کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    سلام به همه گی دوستان
    یک سوال داشتم ،من تومسافرت هستم و توخونه به علت نقاشی ساختمان مجور شدن به طبقه بالا مهاجرت کنن.و اکواریوم که توش حدود 50تا گوپی بوده رو نتونستن جابجا کنن،به اجبار آک تخلیه شده و ماهی ها به طبقه بالا در یک آک حدودا 20لیتری انتقال داده شدن ، پمپ هوا هم دارن،چون مسافرتم معلوم نیس کی تموم بشه برای سلامتی شون نگرانم و کسی هم نیس که بتونه ازشون مراقبت کنه ، حالا چه اقدامی میتونم براشون بکنم تا موقع برگشتن تلافات نداشته باشن ...
    باتشکراز همه دوستان

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام به همه گی دوستان
    یک سوال داشتم ،من تومسافرت هستم و توخونه به علت نقاشی ساختمان مجور شدن به طبقه بالا مهاجرت کنن.و اکواریوم که توش حدود 50تا گوپی بوده رو نتونستن جابجا کنن،به اجبار آک تخلیه شده و ماهی ها به طبقه بالا در یک آک حدودا 20لیتری انتقال داده شدن ، پمپ هوا هم دارن،چون مسافرتم معلوم نیس کی تموم بشه برای سلامتی شون نگرانم و کسی هم نیس که بتونه ازشون مراقبت کنه ، حالا چه اقدامی میتونم براشون بکنم تا موقع برگشتن تلافات نداشته باشن ...
    باتشکراز همه دوستان
    سلام
    اگر مسافرت شما طولانی هست باید ماهیها را به یک فرد آشنا به آکواریوم بسپارید.
    چون از شرایط اکواریوم و ماهیها توضیح کاملی ارائه نکردین راهنمایی که میشه کرد اینه که تانک 20 لیتری برای 50 عدد گوپی مناسب نیست حتی به صورت موقت و برای چند روز.
    اگر از آب تانک اصلی استفاده کرده باشند مشکل شما خیلی کمتر خواهد بود . در غیر اینصورت افزایش آمونیاک و نیتریت و طی نشدن سیکل میتونه برای ماهیها شما مشکل ساز بشه. غیر از پمپ هوا فیلتر هم باید به صورت 24 ساعت روشن باشد و دمای آب بین 26 تا 28 تنظیم شود. در غذا دهی افراط نکنید و به خاطر حجم پایین و تعداد بالای ماهیها هر روز 40 تا 50 درصد آب را سیفون کنید.
    اولین و اصلی ترین مشکل که ممکنه بوجود آید همان افزایش آمونیاک و مسمومیت احتمالی ماهیها به خاطر تعداد بالا در حجم کم آب میباشد.
    شرایط و تغییرات ماهیها را مرتب برسی کنید و اینجا اعلام نمایید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    اگر مسافرت شما طولانی هست باید ماهیها را به یک فرد آشنا به آکواریوم بسپارید.
    چون از شرایط اکواریوم و ماهیها توضیح کاملی ارائه نکردین راهنمایی که میشه کرد اینه که تانک 20 لیتری برای 50 عدد گوپی مناسب نیست حتی به صورت موقت و برای چند روز.
    اگر از آب تانک اصلی استفاده کرده باشند مشکل شما خیلی کمتر خواهد بود . در غیر اینصورت افزایش آمونیاک و نیتریت و طی نشدن سیکل میتونه برای ماهیها شما مشکل ساز بشه. غیر از پمپ هوا فیلتر هم باید به صورت 24 ساعت روشن باشد و دمای آب بین 26 تا 28 تنظیم شود. در غذا دهی افراط نکنید و به خاطر حجم پایین و تعداد بالای ماهیها هر روز 40 تا 50 درصد آب را سیفون کنید.
    اولین و اصلی ترین مشکل که ممکنه بوجود آید همان افزایش آمونیاک و مسمومیت احتمالی ماهیها به خاطر تعداد بالا در حجم کم آب میباشد.
    شرایط و تغییرات ماهیها را مرتب برسی کنید و اینجا اعلام نمایید.
    سلام دوست عزیز
    ممنون که کمکم میکنید ، مدت مسافرتم اصلا مشخص نیست ، ماموریت هستم ، شرایط تانک اصلی خوب بوده ، اما این تانک، آب از همون تانک اصلی استفاده شده ، دما ش دمای معمولی اتاق هس،غذا روزی یک بارداده شده ،فیلتر داخلی دارم که فکر نمی کنم بشه تو این تانک کوچیک ازش استفاده کرد چون موج درس میکنه تو این حجم ،
    سیفون وغذا دهی کم رو هم گفتم که انجام بشه ، اگه باز م کاری میشه از راه دور کرد بگید انجام بدم
    خیلی خیلی ممنونم

