صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 306
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط amino نمایش پست ها
    ممنون از شما دوست عزيز
    فيلترم سامپ هستش و شستنش مكافات داره
    بعد سوال ديگه پرمنگنات پودر هستش يا قطره؟؟نصبتش با اب رو متوجه نشدم امكانش هست يك توضيح مختصر بدين؟؟
    سپااااس فراواااااان
    اینجا رو بخون
    http://www.parsipet.ir/thread12418.html

پست دومش رو بنده نوشتم و توضیح دادم که تاریخش جدیدتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    مطالعه كردم ولي درمورد سامپ و توضيحي نبود
    من فيلترم سامپ هستش و شستنش مكافات داره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    مطالعه كردم ولي درمورد سامپ و توضيحي نبود
    من فيلترم سامپ هستش و شستنش مكافات داره
    پس فهمیدی که علت بوجود امدن این نوع جلبک در واقع این نوع باکتری که بهش میگن جلبک رعایت نکردن نظافت اکواریوم و تمیز نکردن اون به طور منظم هست ..از جمله تمیز نکردن اسفنج ها یا مدیا های داخل فیلتر با اب تانک ......
    پر منگنات هم یک نوع ماده گند زدا و باکتری کوش هست ....

راه دیگری نداره و تا کل تانک رو نگرفته .....تمامی خورده گیاهان فضولات ماهی و چیز های از این دست رو از تانک جمع کن با سیفون و اسفنج های فیلترت رو بشور و طبق دستور العمل انجام بده

پر منگنات هم در دارو خانه میفروشن یا عطاری......پودر کریستالی هست ...یک ذره اون کلی رنگ میده ...برای هر لیتر ...3 تا ذره کریستال کافی هست به شرط اینکه خوب هم بزنی ....این نوع جلبک بوی گند هم میده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
    متاسفانه تانک بنده به صورت جزئی دچار سیانو باکتر شده و طبق تستی که انجام دادم مقدار نیترات زیر 10 هست ولی چون بنده در تانکم مقدار زیادی شریمپ دارم نگران بالا بردن مقدار نیترات هستم و میخواستم بدونم در این حالت بنده بایستی چیکار کنم? البته به صورت فیزیکی اقدام به حذف کردم ولی نگران ازدیاد این باکتری هستم سختی آب هم روی 90 هست و co2 در حدود 4 حباب در ثانیه و در محدوده 25mg و نور هم 6 عدد t5 و تانک در روز 70 راه اندازی هست.
    ارادتمند
    ویرایش توسط fefe fish : 6th May 2015 در ساعت 02:37 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اروانا
    شماره عضویت
    11517
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    پس فهمیدی که علت بوجود امدن این نوع جلبک در واقع این نوع باکتری که بهش میگن جلبک رعایت نکردن نظافت اکواریوم و تمیز نکردن اون به طور منظم هست ..از جمله تمیز نکردن اسفنج ها یا مدیا های داخل فیلتر با اب تانک ......پر منگنات هم یک نوع ماده گند زدا و باکتری کوش هست ....راه دیگری نداره و تا کل تانک رو نگرفته .....تمامی خورده گیاهان فضولات ماهی و چیز های از این دست رو از تانک جمع کن با سیفون و اسفنج های فیلترت رو بشور و طبق دستور العمل انجام بده پر منگنات هم در دارو خانه میفروشن یا عطاری......پودر کریستالی هست ...یک ذره اون کلی رنگ میده ...برای هر لیتر ...3 تا ذره کریستال کافی هست به شرط اینکه خوب هم بزنی ....این نوع جلبک بوی گند هم میده
    ممنون از شما براي اطلاعاتتوندوست عزيز شنيدم ك پرمنگنات چسب اكواريوم رو خراب ميكنه و رنگيش ميكنهايا درسته؟؟از زاج چطور ميشه استفاده كرد؟؟مننون ميشم نظرتون رو باز هم بدونمسپاااس

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و اساتید محترم.
    متاسفانه تانک بنده به صورت جزئی دچار سیانو باکتر شده و طبق تستی که انجام دادم مقدار نیترات زیر 10 هست ولی چون بنده در تانکم مقدار زیادی شریمپ دارم نگران بالا بردن مقدار نیترات هستم و میخواستم بدونم در این حالت بنده بایستی چیکار کنم? البته به صورت فیزیکی اقدام به حذف کردم ولی نگران ازدیاد این باکتری هستم سختی آب هم روی 90 هست و co2 در حدود 4 حباب در ثانیه و در محدوده 25mg و نور هم 6 عدد t5 و تانک در روز 70 راه اندازی هست.
    ارادتمند
    سلام

