صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 147
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    مبارک باشه
    این کار دلقکها زیاد تعجب نداره معمولا شقایقهایی که کنار شنها هست دلقکها معمولا این کار را میکنن
    بنظر من اگه میخواید سامپ بسازید ابزی اضافه نکنید
    در مورد موکتی بگم که اگه ماهی غیر از دلقک اضافه کردید حتما حداقل چندین روز اول شبها هم نور کمی برای اکتون بزارید چون موکتی خیلی راحت میتونه ماهیها را شکار کنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام با عرض پوزش از تاخیر در پاسخ دادنم
    اینم چنتا عکس جدید

کنار گیاههامم یه چیزایی مثل تار عنکبوت بسته
    و اینکه روی لایوراکام بنفش تیره شده
    سوم اینکه میخوام یه ماهی اضافه کنم چی صلاح میدونید
    عکسای سامپم گرفتم در اولین فرضت ممکن بدم لییزر برش بزنه و شورع به ساخت کنم هم اور فلو هم سامپ ولی زمانبر هست
    فعلا میخوام یکی دوتا دیگه ماهی اضافه کنم
    بعد تو عکسا دقت کنید روی اب انگار چربی بسته چطوری میتونتم اونا رو از بین ببرم ؟
    با تشکر

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام با عرض پوزش از تاخیر در پاسخ دادنم
    اینم چنتا عکس جدید

کنار گیاههامم یه چیزایی مثل تار عنکبوت بسته
    و اینکه روی لایوراکام بنفش تیره شده
    سوم اینکه میخوام یه ماهی اضافه کنم چی صلاح میدونید
    عکسای سامپم گرفتم در اولین فرضت ممکن بدم لییزر برش بزنه و شورع به ساخت کنم هم اور فلو هم سامپ ولی زمانبر هست
    فعلا میخوام یکی دوتا دیگه ماهی اضافه کنم
    بعد تو عکسا دقت کنید روی اب انگار چربی بسته چطوری میتونتم اونا رو از بین ببرم ؟
    با تشکر
    با سلام
    در مورد سوال اخرتون اگه موج ساز روبه بالا بزاری از بین میرن

