صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    مایی
    شماره عضویت
    16545
    نه ماهی هایی که باله هاشون آسیب دیده

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط n e m o نمایش پست ها
    نه ماهی هایی که باله هاشون آسیب دیده
    اگه بر اثر زدو خورد باشه و مریض نباشه مشکل نداره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    17669
    با سلام
    می خواستم ببینم تو همین نمونه های رفیجیوم بالا ، ماهی هم میشه نگه داشت، + لایوراک ؟
    من ی آکواریوم خالی گایین تانکم دارم ، می خوام ببینم میشه هم گیاه گذاشت ، هم لایوراک، هم ماهی ،
    بعد آب رو پمپاژ کرد تو تانک بالایی ؟
    یا باید تو همون قسمت سامپش به جا سرامیکا ،گیاه بذارمو و آب و بعد پمپاژ کنم ؟

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadmp02@yahoo.com نمایش پست ها
    با سلام
    می خواستم ببینم تو همین نمونه های رفیجیوم بالا ، ماهی هم میشه نگه داشت، + لایوراک ؟
    من ی آکواریوم خالی گایین تانکم دارم ، می خوام ببینم میشه هم گیاه گذاشت ، هم لایوراک، هم ماهی ،
    بعد آب رو پمپاژ کرد تو تانک بالایی ؟
    یا باید تو همون قسمت سامپش به جا سرامیکا ،گیاه بذارمو و آب و بعد پمپاژ کنم ؟
    سلام دوست عزیز
    با عرض خوشامد گویی بابت عضویت شما در سایت پارسی پت
    معمولا داخل رفیجیوم ماهی نگهداری نمیکنن مخصوصا اگه پر گیاه باشه ، همونطور که میدونید زمان خاموشی گیاه ها عمل عکس فتوسنتز انجام میدن ، یعنی دی اکسید کربن پس میدن و با توجه به این مورد نمیشه ماهی نگه داشت
    ولی اگه مقدار گیاهها کم باشه میتونید اسب نگهداری کنید یا ماهی هایی که از پاد ها تغذیه میکنن مثل ماندارین
    موفق باشید

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    با عرض خوشامد گویی بابت عضویت شما در سایت پارسی پت
    معمولا داخل رفیجیوم ماهی نگهداری نمیکنن مخصوصا اگه پر گیاه باشه ، همونطور که میدونید زمان خاموشی گیاه ها عمل عکس فتوسنتز انجام میدن ، یعنی دی اکسید کربن پس میدن و با توجه به این مورد نمیشه ماهی نگه داشت
    ولی اگه مقدار گیاهها کم باشه میتونید اسب نگهداری کنید یا ماهی هایی که از پاد ها تغذیه میکنن مثل ماندارین
    موفق باشید
    البته بنده با نظر شما مخالفم چون جریان رفریجوم به تانک اصلی که قطع نمیشه لذا فتوسنتز داخل رفریجوم با توجه به جریان رفت و برگشت به تانک و سامپ اصلی تاثیری نداره و با خیال راحت هر ماهی که به گیاه ها آسیبی نزنه میتونن استفاده کنن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نظرات مختلفی در این رابطه وجود داره. موافق و مخالف زیادی داره . به هر حال اگر قرار باشه تو رفیجیوم هم ماهی نگهداری کنیم که باز میشه یه آکواریوم دیگه! شدنیست و بعیده مشکل اکسیژن برای اغلب ماهی ها ایجاد بشه ولی قطعا روی کیفیت کار رفیجیوم تاثیر منفی خواهد گذاشت...

Fish in refugium? - Manhattan Reefs

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    البته بنده با نظر شما مخالفم چون جریان رفریجوم به تانک اصلی که قطع نمیشه لذا فتوسنتز داخل رفریجوم با توجه به جریان رفت و برگشت به تانک و سامپ اصلی تاثیری نداره و با خیال راحت هر ماهی که به گیاه ها آسیبی نزنه میتونن استفاده کنن
    ممنون که نظر دادید
    اگه توجه کنید جمله با معمولا شروع شده و همینطور گفتم اگر پرگیاه باشه
    آقای آزیده هم توضیحات تکمیلی را دادن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21741
    سلام دوستان کسی تجربه ساخت تانک رفیجیوم مثل این تانک های آماده که کنار تانک اصلی قرار میگیره رو داره اصلا میشه مثل اونودرست کرد اگر کسی تجربشو داره خوشحال میشم مارو هم راهنمایی کنه چون من به دلیل نداشتن جا تو سامپ به فکر درست کردن یه همچین تانکی افتادم فقط نمیدونم عملی میشه یا نه می خوام قبل از دست به کار شدن نظرات دوستان هم بدونم ممنون

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin0488 نمایش پست ها
    سلام دوستان کسی تجربه ساخت تانک رفیجیوم مثل این تانک های آماده که کنار تانک اصلی قرار میگیره رو داره اصلا میشه مثل اونودرست کرد اگر کسی تجربشو داره خوشحال میشم مارو هم راهنمایی کنه چون من به دلیل نداشتن جا تو سامپ به فکر درست کردن یه همچین تانکی افتادم فقط نمیدونم عملی میشه یا نه می خوام قبل از دست به کار شدن نظرات دوستان هم بدونم ممنون
    سلام
    میشه ولی باید رفت و برگشت رو درست طراحی کنید که سرریز نشه ، اگه جا نداشته باشی و بخوای از لبه تانک آویزون کنی کمی سخت میشه نصب کردنش ولی در کل شدنیه مثلا میشه از خود دیواره تانک به عنوان یه شیشه رف استفاده کرد و بقیه رو چسب زد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21741
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    میشه ولی باید رفت و برگشت رو درست طراحی کنید که سرریز نشه ، اگه جا نداشته باشی و بخوای از لبه تانک آویزون کنی کمی سخت میشه نصب کردنش ولی در کل شدنیه مثلا میشه از خود دیواره تانک به عنوان یه شیشه رف استفاده کرد و بقیه رو چسب زد
    سلام می خوام رف به ابعاد طول 40عرض15وارتفاع 40 بگیرم که از این 40سانت پنج سانت از بالا دوتا فیتینگ بزنم یکی 1/2برای ورودی و 1برای خروجی که فکر نمیکنم باقطع برق هم آب سرریز بشه چون بالاتر از تانک اصلی قرار میگیره و آب ورودی هم از خروجی رف برمیگرده توتانک اگه جایی رو اشتباه میکنم راهنمایی بفرمایید و برای مابقیه ارتفاعی که برام میمونه پنج سانت هم شن بقیه هم ارتفاع مفید البته اینارو هم گفتم بخاطر نور که فعلا نمیدونم از چه لامپی باید استفاده کنم راجع به لامپ هم باتوجه با این ابعاد راهنمایی بفرمایید ممنون

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)