۷ مهر ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز جمعه ۹۴/۷/۳ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان خنج در استان فارس حین گشت و کنترل در مناطق زاد این شهرستان با دو شکارچی متخلف مواجه شدند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست خنج در این باره گفت: محیطبانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شده و هر دو شکارچی غیرمجاز را بازداشت نمودند.

پزمان نامجو اظهار داشت: از متخلفین یک قبضه اسلحه شکاری تک لول، یک قبضه اسلحه شکاری دولول (هر دو اسلحه دارای جواز حمل)، قطار فشنگ به همراه لاشه سه تیهو کشف و ضبط گردید.

با شکایت اداره محیط زیست پرونده این در این زمینه در دادسرای شهرستان خنج تشکیل و متهمین به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی به مراجع قضایی معرفی شدند.

شکارچیان متخلف مبلغ ۶ میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمودند.
متهم در دادگاه به جرم شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهند شد.

ضمنا بر اساس ماده ۱۴ قانون شکار و صید و دستور مقام قضایی سلاح های مجاز و مهمات کشف شده تا اتمام رسیدگی به پرونده و تعیین تکلیف از سوی دادگاه، توقیف و در اختیار اداره محیط زیست می باشد.