صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 65
    کاربر ساده

شماره عضویت
    4230
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها
    از منابع کربنی استفاده میکنی؟
    فسفات صفر برای تانک ریف مناسب نیست
    منظورتون دقیقا چیه؟ من بحز کلسیم و منیزیم، تریس المنت و پرپلاپ چیز دیگه ای نمیزنم

کاربر ساده

شماره عضویت
    4230
    نقل قول نوشته اصلی توسط kimiyayie نمایش پست ها
    چندبار پست هاتون رو دیدم ترجی دادم دخالت نکنم... الان هم اگر واقعا کلافه اید یک نمک ایرانی است به اسم تریتون....فکر کنم اکواریم شهر دارد.... نمک فوق العاده..... !!!!! هست... اما درمان مشکل شماست.! با ان یه سیفون کوچک انجام بدهید هر چند روز... مشکلتان حل میشود انشالله. توضیح بیشتری هم ندارم
    ممنون از راهنماییتون
    فعلا ردسی و برایت ول استفاده میکنم و راضیم اما اگه نمک تریتون هم اینجوری که شما میگید خوب باشه حتما تهیه میکنم اما دلیل شما چیه ک میگین فوق العاده است.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hottarubi نمایش پست ها
    منظورتون دقیقا چیه؟ من بحز کلسیم و منیزیم، تریس المنت و پرپلاپ چیز دیگه ای نمیزنم

منظورم دقیقا منابع کربنی هست ،بایوپلت ،سرکه .....(بدون منابع کربنی دسترسی به نیترات 2.5 و فسفات صفر تقریبا نشدنیه مگه با سیفون سنگین با تی دی اس 0 و بایو لود خیلی کم) تستر های سالیفرت برای تشخیص رنگ نیاز به قرارگیری صحیح تو چارت رنگ رو دارن وگرنه ادمو به خطا میندازن
    تو ی و ت ی و ب نحوه صحیحش هست
    به جز کلسیم منیزیوم باقی محلولارو قطع کنید مخصوصا تریس المنت و تا جلبک از بین بره بعد(زیادی عناصر کمیاب خودش باعث به وجود اومدن جلبک هست)
    تانکتون به اندازه کافی غنی هست که سیانو زده از ذغال برای جذب این doc استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    چندبار پست هاتون رو دیدم ترجی دادم دخالت نکنم... الان هم اگر واقعا کلافه اید یک نمک ایرانی است به اسم تریتون....فکر کنم اکواریم شهر دارد.... نمک فوق العاده..... !!!!! هست... اما درمان مشکل شماست.! با ان یه سیفون کوچک انجام بدهید هر چند روز... مشکلتان حل میشود انشالله. توضیح بیشتری هم ندارم
    دوست عزیز بعید میدونم با تغییر نمک مشکل سیانو حل بشه؟ آخه اصلا ارتباطی با نمک نداره این قضیه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    ممنون از راهنماییتون
    فعلا ردسی و برایت ول استفاده میکنم و راضیم اما اگه نمک تریتون هم اینجوری که شما میگید خوب باشه حتما تهیه میکنم اما دلیل شما چیه ک میگین فوق العاده است.
    شما بفرمایید که در تانکتون رفیجیوم دارید؟ گاهی اوقات رفیجیوم خودش باعث و بانی بوجود اومدن سیانو میشه چون معمولا جریان کمی توش برقراره و نورش هم ممکنه نامناسب باشه. اگه رفیجیوم دارید چک کنید ببینید سیانو اونجا هم هست یا خیر

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دوست عزیز اگه حرفهای ما کلافت میکنه میتونی نگاه نکنی هیچ مشکلی برات پیش نمیاد
    امضای من رو نگاه کنی نوشتم که همه چی رو یاد ندارم و عقل کل نیستم خیلی از مطالب رو من تازه یاد گرفتم ولیکن روشی رو که گفتم تو تانک خودم انجام دادم و بعدش هم شدت جریان رو بیشتر کردم ، نه نمک رو عوض کردم و نه نور رو الان هم حتی به ذره سیانو ندارم
    موفق باشی

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 18th August 2015 در ساعت 09:46 AM

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    دوست عزیز بعید میدونم با تغییر نمک مشکل سیانو حل بشه؟ آخه اصلا ارتباطی با نمک نداره این قضیه.
    چرا نمک با سیانو ارتباط داره ، ممکنه درون نمکی که نامرغوب باشه فسفات وجود داشته باشه و با وجود سیفون ما خودمون عملا فسفات به تانک اضافه میکنیم

Send by tapatalk

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    آکواریم آب شور
    شماره عضویت
    15602
    ممنون از راهنماییتون
    من نگفتم فوق العاده خوبه اتفاقا برعکس ..گفتم این نمک مشکل خاص شما رو حل میکنه. دو سه بار سیفون کم انجام بدید و بعد این نمک رو استفاده نکنید. امتحانش باشماست. اون دو نمک که اسمشو بردید خوبند اما اگر حدسم در مورد تانک شما درست باشه سیانوها بیشتر میشن....با گذشت زمان معلوم میشه.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4230
    نقل قول نوشته اصلی توسط farbodb نمایش پست ها

منظورم دقیقا منابع کربنی هست ،بایوپلت ،سرکه .....(بدون منابع کربنی دسترسی به نیترات 2.5 و فسفات صفر تقریبا نشدنیه مگه با سیفون سنگین با تی دی اس 0 و بایو لود خیلی کم) تستر های سالیفرت برای تشخیص رنگ نیاز به قرارگیری صحیح تو چارت رنگ رو دارن وگرنه ادمو به خطا میندازن
    تو ی و ت ی و ب نحوه صحیحش هست
    به جز کلسیم منیزیوم باقی محلولارو قطع کنید مخصوصا تریس المنت و تا جلبک از بین بره بعد(زیادی عناصر کمیاب خودش باعث به وجود اومدن جلبک هست)
    تانکتون به اندازه کافی غنی هست که سیانو زده از ذغال برای جذب این doc استفاده کنید
    آره با اجازه بچه ها سرکه و شکر میزدم ولی خیلی وقته دیگه چیزی نمیزنم و نیتراتم رو ۲.۵ قفل شده. فسفات هم که با راکتور فسفات صفر نگه داشتم.
    حدود یه هفته میشه که تریس نزدم و فقط کلسیم و منیزیم زدم.

کاربر ساده

شماره عضویت
    4230
    من نگفتم فوق العاده خوبه اتفاقا برعکس ..گفتم این نمک مشکل خاص شما رو حل میکنه. دو سه بار سیفون کم انجام بدید و بعد این نمک رو استفاده نکنید. امتحانش باشماست. اون دو نمک که اسمشو بردید خوبند اما اگر حدسم در مورد تانک شما درست باشه سیانوها بیشتر میشن....با گذشت زمان معلوم میشه.
    وقتی نیترات و فسفات تا این حد پایینه و نتیجه بقیه تست هامم نرماله چرا باید اینجوری بشه. از وقتی دوستمون گفت ال ای دی های صورتی و سبزو خاموش کن ذهنم درگیر همیناس احتمالا خود نامردشه. نمیتونم این ریسکو بکنم و این نمکو تست کنم. من یه بار تانکمو به خاطر یه سری مسایل جمع کردم و الان که دوباره شروع کردم و این همه هم هزینه کردم حقیقتش دیگه میترسم

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)