علی تیموری مدیرکل دفتر مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست در گفت و گو با خبرنگارحوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد: برگزاری جلسه مشترک با یک شرکت بیمه‌گذار به منظور بیمه کردن پلنگ و خرس سیاه در سطح کشور انجام شد که در این میان بیمه کردن خرس سیاه به دلیل اینکه گستردگی آن در سطح کشور اندک است و شامل یک تا دو استان می شود چندان مشکل نیست، اما بیمه کردن پلنگ به علت اینکه پراکنش آن 30 استان را در بر می گیرد سخت به نظر می رسد.


وی گفت : آسیب های وارد شده به پلنگ در سطح کشور بسیار بوده است و باتوجه به خسارت های وارد شده بسیارنیاز به بیمه شدن دارد که البته بیمه کردن این گونه جانوری نیاز به مطالعه بیشتر و تلاش برای هدایت بیمه گذار دارد.


مدیرکل دفتر مدیریت شکار و صید سازمان محیط زیست کشور تصریح کرد : نمایش عکس های گونه های جانوری توسط شکارچیان غیرمجازهنوز ادامه دارد که طبق این تفاهمنامه پلیس فتا موارد مشکوک را به سازمان محیط زیست گزارش می کند و در اتخاذ روش های مقابله، برخورد و پیشگیری به مشورت می پردازد. ادامه این تفاهمنامه به شناسایی و در نتیجه کنترل بیشتر شکار و صید اینترنتی گونه های جانوری منجر می شود.


منبع:باشگاه خبر نگاران