صفحه 6 از 70 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 692
    کاربر ساده

شماره عضویت
    15165
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    مرغ مینا خوبی هستش مبارکتون باشه فکر نمیکنم سنش بیشتر از 3 الی 4 سال باشه و جوان هستش
    یکی از مشکلات اصلی برای مرغ مینا که دکتران دامپزشک در خارج از ایران و داخل ایران با تحقیق و ازمایش بدست اوردند تغذیه مرغ مینا با دان پارس هستش که بطور کل و به اشتباه غذای اصلی مرغ مینا محسوب میشه که دارا بودن مقادیر زیادی از عنصر (اهن) در دان پارس که برای مرغ مینا اصلا خوب نیست باعث نا مناسب بودن این تغذیه برای مرغ مینا شده است که باید این تغذیه از غذایی مرغ مینا حذف و با تغذیهای طبیعی و مناسب تری جایگزین شود
    بهترین تغذیه برای مرغ مینا : میوجات از قبیل سیب , گلابی , هویج خام و اب پز , برنج کته شده شده بدونه هیچ افزودنی , سینه مرغ پخته شده بدونه هیچ افزودنی و غذاهای شرکتی مخصوص این دسته از پرندگان هستش که باید به تدریج و کم کم این موارد رو جایگزین دان پارس کنیم
    درحال حاضر پای مرغ مینا شما وضعیت چندان مناسبی نداره و بهتره با کرمهای مثل وازلین و پماد (آ د) پای پرندتون رو چرب کنید
    نی نشیمن مرغ مینا رو هم کمی پهن تر کنید و از جنس چوب تا خستگی در بدن پرنده نماند
    با تشکر از توضیحات خوب شما
    ایا پلت همان دان پارس میشه یا فرق میکنه؟
    وضعیت کف پای پرنده من خوبه یا نه چون فکر میکنم کف پاش حالت زخم داره
    مشکل من برای چرب کردن پای مینا اینکه به راحتی نمیشه گرفتش و وقتی با دست میگیرمش هی پاهاش را تکان میده و میخواد فرار کنه و نمیگذاره پاش را چرب کنم
    ایا راه دیگری هست که بشه راحت این کار را کرد؟
    با تشکر از شما

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط walkman59 نمایش پست ها
    با تشکر از توضیحات خوب شما
    ایا پلت همان دان پارس میشه یا فرق میکنه؟
    وضعیت کف پای پرنده من خوبه یا نه چون فکر میکنم کف پاش حالت زخم داره
    مشکل من برای چرب کردن پای مینا اینکه به راحتی نمیشه گرفتش و وقتی با دست میگیرمش هی پاهاش را تکان میده و میخواد فرار کنه و نمیگذاره پاش را چرب کنم
    ایا راه دیگری هست که بشه راحت این کار را کرد؟
    با تشکر از شما
    سلام
    این پرنده مثل اینکه در گذشته رسیدگی خوبی بهش نشده بهتر بیشتر بهش میوه بدید این پرندها بیشتر از حشرات و کرمها و میوها تغذیه میکند اگر مستند حیات وحش دید باشید این پرندها بیشتر گاومیشها و کرگدن .... مشاهد میکنید که وضیعف پاکساری رو دارن . میوهای باطبع گرم خوبه ولی باطبع سرد مثل خیار بهش هرگز ندید و هزگاهی هم بهش گوشت بدید تقرببا اندازه یک کرم ابپز کنید بدون هیچ افزودنی و طوری پرنده رو توی دست تون بگیرید که پاهاش بیرون و سرش زیر بقل تون باشه که نتونه تقلا کنه . بهتر پاهاشو اول با نسبتا ولرم که بیشتر بسردی باشه بشوردید و خشک کنید و سپس بهان کرم AD بزنید در هفته دو یا سه بار براش اب تنی صبح بزارید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فنچ .مینا
    شماره عضویت
    17465
    سلام خوبین توروخدا یکی کمکم کنه یه مرغ مینا چند روز پیش خریدم فروشنده گفت نزادش افغانه و شش ماهشه و جوجه برج هشت هستش حالا چنتا سوال دارم 1.ایا مرغ مینای افغانی برج هشت تخم میذاره؟ 2.و وقتی پرسیدم چرا دور چشماش زرده گفت مینای افغانی حتی از یک ماهگی دور چشماش زرده ایا راست میگه خواهشا کمک کنید

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan fazelly نمایش پست ها
    سلام خوبین توروخدا یکی کمکم کنه یه مرغ مینا چند روز پیش خریدم فروشنده گفت نزادش افغانه و شش ماهشه و جوجه برج هشت هستش حالا چنتا سوال دارم 1.ایا مرغ مینای افغانی برج هشت تخم میذاره؟ 2.و وقتی پرسیدم چرا دور چشماش زرده گفت مینای افغانی حتی از یک ماهگی دور چشماش زرده ایا راست میگه خواهشا کمک کنید
    سلام
    دوست عزیر بهتر یه عکس از پرنده بزارید . معمولا زمانی که مرغ مینا بالغ میشه چشمهاش زرد میشه . و از این که میگن افغانی یا ایرانی هست تبلیغات فروشندگان میباشد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - شاه طوطی- مرغ مینا- مرغ عشق-شاهین
    شماره عضویت
    16533
    سلام .
    خسته نباشید . ببخشید من ی مرغ مینا گرفتم ک طبق گفته صاحبش جوجه عید هستش و اینو میشه از سفید بودن چشاش و اینکه دست نبردی طرفش دهنشو باز میکنه م دقیقا مثه جوجه گوشتی های دهن باز ....
    از کوچیکی گفته پیش خودشه و الان رام و دستی کاملا میخواستم بدونم چون از جوجه گوشتی دستم نبوده و شاید سنش 3.4 ماه باشه امیدی ب حرف زدنش هست ؟ بهتر نبود ی جوجه گوشتی بگیرم با توجه ب مرگ و میر و ...... و اینکه این الان رد کرده و از آب و گل در اومده ؟