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    اون تارها زیاد چیز خاصی نیست بعد از مدتی از بین میرند
    یه دست روی اون جلبکهای بنفش بکشید اگه ژله ای بود وسفت نبود سیانو هست اگه سفته کرولاینه
    اگه میبینید من میگم ماهی نخرید چون موقعی که بخواید به اک اورفلو وسامپ اضافه کنید امکان داره شرایط اک به هم بخوره وهمه ابزیانتون از بین بروند حالا که خیلی اسرار به ماهی اضافه کردن دارید حداقل یه ماهی ارزان قیمت بگیرید مثل کرومیس ,بلنی یا راس یا گابی ,دارت فیش
    وقتی اورفلو را به اک اضافه کنید از بین میروند فعلا همونجور که دوستمون گفت سر موجساز را به سمت بالا کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    ممنونم از راهنمايي همه دوستان
    چون زمانبر هست پروسته ساخت سامپ و اور فلو (به علت اينكه وقتم خيلي محدود شده) گفتم ماهي اضافه كنم
    نيتريت اب رو تست كردم بسيار عالي بود يعني صفر بود
    گياه ها كه اضافه كردم رشد خوبي داشتن تقريبا و به صخره ها چسبيدن و بدنه اونها داره رشد ميكنه
    امروز يك هرميت دست آبي متوسط(ولي خيلي گرون خريدم )‌به اكواريوم اضافه كردم
    يك گابي خال نارنجي شن خوار هم اضافه كردم كه بعد از اينك تو اك رفت هنوز رويت نشده
    يكي از دوستانم هم اكواريومش رو جمع كرده بود كه يك ستاره درياييي بسيار زيبا و نسبتا بزرگ (اندازه يك كف دست تقريبا)‌ بهم داد كه تو اك انداختم گفت براي خوردن اشغالا و فضولات ماهيا و ماهياي مرده و ... اسفاده ميكنن همچنين يك فرشته نوار مسي و جراح قهوه اي هم بهم داد كه با ترس و لرز به اكم اضافه كردم و يك حلزون كه همش زير شن ها ميره و هم اندازه هرميته هست اضافه كردم
    موج ساز رو هم كه سرش به سمت بالا قرار نميگرفت و ميافتاد بيرون اوردم و چسب حرارتي زدم و سرش رو به سمت بالا نگه داشتم و نزديك به روي اب گذاشتم كه اون چربي ها هم از بين رفته و تا الان كه به خوبي داره كار ميكنه
    گياه رو هم براي رشد بهتر به روي اب نزديك كردم و با نخ بستمش فعلا
    غذا هم نوشن گرفتم فرمول يك و دو كه گفت بايد با هم مخلوط بشه و ماهيا تغذيه بشن ولي يه مشكلي كه داره اينكه كه به محض اينكه ميريزم براي ماهيا سريع ميره كف اب نميدونم بايد چكارش كنم
    خوشبختانه دلقك ها هم غذاخور شدن
    امروز هم موقت نوري كه ساخته بودم (تركيب يك نور سفيد و يك ابي كه 18 پاور ال اي دي يك وات هست)‌رو اضافه كردم كه نور خيلي خوبي داشت
    روي اون لايوارك ها هم دست كشيدم خيلي سفت نبود ولي با كشيدن دست هم از بين نرفت و يك مقداري روش ليز بود اما به ژله اي نميخورد حالا نميدونم دياتوم هست يا كرولاينه
    انشالله امروز فردا در اولين فرصت ممكن فيلم و عكس اكواريومم رو ميذارم كه دوستان راهنمايييم كنن و عيب و ايرادام رو بگم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام به همه دوستان متاسفانه موج ساز افتاده بوده کف اکواریوم و خرابکاری کرده
    گابی دارفانی رو وداع گفته
    ستاره هم هیچ حرکتی نمیکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از راهنمايي همه دوستان
    چون زمانبر هست پروسته ساخت سامپ و اور فلو (به علت اينكه وقتم خيلي محدود شده) گفتم ماهي اضافه كنم
    نيتريت اب رو تست كردم بسيار عالي بود يعني صفر بود
    گياه ها كه اضافه كردم رشد خوبي داشتن تقريبا و به صخره ها چسبيدن و بدنه اونها داره رشد ميكنه
    امروز يك هرميت دست آبي متوسط(ولي خيلي گرون خريدم )‌به اكواريوم اضافه كردم
    يك گابي خال نارنجي شن خوار هم اضافه كردم كه بعد از اينك تو اك رفت هنوز رويت نشده
    يكي از دوستانم هم اكواريومش رو جمع كرده بود كه يك ستاره درياييي بسيار زيبا و نسبتا بزرگ (اندازه يك كف دست تقريبا)‌ بهم داد كه تو اك انداختم گفت براي خوردن اشغالا و فضولات ماهيا و ماهياي مرده و ... اسفاده ميكنن همچنين يك فرشته نوار مسي و جراح قهوه اي هم بهم داد كه با ترس و لرز به اكم اضافه كردم و يك حلزون كه همش زير شن ها ميره و هم اندازه هرميته هست اضافه كردم
    موج ساز رو هم كه سرش به سمت بالا قرار نميگرفت و ميافتاد بيرون اوردم و چسب حرارتي زدم و سرش رو به سمت بالا نگه داشتم و نزديك به روي اب گذاشتم كه اون چربي ها هم از بين رفته و تا الان كه به خوبي داره كار ميكنه
    گياه رو هم براي رشد بهتر به روي اب نزديك كردم و با نخ بستمش فعلا
    غذا هم نوشن گرفتم فرمول يك و دو كه گفت بايد با هم مخلوط بشه و ماهيا تغذيه بشن ولي يه مشكلي كه داره اينكه كه به محض اينكه ميريزم براي ماهيا سريع ميره كف اب نميدونم بايد چكارش كنم
    خوشبختانه دلقك ها هم غذاخور شدن
    امروز هم موقت نوري كه ساخته بودم (تركيب يك نور سفيد و يك ابي كه 18 پاور ال اي دي يك وات هست)‌رو اضافه كردم كه نور خيلي خوبي داشت
    روي اون لايوارك ها هم دست كشيدم خيلي سفت نبود ولي با كشيدن دست هم از بين نرفت و يك مقداري روش ليز بود اما به ژله اي نميخورد حالا نميدونم دياتوم هست يا كرولاينه
    انشالله امروز فردا در اولين فرصت ممكن فيلم و عكس اكواريومم رو ميذارم كه دوستان راهنمايييم كنن و عيب و ايرادام رو بگم
    ُستاره ها به نیترات و تغییرات پی هاش حساس هستند و مناسب تانک شما در حال حاضر نیستند. پروانه نوار مسی هم بدلیل سخت غذاخور شدن و حساسیت مناسب تانک شما نیست غذا هم پولکی تهیه کنید مشکل برطرف میشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام دوستان اینم عکسای اکواریومم
    چنتا سوال دارم
    اول اینکه زیر شنهام لکه های سیاه زده که نمیدونم چیه
    دوم اینکه شقایقم از صبح خیلی جم شده و بی حال شده نمیدونم باید چکار کنم
    شرایط اب هم مناسب هست
    لطفا دوستان راهنمایی کنن

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    اون لکه ها میتونه سولفید هیدروژن باشه که بخاطر فاسد شدن مابقی غذا و جسد موجودات در قسمتهایی که عمق شن زیاده بوجود میاد
    شرایط آب خوبه یعنی چی؟
    باید تست بزنید و براساس اون بگید خوبه یا نه
    شقایق ها به تغییرات پارامترها حساسند و واکنش نشون میدن ، البته شایدم در حال دقع کردن هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    اون لکه ها میتونه سولفید هیدروژن باشه که بخاطر فاسد شدن مابقی غذا و جسد موجودات در قسمتهایی که عمق شن زیاده بوجود میاد شرایط آب خوبه یعنی چی؟ باید تست بزنید و براساس اون بگید خوبه یا نه شقایق ها به تغییرات پارامترها حساسند و واکنش نشون میدن ، البته شایدم در حال دقع کردن هست
    سلام ممنون از راهنمایی شما

احتمالا همون که شما فرمودین هستن انشالله جمعه یه سیفون 10% میزنم و شن ها رو کمی تکون میدم

منظورم از شرایط اب خوبه این بود که با دو تست نیتریت و نیترات که تست کردم مشکلی نبود

تستر نیتریت که سرا هست و صفر بود

تست نیترات هم تترا هست که اونم خونه دوم بود

شرایط نور و دما هم مناسبه و دما 29 هست

نور رو هم کم کردم به روزی 5 ساعت (البته نمیدونم گیاه ها مشکلی براشون پیش میاد یا نه )

موجود مرده ای هم تو اب نیست فقط پسماند غذایی که نمیخورن یک مقداری میمونه که معمولا تو روز بعد خورده میشه

شقایق هم کاملا جمع شده که فکر کنم مرده باشه

لطفا اگر قرار کار خاصی انجام بدم راهنماییم کنید

با تشکر

صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)