مالزی در جنوب شرقی آسیا قرار دارد و پایتخت این کشور کوالالامپور است اما پایتخت اداری آن در یک شهرجدید به نام پوتراجایا قرار گرفته است. دریای چین مالزی را به دو قسمت مالزی شرقی و مالزی غربی تقسیم کرده است. مساحت این کشور 758 کیلومتر است و 28 میلیون نفر جمعیت دارد.
[IMG]http://www.apstour.com/parameter/apstour/files/malaysi***allpaper-1.jpg[/IMG]


صادرات مالزی :
مالزی اولین صادر کننده کائوچو به کشورهای دیگر می باشد. خرمای روغنی دیگر فراورده ی صادراتی این کشور به کشورهای دیگر می باشد.
فرهنگ مالزی:
جمهوری مالزی بسیار به بهداشت اهمیت می دهد تا جایی که %50از بودجه ی خود را به بهداشت عمومی اختصاص داده است. بیشتر فروشگاه های این کشور اقلام حلال می فروشند و تنها کازینوی آن در بلندای تله کابین گنتینگ قرار گرفته است. بیشتر موسیقی این کشور برگرفته از موسیقی اسلامی و چینی است و از ابزارهای طبل ، سرنا ، دهل و فلوت در موسیقی خود استفاده می کنند.

جمعیت مالزی:
تعداد جمعیت این کشور 28 میلیون نفر می باشد . بیشتر ساکنین این کشور مالایی اند سپس چینی و دیگر هندی جمعیت این کشور را تشکیل می دهند. دین این کشور اسلام است اما انواع ادیان را در خود جای داده است از جمله : بودائیسم ، مسیحیت و هندوئیسم و ...

گردشگری در مالزی :
مالزی جزایر بسیاری در خود جای داده است از جمله : جزیره پرهنتیان ، ردانگ و ... از جاذبه های گردشگری مالزی می توان به موارد زیر اشاره کرد :
* پارک پرنده ها
* باتوکیو
* برج های دوقلوی پتروناس
* بلندی های گنتینگ
* آکواریوم کوالالامپور
* معبد تین هو
و ...

آب و هوا:
مالزی از شمال با کشور تایلند ، از غرب با اندونزی و از جنوب با سنگاپور همسایه است . بدلیل قرار گرفتن کشور مالزی در نزدیکی استوا این کشور فقط یک فصل دارد یعنی فقط تابستان . گردشگران تورمالزی در این کشور فصل بهار ، پاییز و زمستان را نمی بینند. معمولاً درجه دما 34 و رطوبت در مالزی به %80 می رسد.