی من این کاسکو رو خریدم چهار تا بنج ماهه بوده چون اون وقت رنگ چشماش به قدری تیره بود که تو نور افتاب از نزدیک فقط میشد دید از دور سیاه دیده میشد باز از این بیشتر خوشحالم تا این مدت این کاسکو جوان دست من سالم مونده و مشکلی واسش به وجود نیومده براساس حرف دوستان که کاسکو چهار بنج ماهه خیلی حساس به بیماریه شاید در سنش من اشتباه میکنم ولی فکر نکنم از نه ماه بیشتر سنش باشه تازه داره کم کم روشنتر و روشن تر میشه چشمش
    یکسوالی که داشتم اینه این کاسکو من خیلی ارومه یعنی پیش از حد کم صدا هستش فقط صبح که بیدار میشه یکم سرصدا داره ولی بقیه روزا ارومه اصلا هیچی نمیگیه یا چرت میزنه یا مشغول بازی هستش تنها صدایی هم که درمیاره سوتی هستش که من بهش یاد دادم و قاری که تو ذاتش هستش و کلمه سلام رو تو گلویی یا با سوت سعی میکنه بگه که اینام خیلی اروم هستن این کم سرصدایی تو سخنگوییش تاثیر منفی نمیزاره یعنی وقتی که سخنگو شد کم حرف میشه خیلی طوطی گوشه گیری هستش و فقط رابطش با من خوبه یعنی روز به روز داره باهام صمیمی تر میشه حتی الان بیرون قفس هم تخمه ازم میگیره و پرت نمیکنه

ببخشید خیلی طولانی شد مطلبم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17884
    اقا منصور بعد از این که هر نوبت(وعده) غذا دادم به طوطی بعد غذا را بردارم از جلوش تا وعده بعد؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    سلام دوستان.
    ببخشید دوباره پست میزنم.
    من میخوام یک کاسکو دیگه بخرم ولی متاسفانه نمیدونم از کجا. آزادگان رفتم ولی ندارن چون مد نظرم کاسکو چشم دودی یا طوسی هست. میشه یک جای مطمئن که کاسکو جوجه داشته باشه معرفی کنید؟
    در ضمن بنده شنیدم که کاسکو های چشم دودی حساس هستند. خواستم بدونم این حساس بودن دقیقا چه طوریه و مثلا چه مواردی باید رعایت کنیم که شکلی بوجود نیاد؟
    یک سوال دیگه. آیا قار زدن مخصوص جوجه های زیر یک ساله یا همه سن کاسکویی قار میزنه؟
    من یک کاسکو بین 6 تا 8 ماه میخوام ، حالا اگر پیدا کردم و وحشی بود و قار داشت به نظرتون بخرم؟ رام میشه و قارش میفته؟ رام کردنش سخته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یا علی...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialkeshani07.com نمایش پست ها
    اقا منصور بعد از این که هر نوبت(وعده) غذا دادم به طوطی بعد غذا را بردارم از جلوش تا وعده بعد؟؟

