زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست زهک موفق به دستگیری دو باند شکار و صید غیرمجاز شامل سه شکارچی و دو صیاد در این شهرستان شدند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان، سعید محمودی افزود: یگان حفاظت محیط زیست زهک در یک اقدام برنامه ریزی شده و با کسب اطلاعات از همیاران محیط زیست، انجام مراقبت های میدانی طولانی مدت، ایجاد گشت ها و دیده بانی های متعدد در مناطق تحت مدیریت موفق به کشف و انهدام این دو باند متخلف شد.

وی گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست زهک باند نخست متخلفان شکار و صید را همزمان با ورود به منطقه حفاظت شده در حین شکار همراه با پرندگان زنده دستگیر کردند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان اظهار داشت: باند دوم شکارچیان متخلف نیز پس از تعقیب و گریز در یک اقدام فوری توسط یگان حفاظت دستگیر و تجهیزات مختلف از جمله تور، اسلحه و فشنگ از آنان کشف و ضبط شد.

محمودی افزود: همه متخلفان دستگیر شده به همراه مستندات در اختیار مقام قضایی قرار گرفتند.
مناطق مختلف سیستان و بلوچستان در فصل بازگیری پرندگان مهاجر تحت کنترل یگان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

گونه های جانوری و گیاهی استان در 13 منطقه شامل پناهگاه حیات وحش، مناطق حفاظت شده، آثار طبیعی ملی و مناطق شکار ممنوع زیست می کنند.

حدود یک میلیون و 500 هزار هکتار از گستره سیستان و بلوچستان به عنوان منطقه حفاظت شده تحت نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست قرار دارد.