وب سایت فرادید: حیوانات بر اساس غریزه یک حیوان دیگر را شکار می‌کنند و یا حتی به موجودی دیگر محبت می‌کنند. اما عمق محبت برخی از جانوران آن‌قدر زیاد است که شاید ما به آن‌ها غبطه بخوریم!


دو سگ دوست داشتنی پشت میله‌ها هستند. آن‌ها برای اینکه هیچ سرپرستی ندارند و یا برای رهایی از دردهای غیرقابل درمانشان به زودی مرگ آسان یا اوتانازی را تجربه خواهند کرد. کِیرا و کالا یکدیگر را بغل کرده و دیگر مهلتی ندارند. در فاصله‌‌ای که آن دو سگ پشت میله‌ها نگهداری می‌شدند، شخصی از یک موسسه خیریه آمد و عکس آن‌ها را در صفحه فیسبوکی‌شان منتشر کرد: «من کالا هستم و این هم دوستم کِیرا است. ما اینجا خیلی ترسیدیم.

کارکنان اینجا هم دیدند که ما چقدر ترسیده‌ایم، اما گفتند که امروز روز آخر زندگی ما است. کِیرا می‌داند چه خواهد شد. می‌توان ترس را از چشمان او خواند.» این عکس به سرعت تاثیر خود را گذاشت و تنها دو ساعت و شش دقیقه پس از انتشار عکس، توسط شخصی به سرپرستی گرفته شدند.یکی از کاربران توییتری عکس را از دودلداگ منتشر کرد. دودلداگ یک کانگوروی یتیم است. هیچ یک از اعضای خانواده‌اش در کنار او نیستند، به همین دلیل او خرس عروسکی خود را به آغوش می‌کشد. این عکس زیبا بالای 3000 بار دیگر در این شبکه همرسانی شد.دلیل شهرت کوین ریچاردسن این است که جانوران درنده مانند شیرها و کفتارها هم با او مهربان هستند! دو شیر که الان ده سال دارند، از کودکی همراه او بوده‌اند. ریچارد برای آن‌ها جای مادرشان بوده و حالا دوست صمیمی آن‌ها محسوب می‌شود. ریچارد هر وقت نام آن‌ها را صدا می‌زند، آن دو شیر به سرعت سمت او آمده و با او بازی می‌کنند.عکس زیر در سال 2007 منتشر شد و همان موقع به این شکل مطرح شد: «چگونه یک کودک را در چهار مرحله بغل کنیم.»جیل هارنس این عکس را در باغ وحش سن دیگو گرفت. او می‌گوید که نمی‌داند فیل‌ها دارند یکدیگر را به آغوش می‌کشند یا دارند با یکدیگر دست می‌دهند؟به نظر می‌رسد که لقمه ماهی‌ها (Stingray) هم به انسان علاقه داشته باشند. یکی از گردشگران به مناطق شمالی گرند کایمن رفت و ناگهان صاحب یک دوست صمیمی شد! او می‌گوید این بهترین عکسی است که تاکنون گرفته است.گفته می‌شود که فیل‌ها قبل از خواب حتما باید به آغوش کشیده شوند. دانشمندان تاکنون توضیحی برای این رفتار فیل‌ها ارائه نکرده‌اند، اما گفته می‌شود که ممکن است فیل‌ها تا چند ساعت در انتظار یک آغوش بمانند و سپس بخوابند.خرس قطبی و گرگی به طرزی مشکوک با هم انس گرفته‌اند! مشخص نیست که این لحظه مربوط به قبل از شکار است یا خیر.دوستی میرکت‌ها (Meerkat) هم در نوع خود جالب است!کوچیتا تنها هفت ماه دارد و در باغ‌وحش لندن نگهداری می‌شود. او مادرش را از دست داده و این عروسک را به جای مادرش بغل می‌کند.پاندای احساسی پای شخص نگهدارش را بغل کرده است.اسب این دختر را بغل کرده است. آن‌ها مدت‌ها است که با هم بزرگ شده‌اند.یک بچه خرس یتیم عروسک شبیه خود را به آغوش کشیده است. این خرس در باغ وحش اورگن نگهداری می‌شود و اصلا دوست ندارد کسی عروسک را از او جدا کند. این خرس سیاه چند ماه پیش توسط یکی از مسئولان باغ وحش پیدا و به اینجا آورده شد.دو بچه ببر در دستان یک اورانگوتان جا خوش کرده‌اند.هیچ حصاری نمی‌تواند مانع ابراز محبت شود.