افتتاح نخستین کارخانه تولید خوراک دام از ضایعات میوه و تره بار + تصاویر


حکیم مهر - نخستین کارخانه تبدیل پسماندهای میوه و تره بار به خوراک دام در میدان مرکزی میوه و تره بار استان تهران افتتاح شد.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار فرآورده های کشاورزی از بهره برداری فاز نخست اولین کارخانه تبدیل پسماندهای میوه و تره بار به خوراک دام در میدان مرکزی میوه و تره بار در استان تهران خبر داد.

حسین صفایی افزود: این کارخانه در وسعتی به میزان 2 هکتار در 2 سال توسط سازمان میادین میوه و تره بار و با همکاری اتحادیه بارفروشان احداث شده که توانایی جذب روزانه 200 تن ضایعات میوه و تره بار را دارد.
وی تاکید کرد: روزانه از میادین تره بار موجود در شهر تهران بیش از 200 تن زباله تولید می شود که 70 هزار تن آن زباله تر است و هر تن آن 150 لیتر شیرابه خطرناک که دارای CO2 و BO2 است تولید می کند.
وی یادآور شد: بیش از 5 میلیارد تومان ارزش مواد غذایی تولیدشده از پسماندهای ضایعات میوه و تره بار است که به اضافه 2/2 میلیارد تومان مبلغی که برای حمل و نقل دفع این ضایعات پرداخت می شد، ارزش افزوده آفریده است.

تقدیر از دست اندرکاران کارخانه تبدیل پسماندهای میوه و تره بار به خوراک دام
کلنگ زنی ناحیه صنعتی میدان میوه و تره بار

ساخت سردخانه 120 هزار تنی میوه و تره بار
مدیرعامل سازمان میادین همچنین از احداث سردخانه 120 هزار تنی میوه و تره بار در میدان مرکزی خبر داد و گفت: پیرو سیاستهای ابلاغی شهردار تهران، تلاش می شود میدان مرکزی تهران مبدل به شهرک صنعتی شده و با احداث گروههای صنعتی مبدل به بزرگترین میدان میوه و تره بار کشور شود.
وی در ادامه همچنین از احداث مجتمع فرآوری میوه و سبزی و استقرار مولد تولید انرژی تا پایان سال در شهرک صنعتی میوه و تره بار خبر داد.
معاونت خدمات شهری سازمان میادین همچنین تاکید کرد: اتحادیه بنکداران مواد غذایی در مساحتی بالغ بر 250 مترمربع در سازمان میادین استقرار پیدا خواهند کرد تا گروههای صنعتی موازی با شبکه توزیع محصولات کشاورزی در این شهرک آغاز به کار کند.