ترفندهای دکوراسیون: اعضای انسانی خانه بسیار مهم هستند، اما ما نباید راحتی و آسایش حیوانات را از یاد ببریم. در این مطلب به معرفی ایده‌هایی برای ساختن جایی مناسب برای حیوانات می‌پردازیم که به خانه هم زیبایی می‌بخشند.آن‌ها را در نزدیکی فضاهای خود بسازید. چنین طراحی‌ای حیوان را بخشی از طراحی می‌کند.
سوراخ موش بسیار بزرگی که در این زیرزمین می‌بینید در حقیقت مکانی کامل برای گربه خانگی پیری است که ترجیح می‌دهد از سروصدای طبقه بالا دور باشد.

اگرچه گربه‌ها ممکن است از سرگرمی‌های خانوادگی دور باشند، اما سگ‌ها ترجیح می‌دهند در مرکز آن لم دهند. برای سگ‌ها در محل‌های خطرناک مانند آشپزخانه خانه نسازید، بلکه فضای مخصوص آن‌ها را در جایی امن‌تر قرار دهید که از آن‌جا بتواند همه اتفاقات خانه را تماشا کند.

هر وقت توانستید فضایی مناسب برای حیوانات خانگی پیدا کنید، آن را با مواد مخملی و نرم که به سادگی شسته می‌شوند پر کنید.
یک نیمکت برای آن‌ها بسازید
. حیوانات موجودات پرتوقعی نیستند؛ آن‌ها فقط به یک فضای کوچک و مخصوص به خود نیاز دارند. نظرتان در مورد ساختن نیمکتی کوچک و متناسب برای حیوانات در زیر آفتاب چیست؟ ساختن چنین نیمکتی هزینه چندانی ندارد.

یک غار ایجاد کنید
. سگ‌ها معمولا به اتاق‌خواب غارمانند علاقه دارند. این فضای زیر پیش‌خان چنین فضایی را ایجاد کرده است. یک فضای دنج در شب‌های زمستان برای سگ‌ها بسیار لذت‌بخش است.


به جای این‌که لانه را پنهان کنید آن‌ را به مبلمان اضافه کنید. در این خانه لانه سگ میز میان دو مبل نیز هست.


به آن‌ها مبلمان اختصاص دهید
. یک مبل تخت‌خواب‌مانند زیبا که با طراحی کلی خانه‌یتان هماهنگ است برای آن‌ها بخرید.

به دنبال مبلمانی برای حیوانات باشید که در رنگ، سطح، شکل، و بافت شبیه دیگر اجزای خانه باشد.

مبلی که در تصویر بالا می‌بینید در اتاق نشیمن و در کنار یک کتاب‌خانه قرار گرفته است.
این سگ هنگامی که در لانه خود نیست بر روی نشیمن محبوب خانه و در زیر عکس خود لم می‌دهد. با چنین چیزی می‌توانید مطمئن شوید که مهمانان در فضای مخصوص حیوانات نمی‌نشینند.


اگر تفاوتی میان مبلمان مخصوص حیوانات و مبلمان مخصوص انسان‌ها وجود ندارد، چند کوسن اضافه در نزدیکی آن‌ها قرار دهید تا هنگام نیاز افراد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. فقط هنگام‌ خرید کوسن‌ها همان‌قدر که به زیبایی آن‌ها فکر می‌کنید به قابل‌شستشو بودن آن‌ها نیز توجه کنید.


قابلیت شستشو. قابلیت شستشو عامل بسیار مهمی برای پارچه‌هایی که حیوانات شما بر روی آن‌ها می‌خوابند، به‌ویژه در فصل‌های بارانی، است.

به همین دلیل همه چیز در این تخت‌خواب آنها باید قابل شستشو باشد.
فضایی در کنار خود برای حیوانات بسازید
. فقط این‌که حیوانات شما دوست دارند کنار شما بخوابند به این معنی نیست که هر جا که بخواهند می‌توانند لم بدهند. اگر از این‌که حیوانات‌تان شب‌ها در کنارتان بخوابند لذت می‌برید، نیمکتی را در کنار تخت خود برای آن‌ها در نظر بگیرید. در این حالت آن‌ها بدون هیچ اذیتی در کنارتان خواهند بود.

رنگ
. اعتقاد بر این است که حیوانات مانند ما انسان‌ها نمی‌توانند رنگ‌ها را ببینند. اما این به معنی عدم توجه به رنگ در فضاهای و وسایل متعلق به حیوانات نیست. کوسن‌ها و بالشتک‌های مخصوص حیوانات این امکان را فراهم می‌کنند که در آن‌ها از رنگ‌های فصلی استفاده کنید و زیبایی خاصی به فضای خانه خود بدهید.

سرپناه بیرون از خانه
. بعضی از حیوانات اجازه خوابیدن در فضای داخلی خانه را ندارند. در این حالت بسیار مهم است که یک سرپناه خوب و مناسب برای آن‌ها طراحی کنید. بشکه‌ای که در عکس می‌بینید هم سرپناه یک حیوان است هم محلی برای پروش گل و گیاه.


منبع:چیدانه