صفحه 11 از 105 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 1046
    همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    سلام دوست عزیزم ممنون از محبتتون نسبت به این کوچولو.اول اینکه با یک دستمال مرطوب طوری که بهش آسیب نرسه و خیسش نکنید تمیزش کنید. بعد یک جای نرم و گرم بذارید بخوابه.. بهش شیر بدون لاکتوز بدین.بذازید استراحت کنه. جاش گرم باشه، طوری احساس راحتی کنه. تا میتونید تمیز و سیر نگهش دارید. و اگر تونستید حتما ببریدش دامپزشکی..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    حیوان چیه ؟ عشقه منه ( کاسکو)
    شماره عضویت
    12338
    سلام الان توی یه ظرف که توش جا میگیره و میتونه تحرک داشته باشه گذاشتمش . کفش هم یه کم پنبه گذاشتم . توی اتاق هست . میلرزید اول . اما الان نسبتا خوبه . من طوطی دارم . به خاطر این موضوع نمیتونم بیارمش بیرون از اتاق تا از سلامتش مطمئن بشم .
    با سرنگ یه کم شیر بهش دادم . چشماش بسته هست . دهنشو درست باز نمیکنه تا بهش غذا بدم . شاید واسه دادن دو تا قطره شیر بهش یک ربع وقت گذاشتم . توی نت سرچ کردم نوشته بود باید شکمشو بمالم تا بتونه دفع کنه . اینکارم کردم . دیگه اینکه هر دو ساعت میرم واسه شیر دادن بهش .
    از کجا میتونم بفمم که الان گرسنه هست ؟ من هیچ شناختی از گربه ها ندارم .

ممنونم که جواب دادین . امیدوارم بتونم کمکی بهش کنم

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    خواهش میکنم.ببینید بذارید کاملا بخوابه.گربه باید کاملا استراحت کنه.خواب برای سلامت و رشدش خیلی لازمه. به خصوص اینکه تو شرایط بدی بوده. بذارید استرس و ترس ازش دور شه. بعد از استراحتش اگر بیدار شد و بی تابی کرد یا متوجه شدید که گرسنه هست بهش بدید. اما اگر میبینید که میلی نداره و درخواست غذا نمیکنه هر دو یا سه ساعت بهش شیر بدون لاکتوز حتما بدون لاکتوز باشه. شکمش رو ماساژ بدید اما وقتی چیزی نخورده مدفوعی نداره اگرم کاری کنه فقط آب بدنش رو از دست میده. اگر به موقع شیرش رو خورد، به احتمال زیاد اگر مشکل حادی نداشته باشه خودش مدفوع و ادرار رو تخلیه میکنه با کمی ماساژ.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    امروز روز دومی هست که این گربه شیطون توی خونه ی ما هست
    رفتم براش شیر بگیرم
    داروخونه دامپزشکی شیر خشکی داد که مخصوص بچه گربه های کوچیکه . گفت بدون لاکتوز هست . با سرنگ بهش دادم امروز . خیلی استقبال کرد . نوک سرنگ رو ول نمیکرد .
    فقط واسه دفع کردنش نمیدونم چجوری باید باشه . امروز شکمشو ماساژ دادم . به صورت آبکی دفع میکرد . قطره قطره . به نظرتون همینطوری باید باشه ؟

شب موقع خواب نیم ساعت آرومه ، خوابه . اما بعد بیدار میشه و صداش درمیاد . گرسنه اش میشه ؟ شبا هم دو ساعت به دوساعت بهش غذا بدم ؟

دست شما درد نکنه

همکار قدیمی انجمن گربه

نوع حیوان خانگی
    Persian cat and Dsh
    شماره عضویت
    11464
    خوب اون شیر خشک عالیه.حتما باید غذا های مرطوب بخوره ، چون بچه گربه ها تا 8 هفتگی نمیتونند غذا های خشک رو هضم کنند.حتما گرسنه بوده.
    شیر خشکش حتما باید تا دمای 37 درجه گرم باشه به هیچ وجه نباید شیر سرد بخوره.شما باید 12 بار در طول شانه روز بهش شیر بدید (هر دو ساعت یک بار).

