نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    tooti
    شماره عضویت
    17156

پخش موسیقی برای طوطی

سلام. دوستان من شنیدم پخش کردن آهنگ برای طوطی ها تاثیر خوبی داره روشون. کی میدونه موسیقی باید شاد باشه یا آرامبخش؟؟ کلا چه نوع موسیقی باید براشون گذاشت؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط batoo_mr نمایش پست ها
    سلام. دوستان من شنیدم پخش کردن آهنگ برای طوطی ها تاثیر خوبی داره روشون. کی میدونه موسیقی باید شاد باشه یا آرامبخش؟؟ کلا چه نوع موسیقی باید براشون گذاشت؟؟

من برای طوطی خودم و کلا طوطی هام موزیک میذاشتم و میذارم . مثلا ساعت های خاصی که موقع خواب و استراحتشون هست آهنگای بی کلام و آرامشبخش ، موقعی که میخوام حواسشون از سرو صداهای بیرون پرت کنم، آهنگای با ریتم تند تر ... .
    هیچوقت به اینکه طوطی ممکنه چه نوع آهنگی رو دوست داشته باشه دقت نکردم اما میدونم و تجربه کردم که موسیقی های آرامبخش و مدیتیشن واقعا باعث کاهش استرس و آروم شدن طوطی میشه . که حتی با این آهنگ به راحتی به خواب میرن . یا یه پا رو جمع میکنن . من خودم برای طوطی هام این آهنگ ها رو موقع خواب روزانه ( حدودا از ساعت 3 تا 6 ) میذاشتم و میذارم . تاثیر خیلی خوبی داره .. طوطی های من حتی موزیکایی که خواننده با یه ریتم آروم و ملایم میخونه هم دوست داشتن و دارن .

اما با این سوال شما یکم تحقیق کردم و تو یه سایت ، مطالعاتی که درباره این موضوع بود رو منتشر کردن و میگن زبان بدن طوطی موقع پخش شدن موزیک نشوندهنده رضایت یا نارضایتیشون از آهنگ هست .

اگه همراه با پخش شدن آهنگ ، طوطی برقصه ، آواز بخونه ، سوت بزنه یا حرف بزنه یا کلماتی که بلده رو تکرار کنه ... یعنی این آهنگ رو دوست داره ..
    اگه مدام خودش رو بخارونه با پا و منقارش ، غر غر کنه یا حالت پرخاشگری داشته باشه یعنی از آهنگ خوشش نمیاد . اون لحظه اگه بهشن دست هم بزنید ممکنه گاز بگیرن یا حمله کنن .
    اگه دیدین پرهاش یه جورایی شل شده و یکم خودش رو پف میکنه ، منقارش رو بهم میزنه ( مثل وقتی که میخوان بخوابن ) یعنی محتوای اون موسیقی براش رضایت بخشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    منم برای طوطیم اهنگ بی کلام میزارم میخوابه یا شرو میکنه خمیازه کشیدن
    ریتم دارم میزارم جیغ جیغ میکنه فضول میشه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)