فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  7
لایک لایک:  2
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: حتما بخوانید/چند تجربه شخصی

کاربر میهن پت ☆kitţen♡løver☆ آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    نیما ثمری فر`
    علایق
    شعر،نویسندگی،حیوانات،گربه ها،رویابافی،بحث
    تخصص
    شاعر ام،نویسندگی،بحث،جامعه شناسی،
    حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    13029
    میانگین پست در روز
    0.18

6new حتما بخوانید/چند تجربه شخصی

راستش اینایی که میگم تجربه هایی شخصی هستن که واقعا فک کنم گریبان گیر همه دارنگان گربه باشه یا حتی حیوانات دیگه!

1خیلی از اوقات میشه که حس کنید علاقه و شور اشتیاق رو نسبت به گربتون ندارید و فکر کنید سگها بهترند/ راه حل:دراینصورت شما احتمالا گربتون رو فراموش کردید با اون بیشتر وقت بگذرونید اما چیزی ک خیلی مهمه اینه که چقدر گربتون دغدغه شماست؟اگر بیش از حد باشه خسته میشید اگر هم کلا از یاد ببریدش ک هیچی سعی کنید براش وسایل بازی و چیزایی براش تهیه کنید ک ب شما اشتیاق بده مثل وسایلی که گربتونو زیبا میکنن مثل گردنبندای مختلف یا لباس اینکار خیلی خیلی مهمه و کمک میکنه ک ب گربتون دوباره تشتیاق پیدا کنید اونو برای خودتون خاص بدونید

2وقتی مشغول کار با گوشی هستین و کلا گربتون رو فراموش کردید هرزگاهی بهش سر بزنید گاهی برای گربه مشکل پیش میاد و شما نمیدونید مثل چن روز پیش ک ی نخود فرنگی توی گلوی لوسی کم مونده بود گیر کنه و منم مشغوله گوشی البته تو میهن پت!

3ممکنع کسی راجبه گربتون نظراتی رو بده ک شمارو از گربتون بترسونه یا زده کنه ب این نظرات اصلا گوش ندید چرا که فقط سبب سردی رابطتتون میشه با گربتون اگه پیر و بزرگ فامیل نظراتی صریح داشتن قبول نکنید چرا که هم ب شعور انسانی توهین کردین هم سبب میشه ک اون ادم فکر کنه درست میگه هم سبب میشه شما کم کم اون حرفو باور کنید الکی قبول نکتیدو علمی و منطقی فرد رو قانع کنید

4کاری کنید بقیه کاراکتره گدبتون رو محترم بدونن اگه اون رو به اسم صدا نکننو بد گویی کنن شما ام سرد میشید

5تحقیق کنید و گربتون رو پیش دامپزشک های معتبر ببرید کلینیک های خوب و مدرن ب اسم رسم توجه نکنید خیلی از اوقات پزشکای معروف سبب ضرر به شما میشن و پیشولی خوشگلتون

6براتون مهم نباشه ک شما چطور اون رو دوست دارید و نوازش میکنید باید اینها طوری باشن ک مطلوبه اون باشه

7گربتونو وقتی مهمون میاد بازیچه فامیل نکنید بچه های خیلی کوچیک اذیتشون میکنن کسایی ام ک مشتاقن ببینش و نوازشش کنن تذکر هایی بدین و نزارید اذیتش کنن راحتی گربتون مهم تر از همه چیزه

میدونم شاید فک کنید اینا چیزایه الکیه و از سره بیکاری نوشتم ولی واقعا اگه بهشون فک کنید این اشتباهاتو خیلیا میکنن و به روان گربه اسیب میزنن
    آری شاید در همین نزدیکی چند طفل کوچک دارد
    شاید گرسنه در سرماست،شاید درد میکشد
    نا توان است،کاری از دستش بر نمی آید
    شاید میخواهد گریه کند،برای زندگی در مبارزه است
    حال،چون ناتوان است،برایش توانی باشیم نه یک مبارزه جدید
    آری مهربانی زیباست
    KINDNESS is BEUTIFULL

