دانستنی‌های نژاد راگامافین

۱۳۹۴-۰۶-۰۵ · نوشته شده در: راگامافین, نژادهای گربه, گربه خانگی

 

این گربه‌های شخصیت بسیار دوست‌داشتنی و مامانی دارند. از مورد توجه واقع شدن و نشستن بر روی کاناپه لذت می‌برند. و با دیگر حیوانات خانگی و کودکان رفتار مناسبی دارند.

اطلاعات کلی

همراه‌هان ایده‌آل: خانواده‌ها با فرزند، افراد مجرد با دیگر حیوان خانگی، افرادی که برای اولین‌بار گربه نگه می‌دارند، بازنشستگان

ویژگی بارز: پوشش متوسط و پشمالو، استخوان‌بندی درشت، اندام بزرگ، عمر طولانی، شخصیت شیرین

زندگی با نژاد راگامافین چه شکلی است

با این که موهای این نژاد بسیار بلند است، اما نگه‌داری راحتی دارند و تنها نیاز است در هفته یک بار برس بخورد.

آنچه باید در مورد نژاد راگامافین دانست

برای شاد کردن این نژاد باید بهشان توجه کرد. این گربه‌ها دوست ندارند به مدت طولانی در خانه تنها باشند و بهتر است که همدم دیگری هم داشته باشد. راگامافین‌ها عاشق بچه‌هاند و بازی کردن با آنها را دوست دارند.

این نژاد از هر نوع عارضه‌ی ژنتیکی مصون است.

تاریخچه‌ی راگامافین

در سده‌ی ۱۹۶۰، توسط یک پرورش‌دهنده‌ی اهل کالیفرنیا به نام اَن بارکر، از گربه‌های وحشی خیابان‌های ریورساید، کالیفرنیا پرورش یافته است. بیکر این نژاد را با رنگ‌ها مختلف و سرشت اهلی و رفتاری مناسب پرورش داد و نام او را هم چِربیوم گذاشت.

سال‌ها بعد نام این گربه به راگامافین بدل شد برای آنکه از روی اسم بتوان فهمید که نژادی از مخلوط چند نژاد است. در سال ۱۹۹۴ توسط انجمن گربه‌های تجمللی شناخته شد.

ظاهر راگامافین

راگامافین گربه‌ای در اندامی بزرگ با موهای پرپشت است. گربه‌های نر وزن‌شان از ۶ تا ۹ ک.گ. است در حالی که ماده‌ی این نژاد مابین ۴ – ۶ ک.گ. وزن دارند. هر دو جنس استخوان‌بندی درشتی دارند و تا چهارسالگی به بلوغ کامل خود می‌رسند.

نوشته‌های مرتبط Google Image Result for http://iranpet.club/wp-content/uploads/2015/08/download-2-206x120.jpg