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط attacker9627 نمایش پست ها
    سلام .
    خسته نباشید . ببخشید من ی مرغ مینا گرفتم ک طبق گفته صاحبش جوجه عید هستش و اینو میشه از سفید بودن چشاش و اینکه دست نبردی طرفش دهنشو باز میکنه م دقیقا مثه جوجه گوشتی های دهن باز ....
    از کوچیکی گفته پیش خودشه و الان رام و دستی کاملا میخواستم بدونم چون از جوجه گوشتی دستم نبوده و شاید سنش 3.4 ماه باشه امیدی ب حرف زدنش هست ؟ بهتر نبود ی جوجه گوشتی بگیرم با توجه ب مرگ و میر و ...... و اینکه این الان رد کرده و از آب و گل در اومده ؟
    همینی که داری خوبه.
    صدا ضبط کن براش روزا بزار گوش کنه یاد بگیره
    توی دستت نگیرش اما تا میتونی روی انگشتات بیارش تا حسابی باهات رفیق شه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام .خسته نباشید . ببخشید من ی مرغ مینا گرفتم ک طبق گفته صاحبش جوجه عید هستش و اینو میشه از سفید بودن چشاش و اینکه دست نبردی طرفش دهنشو باز میکنه م دقیقا مثه جوجه گوشتی های دهن باز ....از کوچیکی گفته پیش خودشه و الان رام و دستی کاملا میخواستم بدونم چون از جوجه گوشتی دستم نبوده و شاید سنش 3.4 ماه باشه امیدی ب حرف زدنش هست ؟ بهتر نبود ی جوجه گوشتی بگیرم با توجه ب مرگ و میر و ...... و اینکه این الان رد کرده و از آب و گل در اومده ؟
    سلام در قسمت . آموزش سخنگوی به مینا . اطلاعات بسیار خوبی هست میتونیت استفاده کنید . موقع غذا دادن یکی از بهترین زمان ها برای آموزش هست و همچنین صدای ضبط شده هم براش بزارید . معمولا از 3 ماه به بعد میشه آموزش صحبت کردن .... یسری از مینا از نوع گشواره ای استعداد بیشتری دارن . ولی در کل به طرز رفتار و آموزش مربی بستگی داره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام در قسمت . آموزش سخنگوی به مینا . اطلاعات بسیار خوبی هست میتونیت استفاده کنید . موقع غذا دادن یکی از بهترین زمان ها برای آموزش هست و همچنین صدای ضبط شده هم براش بزارید . معمولا از 3 ماه به بعد میشه آموزش صحبت کردن .... یسری از مینا از نوع گشواره ای استعداد بیشتری دارن . ولی در کل به طرز رفتار و آموزش مربی بستگی داره
    اقا مهدی راه و روش آموزش رو بلدم چون کاسکو و شاه طوطی و مینا داشتم قبلا فقط میخوام بدونم با توجه ک سنش از جوجه گوشتی نبوده ک دستمه و از 3.4 ماهگی هست این مشکلی ایجاد نمیکنه تو سخنگویی؟ و آیا اگه ی جوجه مثلا 25 روزه یا 1 ماهه بگیرم ب نظرتون بهتر میتونه حرف بزنه تا این مینام ک سنش 3.4 ماه هست ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    اقا مهدی راه و روش آموزش رو بلدم چون کاسکو و شاه طوطی و مینا داشتم قبلا فقط میخوام بدونم با توجه ک سنش از جوجه گوشتی نبوده ک دستمه و از 3.4 ماهگی هست این مشکلی ایجاد نمیکنه تو سخنگویی؟ و آیا اگه ی جوجه مثلا 25 روزه یا 1 ماهه بگیرم ب نظرتون بهتر میتونه حرف بزنه تا این مینام ک سنش 3.4 ماه هست ؟
    دوست عزیز اینطور معقول هست هرچه مینا کمتر باشه خریداری بشه بهتر . هرچه سن مرغ مینا بالاتر باشه توی آموزش مشکلتر هست . اکثر به اتفاق درباره خرید مرغ مینا زیر 3 ماه توافق داره . حالا میتونیت یک ماه یا سه ماه بخرید . در ضمن استعداد مرغ مینا یکی از شروط میباشد . نظر شخصی من اینکه حدودا 45 روز خوب هست . البته اینم بگم 3 ماه هم فرقی آنچنان تخصصی نداره .
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 10th June 2015 در ساعت 05:10 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16533
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    همینی که داری خوبه.
    صدا ضبط کن براش روزا بزار گوش کنه یاد بگیره
    توی دستت نگیرش اما تا میتونی روی انگشتات بیارش تا حسابی باهات رفیق شه
    ممنون ک جواب دادی پس یعنی با توجه ب اینکه سنش یکم بالاس نسبت ب بقیه جوجه ها تاثیری تو سخنگوییش نمیذاره ؟ از لحاظ عادت و رفاقت ک مشکلی نداره همین الانشم میاد دنبالم و رو سر و کولم فقط نگرانم برا سخنگوییش .
    و آیا میشه سن ی میان بالا باشه و صدا جوجه مینا ها رو در بیاره و مثه جوجه مینا های دهن باز تا دستت بره طرفش دهن باز کنه و غذا بخواد ؟

صفحه 6 از 70 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242556 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)