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    10140
    میانگین پست در روز
    0.04
    سلام دوستان
    راستش منم یه تجربه شخصی دارم که ازش چند ماهی می گذره ولی به خاطر درس هام وقت نکردم بنویسم. چند ماه پیش گربه ای که توی خونه مون زندگی می کرد چشماش عفونت کرده بود و نابینا شده بود. البته دکتر گفته بود که عفونت بخش قدامی چشم هست و کلرامفنیکل داده بود و تتراسایکلین.
    این گربه فقط توی خونه ما زندگی می کرد و گربه من نبود. بنابراین علاقه ای به اینکه بگیرمش و توی چشمش دارو بریزم نداشت. ولی متاسفانه من بی توجه به این مساله مرتب طبق دستور دکتر روزی دو بار می گرفتمش و داروهاشو میدادم. گرفتنش و دادن داروهای بد طعم باعث شد حسابی ازم بترسه و دارو دادن بهش هر روز سخت تر می شد.(کلرامفنیکل رو توی چشمش می ریختم ولی اون تف می کرد و بعدا فهمیدم مزه اش تو دهنش هم میره) قرار بود بعد از ده روز دوباره ببرمش دکتر ولی صبح روز هشتم فرار کرد و رفت. منم ناراحت از اینکه درمانش ناقص مونده مطمئن بودم بر نمی گرده. ولی یکی دو روز بعد اومد. طبیعتا درمان با آنتی بیوتیک های قبلی نمی تونست ادامه پیدا کنه.
    اینجا بود که من تصمیم گرفتم دیگه اذیتش نکنم. بنابراین از عسل براش استفاده کردم. من قبل از اینکه ببرمش دکتر میدونستم عسل برای چشم خوبه اما میخواستم مشکلش درست تشخیص داده بشه. اما اشتباهم این بود که وقتی دکتر بردمش و فهمیدم مشکلش عفونته باید با اطمینان از عسل استفاده می کردم. در حالیکه ترسیدم زیاد مفید نباشه.
    وقتی فرار کرد هنوز مقدار نسبتا زیادی لکه عفونت توی چشمش پیدا بود. ولی وقتی برگشت و عسل رو ریختم بعد از چند روز به راحتی درمان شد و الان که چند ماه گذشته کاملا خوبه.
    فایده عسل اینه که اولا طبیعیه و به نظرم حق حیواناته که تا حد امکان مثل خود ما از داروهای طبیعی و کم ضرر استفاده کنن. ثانیا مجبور نیستین به زور سر ساعت مشخصی ازش استفاده کنید و مزاحم گربه تون بشید. مخصوصا گربه هایی که مال شما نیستن و از خونه بیرون میرن. مجبورهم نیستید نگران باشید که اگه یه روز گرفتار هستید یا بیرون کاری دارید کی توی چشمش باید قطره بریزه. اگر بین وعده های ریختن عسل فاصله بیفته هیچ مشکلی پیش نمیاد و مثل آنتی بیوتیک نیست که مقاومت ایجاد بشه. مثلا من روزی دوبار توی چشمش می ریختم. اونم معمولا دوبار میومد خونه مون ولی مثلا با فاصله پنج ساعت. با این وجود درمان موثر بود. در حالیکه آنتی بیوتیک رو باید سر دوازده ساعت می ریختم که واقعا مصیبتی بود. مثلا گربه ام میخواست پنج عصر بره بیرون ولی با مشقت باید تا هشت شب نگهش می داشتم.
    با عسل ریختن شما در مسیر بهبودی قدم بر میدارید. حالا اگه بتونید روزی دو بار بریزید زودتر خوب میشن و اگه گرفتار بودید و روزی یک بار هم ریختید بازم خوب میشه ولی چند روز دیرتر.
    این باعث میشه استرس شدیدی از روی شما برداشته بشه. من واقعا توی اون ایام مردم و زنده شدم. همش نگران بودم که اگه فردا گربه ام به موقع نیاد چی میشه. نگرانی از عوارض جانبی داروها و اینکه آیا حق دارم چنین رفتاری باهاش داشته باشم هم منو آزار می داد. ضمنا از اون موقع دیگه گربه ام ازم می ترسه. البته به مرور زمان ترسش کمتر شده ولی بازم گاهی احساس می کنم خیلی استرس بهش وارد کردم و همیشه از این بابت عذاب وجدان دارم.
    ولی وقتی عسل ریختم توی چشمش متوجه شدم که بدش نمیاد و حتی با دستش اضافه اش رو که از چشمش بیرون میومد پاک می کرد و می لیسید و منم نگران نبودم که مثل تتراسایکلین ضرری داشته باشه.
    خلاصه که انتخاب با خودتونه ولی حداقل درباره گربه هایی که باهاتون زیاد جور نیستن اگه دکتر تشخیص عفونت داد می تونید از عسل طبیعی که کمی رقیق شده استفاده کنید.
    من از عسل طبیعی شمال استفاده کردم که به خاطر رطوبت هوا مقداری رقیق تره و غلظتش در حد شیره مرباست. ولی عسل های غلیظ تر باید با کمی آب گرم رقیق بشن تا راحت بشه باهاشون کار کرد.
    می دونم که خیلی ها به درمان های طبیعی اعتقاد ندارن ولی منم نمی تونم چنین تجربه ای رو نگم. به نظرم مشکل خیلی ها رو حل می کنه. امیدوارم همه گربه و سگ ها و ...همیشه سالم باشن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)