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
    من که برنمیدارم چون معمولا طوطی غذایی که دوس نداشته باشه رو زیاد نمیخوره خیلی کم قد همینکه یکم سیر بشه میخوره منم غذارو برنمیدارم تا اگ چندساعت دگ احساس گرسنگی کرد باز یکم دگه بخوره سبزی جات و حبوبات تا بنج شش ساعت تو ظرف غذاش باشن مشکلی به وجود نمیاره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام دوستان.
    ببخشید دوباره پست میزنم.
    من میخوام یک کاسکو دیگه بخرم ولی متاسفانه نمیدونم از کجا. آزادگان رفتم ولی ندارن چون مد نظرم کاسکو چشم دودی یا طوسی هست. میشه یک جای مطمئن که کاسکو جوجه داشته باشه معرفی کنید؟
    در ضمن بنده شنیدم که کاسکو های چشم دودی حساس هستند. خواستم بدونم این حساس بودن دقیقا چه طوریه و مثلا چه مواردی باید رعایت کنیم که شکلی بوجود نیاد؟
    یک سوال دیگه. آیا قار زدن مخصوص جوجه های زیر یک ساله یا همه سن کاسکویی قار میزنه؟
    من یک کاسکو بین 6 تا 8 ماه میخوام ، حالا اگر پیدا کردم و وحشی بود و قار داشت به نظرتون بخرم؟ رام میشه و قارش میفته؟ رام کردنش سخته؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.
    یا علی...
    کاسکویی که من خریدم بنج شش ماهه بود الان داره هشت نه ماهه میشه قار میزنن ولی خیلی کم کاسکویه من که یک حالت عجیبی قار میزد ولی فقط در مواقع که خیلی خیلی میترسید در شرایط عادی مث عوض کردن اب و غذاش قار نمیزد اروم بود فقط گاهی قرقر میکرد الان چهار ماهه دارمش زیر شش ماه بود که خریدمش تازه یکبار کامل رو دستم نشست تو هفته دوم از دستم غذا گرفت اگه زودتر امتحان میکردم زودتر هم میگرفت به نظرم فرق چندانی با کاسکو چشم طوسی نداره فوقش یک ماه تا دوماه شاید چشم طوسی دیرتر رام بشه از نظر سخنگویی هم دوستان میگن کاسکو تا یک سال سن نداشته باشه قادر به تقلید صدا نیس
    مواردی که من رعایت کردم اینا بودن نظافت عوض کردن زیر قفس یک روز درمیون دادن غذاها مقوی گرم نگه داشتن محیطی که کاسکو توش بود حدود 28 تا 30 درجه اینا شرایطی که من خیلی رعایت میکردم بقیه شانس شماس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16198
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    کاسکویی که من خریدم بنج شش ماهه بود الان داره هشت نه ماهه میشه قار میزنن ولی خیلی کم کاسکویه من که یک حالت عجیبی قار میزد ولی فقط در مواقع که خیلی خیلی میترسید در شرایط عادی مث عوض کردن اب و غذاش قار نمیزد اروم بود فقط گاهی قرقر میکرد الان چهار ماهه دارمش زیر شش ماه بود که خریدمش تازه یکبار کامل رو دستم نشست تو هفته دوم از دستم غذا گرفت اگه زودتر امتحان میکردم زودتر هم میگرفت به نظرم فرق چندانی با کاسکو چشم طوسی نداره فوقش یک ماه تا دوماه شاید چشم طوسی دیرتر رام بشه از نظر سخنگویی هم دوستان میگن کاسکو تا یک سال سن نداشته باشه قادر به تقلید صدا نیس
    مواردی که من رعایت کردم اینا بودن نظافت عوض کردن زیر قفس یک روز درمیون دادن غذاها مقوی گرم نگه داشتن محیطی که کاسکو توش بود حدود 28 تا 30 درجه اینا شرایطی که من خیلی رعایت میکردم بقیه شانس شماس
    مممنونم از راهنماييتون. ميتونيد بهم بگيد از كجا بايد بخرم؟ من فقط ازادگان رو ميشناسم كه نداره. در ضمن قار زدن نشونه جوجه بودن و زير يك سال بودن نيست؟ شما خودتون از كجا تهيه كرديد؟ براي رام كردن خيلي وقت بايد گذاشت؟
    شرمنده سوالات زياد شد. ممنون.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    مممنونم از راهنماييتون. ميتونيد بهم بگيد از كجا بايد بخرم؟ من فقط ازادگان رو ميشناسم كه نداره. در ضمن قار زدن نشونه جوجه بودن و زير يك سال بودن نيست؟ شما خودتون از كجا تهيه كرديد؟ براي رام كردن خيلي وقت بايد گذاشت؟
    شرمنده سوالات زياد شد. ممنون.

خواهش میکنم من کاسکو چشم کرم داشت که به شدت قار زن بود قار زدن ربطی به سن و سال نداره من تهران نیستم بازار ازدگان یکبار رفتم بزرگه عجیبه که گیر نمیاد من از زاهدان خریدم اصلا نمیخواستم کاسکو بخرم میخواستم شاه طوطی یا ملنگو رام بخرم ولی از سر دلسوزی من این طوطی لجبازو خریدم رام شدنشو نمیدونم من کاسکو چشم طوسی و سفید نداشتم ولی فکر نکنم زیاد فرقی داشته باشه البته ربط به کاسکو هم داره اگه کاسکو که بخرید مثل کاسکو من لجباز و عصبی باشه شش ماه اگه پسر خوبی و اجتماعی باشه سه ماه به نظرم

صفحه 1128 از 1238 نخستنخست ... 1286281028107811091110111111121113111411151116111711181119112011211122112311241125112611271128112911301131113211331134113511361137113811391140114111421143114411451146114711781228 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)