جالبه که بدونید نام سوسیس محبوب , هات داگ رو از روی این نژاد انتخاب کرده اند ! نام این سوسیس ها در ابتدا سوسیس های داکسوند (داشهوند) بوده و بعد ها به هات داگ تبدیل شده است.

 داشهوند ها  نژادی آلمانی هستند و از اختلاط نژاد های پینچر , بساهاند فرانسوی , اسپانیل و اشنایزر های مو بلند به وجود آمده اند, شکل  خاص آنها که  پاهای کوتاه و بدنی کشیده دارند و حس بویایی بسیار خوبی دارند باعث شده به یک جستجوگر قوی مواد **** تبدیل بشند. داشهوندها اگه بخوان خودشونو مخفی کنند می تونند چاله های بزرگی رو با پنچه های کوچیکشون در زمان کوتاهی حفر کنند و در اونا مخفی بشند ! داشهوند ها در دو سایز استاندارد و مینیاتوری و در سه نوع مو کوتاه ( اسموث )  ، مو بلند (لانگ هیر ) و سیبیل دار (وایر) یافت میشوند و در کل می تونند یک سگ آپارتمانی مناسب باشند , ریزش مو در این سگها بسیار کم بوده و فقط در نوع موبلندشون  شانه زدن منظم پیشنهاد میشه , از لحاظ سلامتی در مجموع سگ های سلامتی هستند اما به دلیل شکل استخوان بندی پشتی اونها و همینطور وجود پا های کوتاه , احتمال بروز مشکلات مربوط به ستون فقرات وجود دارد.

به یاد داشته باشید این نژاد  سگ به تغییرات آب و هوا تا حدودی حساس است , اونها به دلیل داشتن پاهای کوتاه نمیتونن براحتی در مناطق برفی زندگی کنند. میانگین طول عمر اونها بین ۱۲ تا ۱۵ سال میباشد این سگها در گذشته برای یافتن و شکار موجودات زیر زمین استفاده میشدند زیرا ک میتوانستند از تونل های زیر زمین عبور کنند

منبع:داگتیوب

———————————————— ——————————-