من یك حیوان خانگی مانند گربه و سگ نیستم.هنوز هم روح جنگل در من است.من نیازهای خاصی دارم كه شما ممكن است نتوانید آن را فراهم كنید.خواهش میكنم این مطلب را زمانی كه برای من خیلی دیر شده است درك نكنید.

بزرگترین خانه ی ممكن را به من بده:


من میتوانستم بر فراز جنگلها و دشت ها پرواز كنم.برای لذت بردن شما این هدیه ی بزرگ از من گرفته شد.حداقل اتاقی به من دهید كه بتوانم تا حدی در آن ورزش و پرش داشته باشم.در جنگل من نیازهای خود را بوسیله ی درختان و جویدن آنها بر طرف میكردم.لطفا به من اسباب بازی هایی دهید تا كمی این نیازهای خود را برطرف سازم و آنها را بجوم.رژیم غذایی من را مغذی كن:


من نیاز به غذاهای مقوی و تازه و سالم دارم.حتی اگر درست كردن آنها زمان زیادی را از شما میگیرد.من نمیتوانم بدون غذاهای سالم و مغذی زنده بمانم.كمی از زمانت را برای من بگذار و چیزهایی را كه بدن من به آنها نیاز دارد برایم فراهم كن.

به من یك زندگی اجتماعی بده:


گله ای كه من در آن زندگی میكردم گله ای خوش مشرب و اجتماعی بود ولی حالا من در میان شما هستم.من نیاز به یك اجتماع دارم.یك گروه.كه بتوانم با آنها ارتباط برقرار كنم.من نیاز دارم با شما باشم و شما ساعاتی را به من اختصاص دهید.و به من توجه كنید.
مهمتر از همه من باید بتوانم به شما اعتماد كنم و شما در روز مراقب من باشین.مرا تمیز كن:


ممكن است من بخاطره رها كردن غذا و پرتاب كردن آن خود را كثیف كنم اما من نیاز به نظافتی دقیق و سالم دارم.پوست من بدون حمام گرفتن دچار خارش میشود وچرب میشود و از همه بدتر من مریض میشوم حتی اگر همیشه به من غذایی سالم دهید.من به دكتر مخصوص خود نیاز دارم:


شما ممكن است فیزیولوژی مرا درك نكنید در نتیجه زمانی كه من مریض میشوم شما شاید خیلی دیر به داد من برسین. بخاطر اینكه بعضی از بیماری های من مخفی هستند.اگر شما نمیتوانید این ها را برای من فراهم كنید شاید بدلیل این است كه شما نباید من را به خانه ببرید.خواهش میكنم مرا دعوا نكن!


درست همانطور كه من نمیتوانم مشخصات تو را درك كنم تو هم نمیتوانی مرا بفهمیمن نمیخواهم سعی كنم در دردسر بیفتم.به یاد بیار خانه ی تو جنگل من نیست. اگر من كاری كردم كه تو اذیت شدی سر من فریاد نزن و به من ضربه نزن!من گوشهای حساسی دارم و ممكن است با فریاد زدن تو اعتمادی كه به تو داشتم از بین برود.ما هیچوقت دعوا كردن شما را درك نمیكنیم.ما موجوداتی ملایم هستیم و فقط هنگامی كه به همنوعمان حمله شود واكنش نشان میدهیم.ما از طریق صبر و عشق است كه یاد میگیریم.
زبان مرا بفهم:


من میدانم شما عصبانی میشوید وقتی من ظرف آبم را كثیف میكنم داد میزنم پرهایم را میریزم یا غذایم را پرت میكنم.من نمیخواهم با این كارها اذیتت كنم.شاید من سعی میكنم به تو چیزی بگویم شاید من تنها هستم ناراحت و یا درد میكشم.خواهش میكنم یاد بگیر زبان بدن من چیست بخاطر داشته باش من تنها موجود بر روی سیاره ی تو هستم كه میتوانم مثل تو صحبت كنم.من را به عنوان یه فرد ببین:


من منحصر به فرد هستم.خواهش میكنم مرا مجبور به انجام كاری نكن كه پرندگان دوستانت انجام میدهند!اگر توجه همیشگی مرا میخواهید و میخواهید من با شما همدردی كنم.من به شما نشان میدهم كه چیز هایی فراتر از بازی و حرف زدن دارم فقط به من فرصت بده تا خودم را به تو ثابت كنم.

علاقه ات را به من نشان بده:

مهمتر از همه بخاطر داشته باش تو شخص خاصی برای من هستی من تمام اعتماد و ایمانم را در راه تو قرار داده ام ما طوطی ها یك همسر را برای خود انتخاب میكنیم.پس خواهشا برای مدت طولانی از من دور نشو من تو را مثل جفت خود میدانم.اگر مرا تنها بگذاری من ناراحت و افسرده میشوم و ممكن است هیچوقت بهبود پیدا نكنم حتی اگر بچه دار شدی و شغل جدیدی پیدا كردی منصفانه نیست مرا فراموش كنی.تو اولین كسی بودی كه من با تو ارتباط بر قرار كردم.
منبع:منقارکج ها