سگ‌های زنده‌یاب جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی روز سه‌شنبه در حادثه انفجار منزل مسکونی در شهر بیرجند، کودک یک ساله را از مرگ در زیر آوار نجات دادند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مسئول روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی اظهار داشت: دیروز(سه شنبه) با اعلام وقوع انفجار گاز در یک منزل مسکونی در مهرشهر بیرجند از سوی آتش نشانی به مرکز فرماندهی عملیات جمعیت هلال احمر استان، چهار تیم تخصصی امداد و نجات به محل حادثه عازم شدند.


علیرضا پیما گفت: نجاتگران جمعیت هلال احمر با ارزیابی محل حادثه به آماده‌سازی محیط برای جست‌وجو سگ‌های تجسس برای یافتن مصدومان احتمالی حادثه پرداختند.


وی با اشاره به این که استفاده از سگ‌های تجسس برای جست‌وجو و نجات حادثه دیدگان امری ضروری است، اظهار کرد: متاسفانه ازدحام جمعیت در محل حادثه مانع از فعالیت بدون دغدغه نیروهای امدادی می‌شد که با حضور به موقع و موثر نیروی انتظامی شرایط امداد مساعد شد.


وی با بیان این که مرکز نگهداری سگ‌های تجسس هلال احمر استان از سال 90 مشغول فعالیت و آماده‌سازی سگ‌های زنده‌یاب برای استفاده در این گونه حوادث است، افزود: در این حادثه
"جکی" و "مایلو"، دو قلاده سگ زنده‌یاب هلال احمر استان توانستند نوزاد یک ساله را که در آغوش پدر پناه گرفته بود، زنده از زیر آوار نجات دهند.

وی گفت: متاسفانه در این حادثه پدر نوزاد جان خود را از دست داد.