زنجان - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: دو شکارچی پرنده سهره طلایی درحال زنده گیری این پرنده در منطقه حفاظت شده سرخ آباد زنجان در دام محیط بانان گرفتار شدند.


قربانعلی محمدپور روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این دو شکارچی متخلف اقدام به زنده گیری هشت قطعه سهره طلایی کرده بودند که محیط بانان سر رسیده و این پرندگان را از چنگال شکارچیان رها کردند.

وی اظهار کرد: این شکارچیان غیربومی عصر روز گذشته در شهر نیک پی زنجان اقدام به زنده گیری سهره طلایی می کردند که به هنگام دستگیری سه قفس، یک رشته تور و یک قبضه چاقو از آنان به دست آمد.

محمدپور با بیان اینکه این دو شکارچی متخلف قصد شکار سهره های طلایی بیشتری را داشتند که حضور به موقع محیط بانان مانع آنان شد؛ افزود: در این رابطه پرونده ای از سوی این اداره کل تشکیل و امروز به منظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی می شوند.

وی ادامه داد: مرگ این پرندگان در اسارت دو میلیون ریال جریمه برای شکارچیان درپی دارد.

وی گفت: اگر سهره های طلایی هنگام کشف، شرایط بازگشت به طبیعت را داشته باشند شکارچیان خاطی فقط از جنبه عمومی جرم به پرداخت جریمه نقدی محکوم می شوند و اگر قادر به بازگشت به طبیعت نباشند علاوه بر جریمه از جنبه عمومی به پرداخت دو میلیون ریال به ازای هر پرنده محکوم خواهند شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: سهره طلایی در تمام مناطق استان به وفور یافت می شود و اغلب نیز این پرندگان در مسیرهای رودخانه که دارای تراکم درخت بیشتری هستند مشاهده می شوند.


منبع:ایرنا