شما باید با استفاده از یک پارچه مرطوب شکم و مقعد بچه گربه را مالش بدید تا بتونه مدفوع کنه.شما باید برای اجتماعی کردن این بچه حتما روزی یک ساعت حداقل بغلش کنید ، نوازشش کنید و کمی باهاش بازی و بهش محبت کنید.بچه گربه ها تا 8 یا 9 هفتگی نیاز به واکس ندارن اما بعد از اون باید ببریدش دامپزشکی.بازم میگم بچه گربه اصلا نمیتونه سرما رو تحمل کنه برای همین باید محل خواب و زندگیش گرم باشه.چون گرمای مادرش رو نداره ختما باید اون گرما براش ایجاد بشه وگرنه خطرناکه سرما برای بچه گربه.در باره مدفوعشم اینکه اون حالت طبیعی هست چون علاوه بر اینکه بچه هست ، شیر خورده این حالت براش طبیعیه.برای بیدار شدنش هم هر دو ساعت بهش شیر بدید.بعد هم وقتی زود تر از زمان شیرش بیدار شد ، یکم نوازشش کنید و گرمش کنید.آروم میشه و میخوابه.
    خواهش میکنم.
    ویرایش توسط NahaL : 20th April 2015 در ساعت 09:53 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12338
    سلام
    گربه کوچولو چشماشو به دنیا هیچوقت باز نکرد .
    تا دیشب خوب خوب بود . بازیگوشی میکرد . غذاشو خوب میخورد . خیلی استقبال هم میکرد از غذاش . اتاقش گرم بود . جونش گرم بود . آخرین باز چهار و نیم صبح بود که غذا بهش دادم . صبح دیدم بی حال شده . شیرشو رو دادم و خورد . توی دستام میگرفتمش و نازش میکردم. گرمش میکردم . دیدم حال نداره . جونش داره سرد میشه . پدرمو فرستادم دنبال یه کلنیک ، خودمم پای تلفن مشغول پیدا کردن دامپزشک گربه . تا یه کلینک تخصصی پیدا کردم . لباس پوشیدم که ببرمش دیدم دیگه تکون نمیخوره . فکر کردم خوابیده . تکونش دادم . دیدم نه .
    تمام تلاشمو کردم . اما نشد . خدایا چقدر مردم سنگدل شدن که این بچه رو از مادرش جدا کردن .
    تمام تلاشمو کردم . اما نتونستم .
    بهش عادت کرده بودم تو این چند روز . جوری دستمو میگرفت .. خیلی خوب بود . شوکه شدم
    دلم براش سوخت . حقش زندگی بود .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اگزوتیک وپستاندار
    شماره عضویت
    17593
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.m2020 نمایش پست ها
    سلام
    گربه کوچولو چشماشو به دنیا هیچوقت باز نکرد .
    تا دیشب خوب خوب بود . بازیگوشی میکرد . غذاشو خوب میخورد . خیلی استقبال هم میکرد از غذاش . اتاقش گرم بود . جونش گرم بود . آخرین باز چهار و نیم صبح بود که غذا بهش دادم . صبح دیدم بی حال شده . شیرشو رو دادم و خورد . توی دستام میگرفتمش و نازش میکردم. گرمش میکردم . دیدم حال نداره . جونش داره سرد میشه . پدرمو فرستادم دنبال یه کلنیک ، خودمم پای تلفن مشغول پیدا کردن دامپزشک گربه . تا یه کلینک تخصصی پیدا کردم . لباس پوشیدم که ببرمش دیدم دیگه تکون نمیخوره . فکر کردم خوابیده . تکونش دادم . دیدم نه .
    تمام تلاشمو کردم . اما نشد . خدایا چقدر مردم سنگدل شدن که این بچه رو از مادرش جدا کردن .
    تمام تلاشمو کردم . اما نتونستم .
    بهش عادت کرده بودم تو این چند روز . جوری دستمو میگرفت .. خیلی خوب بود . شوکه شدم
    دلم براش سوخت . حقش زندگی بود .
    یه جای کارتون رو درست انجام ندادین من ۴ تا بچه گربه بی مادر رو با هم بزرگ کردم مادرشون موقع زایمان مرده بود یعنی اصلا شیر مادر نخوردن الان هر ۴ تا شون سالمن و ماده ها تا حالا دو بارم بچه آوردن. شما کارتون مشکلی داشته. بچه گربه اینقدر راحت نمیمیره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اگزوتیک وپستاندار
    شماره عضویت
    17593
    نقل قول نوشته اصلی توسط NahaL نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز آسم بیماری خطرناکی هست که حتما باید پیگیری بشه و حتماََ باید گربه تون دارو های مناسبی که دامپزشک بنا به تشخیصش (خفیف یا شدید بودن آسم ) براش تجویز میکنه استفاده کنه و اگر جوابی نگرفتین ، به دامپزشک دیگه ای مراجعه کنید.
    ببینین اول باید گربه تون رو از عوامل تشدید کننده آسم مثل : دود - گرد و غبار - عطر و پرز و پر های پتو و بالش و عوامل این چنینی دور نگهدارید.اگر دور باشه از این عوامل کمتر دچار حمله میشه.به خاکی که برای توالت گربه استفاده میکنید دقت کنید ، گربه هایی که آسم دارند به گرد و غبار خاک ها حساسیت دارند و باید براشون از خاک های مخصوص بدون گرد و غبار ( کریستالی ) استفاده بشه .اسپری ها اثر فوق العاده فوری دارن و سعی کنید وقتی که حالش خیلی بد میشه براش استفاده کنید.قرص هاییم که براشون استفاده میکنن اکثراََ بجز قرص های ضد حساسیت که زمانی هست که آسم خفیف تره ، قرص های استروئیدی خوراکی هست که حملات را بسیار کم میکنه و باعث میشه آسم خفیف تر و کمتر بشه . البته این قرص های بعد از دو هفته تاثیر خودشون رو نشون میدن .
    دامپزشکا چیز خاصی بلد نیستن به متخصص داخلی انسانی مراجعه کنین دامپزشکان محترم متاسفانه همشون رو همدیگه تقریبا هیچی روشون حساب نکنین. به متخصص داخلی بگین دقیقا مثل آسم بچه ها درمانش کنه سگ و گربه درمانشون با بچه تفاوتی نداره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    17657
    سلام . من یه گربه که دیدم حامله است و گوشه خیابون هست خونه اوردم . الان احساس میکنم بزرگی شیکمش به خاطر مریضیه چون هیچی نمیخوره هیچی دفع نمینکنه و داره میمیره.چیکار باید بکنم چون تاحالا حیوان خانگی نداشتم

حامی گربه ها
    مدیر کل انجمن حمایت از گربه های ایران
    www.kitten.ir

نوع حیوان خانگی
    khargoosh.gorbe.hamester.mina
    شماره عضویت
    9867
    دوسته عزیز هیچ مقاومتی نکرد و با شما اومد؟؟خونگی بوده قبلا؟چند روزه که پیشتونه و غذا نمیخوره یا دفع نداره؟لطفا حتما ببریدش پیش دکتر چون ممکنه از دست بره
    ویرایش توسط shivid : 15th May 2015 در ساعت 11:07 PM
    انجمن حمایت از گربه های بی سرپرست ایران - www.kitten.ir

صفحه 11 از 105 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425262728293061 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)