آنتالیا در غرب کشور ترکیه قرار گرفته است و جاذبه های فراوانی برای مسافران این کشور دارد. بخش قدیمی این شهر در منطقه ی قلعه ایچی قرار گرفته است . این بخش دارای خیابان های کم عرض با خانه های قدیمی است . بیشتر جمعیت این شهر را زنان تشکیل می دهند. آنتالیا حدوداً 300 سا قبل از میلاد وجود داشته است و در سال 1321 تا سال 1423 پایتخت کشور ترکیه بود.


میوه معروف این شهر زردالو با هسته شیرین است . این زردالوها به عنوان اجناس لوکس به کشور های دیگر صادر می گردد.
آب و هوای آنتالیا مدیترانه ای است و تابستان هایی آفتابی و زمستان هایی معتدل و بارانی دارد بیشتر روزهای سال شهر آنتالیا آفتابی است . بهترین زمان استفاده از سواحل طلایی آنتالیا از ماه فروردین تا آبان است و بهترین زمان رفتن به این شهر ماه اردیبهشت می باشد که نه گرمی طاقت فرسایی دارد و هم می توان در این سواحل حمام آفتاب گرفت. این سواحل علاوه بر زیبایی مکان خوبی نیز برای تجمع رستوران ها و مغازه ها می باشد.


در مراکز خرید آنتالیا کلیه اجناس ترک و مارکدار را می توانید تهیه کنید. مرکز خرید مارک جدیدترین مرکز خریدی است که در آنتالیا افتتاح گردیده است ، مرکز خرید آتاتورک یکی از بهترین مراکز خرید شهر آنتالیا است ، مرکز خرید دپو ، تراسیتی ، میگروس ، تانساش ، بازار بزرگ آنتالیا از جمله مراکز خرید مهم آنتالیا محسوب می شوند.


سواحل آنتالیا برای گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند همیشه جذاب است. 2 ساحل در آنتالیا موجود است یکی ساحلم اسه ای لارا و دیگری کنی آلتی. لوکس ترین هتل ها در آنتالیا در مقاییسه با قیمت های هتلها ی دیگر شهرها بسیار مناسب تر است. در
تورآنتالیا کنار ساحل آلتی یک پارک ابی نیز وجود دارد و یک اسنتخر دلفین که علاقمندان به این حیوانات می توانند از این مراکز استفاده کنند و اوقات شادی را سپری کنند.