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi.j نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون که کمکم میکنید ، مدت مسافرتم اصلا مشخص نیست ، ماموریت هستم ، شرایط تانک اصلی خوب بوده ، اما این تانک، آب از همون تانک اصلی استفاده شده ، دما ش دمای معمولی اتاق هس،غذا روزی یک بارداده شده ،فیلتر داخلی دارم که فکر نمی کنم بشه تو این تانک کوچیک ازش استفاده کرد چون موج درس میکنه تو این حجم ،
    سیفون وغذا دهی کم رو هم گفتم که انجام بشه ، اگه باز م کاری میشه از راه دور کرد بگید انجام بدم
    خیلی خیلی ممنونم
    سلام

خیلی خوبه که از اب تانک اصلی استفاده شده. دمای اتاق اگر نوسان نداشته باشد مشکلی نیست و در غیر اینصورت باید از بخاری استفاده کنید.
    استفاده از فیلتر حیاتی و لازمه و بدون فیلتر ماهیهای شما خیلی زود تلف میشوند. از یک فیلتر کوچکتر یا تاپ فیلتر استفاده کنید.
    بهترین کار اینه که به فکر یک تانک بزرگتر باشید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16710
    سلام

خیلی خوبه که از اب تانک اصلی استفاده شده. دمای اتاق اگر نوسان نداشته باشد مشکلی نیست و در غیر اینصورت باید از بخاری استفاده کنید.
    استفاده از فیلتر حیاتی و لازمه و بدون فیلتر ماهیهای شما خیلی زود تلف میشوند. از یک فیلتر کوچکتر یا تاپ فیلتر استفاده کنید.
    بهترین کار اینه که به فکر یک تانک بزرگتر باشید .
    سلام
    ممنونم که با این حوصله راهنمایی م میکنید؛متاسفانه کسی نیست که این کارها رو بتونه انجام بده تا همین حدم خدارو شکر تا خودم برگردم ی فکری بکنم
    بازم از شما ممنونم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17834
    سلام به همه دوستان
    آيا امكان نگهداري كوي با گلدفيش رد كپ هست و اينكه ردكپ مناسب از كجاي تهران ميتونم پيدا كنم؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس مولد نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    آيا امكان نگهداري كوي با گلدفيش رد كپ هست و اينكه ردكپ مناسب از كجاي تهران ميتونم پيدا كنم؟
    سلام
    اگر سایز کوی در حد سایز گلدفیش باشد یا بیش از حد بزرگ نباشد مشکلی نخواهد بود. برای خرید میتوانید به ساختمان پلاسکو یا خیابان نواب مراجعه کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17834
    سلام
    اگر سایز کوی در حد سایز گلدفیش باشد یا بیش از حد بزرگ نباشد مشکلی نخواهد بود. برای خرید میتوانید به ساختمان پلاسکو یا خیابان نواب مراجعه کنید.
    Romans عزيز ممنون از پاسخگويي
    پلاسكو منظورتون همون 3 -4 تا مغازه در طبقه تحتاني پاساژ هست؟
    در نواب فروشگاه خاصي تخصصا در مورد رد كپ سراغ داريد؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط دیسکس مولد نمایش پست ها
    Romans عزيز ممنون از پاسخگويي
    پلاسكو منظورتون همون 3 -4 تا مغازه در طبقه تحتاني پاساژ هست؟
    در نواب فروشگاه خاصي تخصصا در مورد رد كپ سراغ داريد؟
    بله دوست عزيز. اين دو مكان تمركز بيشتري در اين زمينه دارند. در غير اينصورت بايد به فروشگاههاي معتبر كه در سطح شهر هستند مراجعه كنيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .

آکواریوم دانشکدمون رو حدودا یک ماهی میشه راه اندازی کردم . همون موقع هم کپسول باکتوزیم استفاده کردم .

گیاه طبیعی هم نداره همش مصنوعیه .

امروز رفتم میبینم روی سنگا ، گیاها و حتی قستمهایی از شیشه یک حالت رنگ زدگی آهن دیده میشه اون قسمتایی که روی شیشه بود رو با دست کشیدم راحت پاک شد و حل میشد تو آب . از یه مغازه آکواریومی پرسیدم گفت نور آفتاب بهش نمیخوره گفتم نه گفت احتمالا جلبکه و بخاطر گرمای زیاد هوا و روشن بودن مهتابیه . حالا فعلا مهتابی رو خاموش کردم بعدش طرف میگفت این کت های برنزه میتونن تقریبا از بین ببرنشون .

میخوام بدونم اینا واقعا جلبکن ؟

ممکنه کپسول باکتوزیم تاریخش گذشته باشه و باعث این کار شده باشه ؟

ممنون

صفحه 142 از 173 نخستنخست ... 4292123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)