لطفا بفرما طول و عرض و ارتفاع تانك و مقدار وات نور تانك چقدره ؟

جواب فعلي بنده اينه كه ميتوني نور رو كم كني و شبها به تانك هوارساني انجام بدي و يا خروجي فيلتر رو طوري تنظيم كن كه روي سطح آب موج ايجاد بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10365
    سلام .
    ممنون از پاسخ شما.
    بایستی عرض کنم ابعاد 85.45.45 هست و از یک فیلتر 2213 استفاده میکنم و به صورت هفتگی 30 درصد تعویض آب انجام میدم و نور هم 144 وات هست که سه عدد T5 جیسمن و سه عدد ماهیران میباشد و به صورت روزانه مولتی.آهن و پتاسیم برایتول استفاده میکنم.
    بنده یک عدد موج ساز 530 سیو هم دارم که ازش استفاده نمیکنم به نظر شما اگر شب ها بعد از خاموشی همراه به هوادهی ازش استفاده کنم خوب هست؟
    و به نظر شما مقدار نور رو چند وات قرار بدم؟
    متشکر.

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط fefe fish نمایش پست ها
    سلام .
    ممنون از پاسخ شما.
    بایستی عرض کنم ابعاد 85.45.45 هست و از یک فیلتر 2213 استفاده میکنم و به صورت هفتگی 30 درصد تعویض آب انجام میدم و نور هم 144 وات هست که سه عدد T5 جیسمن و سه عدد ماهیران میباشد و به صورت روزانه مولتی.آهن و پتاسیم برایتول استفاده میکنم.
    بنده یک عدد موج ساز 530 سیو هم دارم که ازش استفاده نمیکنم به نظر شما اگر شب ها بعد از خاموشی همراه به هوادهی ازش استفاده کنم خوب هست؟
    و به نظر شما مقدار نور رو چند وات قرار بدم؟
    متشکر.
    تانك شما تقريبا ١٧٠ ليتره و بهتره كه فعلا ميزان نور رو به حدود ١٢٠ وات برسوني . ساعت نور دهي هم بيشتر از ٨ ساعت تنظيم نكن . كودهارو هم يكروز در ميون استفاده كن .
    بله فكر خوبيه كه از موج ساز براي تلاطم سطحي و يا هوارساني در شب استفاده كني

موفق باشي

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    ممنون از شما براي اطلاعاتتوندوست عزيز شنيدم ك پرمنگنات چسب اكواريوم رو خراب ميكنه و رنگيش ميكنهايا درسته؟؟از زاج چطور ميشه استفاده كرد؟؟مننون ميشم نظرتون رو باز هم بدونمسپاااس
    سلام منظور من این نبود که پر منگنات رو بریزی تو تانک
    اگر مقاله رو خوب بخونی نوشته بعد از اینکه با سیفون جلبک رو تا اونجا که تونستیم از تانک خارج کردیم ......گیاهان و چوب و سنگ های اقشته به جلبک رو بعد از خارج کردن از تانک زیر شیر اب مبشوریم و بعد یک ظرفی اماده میکنیم و درون ظرف حمام پر منگنات میدیم

دست مثل زمانی که میخوایم گیاهای جدید رو وارد تانک کنیم و برای ضد عفونی حمام پر منگنات میدیم

بعد دوباره در تانک میکاریم ......
    البته این بار نظافت رو بیشتر میکنیم ...سری بعد اگر دوباره جلبک زد دوباره همون ابتدای کار این عمل رو تکرار میکنیم تا قطع بشه .......میزان المانهای اب هم مثل مقاله سعی کن بالانس بشه ....

اینجوری در مدت زمان زودتری از بین میرن

تمام موارد در مقاله رو دقیق انجام بده مثل هوادهی مثل افزایش نیترات .......با استفاده از پر منگنات سرعت از بین رفتن جلبک چند برابر میشه و به جای اینکه در یک ماه از بین بره در یک هفته از بین میره
    ویرایش توسط mohsenraffiee : 6th May 2015 در ساعت 08:19 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    تانك شما تقريبا ١٧٠ ليتره و بهتره كه فعلا ميزان نور رو به حدود ١٢٠ وات برسوني . ساعت نور دهي هم بيشتر از ٨ ساعت تنظيم نكن . كودهارو هم يكروز در ميون استفاده كن .
    بله فكر خوبيه كه از موج ساز براي تلاطم سطحي و يا هوارساني در شب استفاده كني

موفق باشي
    در تایید صحبت های اقا مهدی در ادامه بگم که اکثر تانک ها در بستر این جلبک رو دارن زیاد نگران نباش و با دستور العمل اقا مهدی انشاالله زود از بین میرن ....

صفحه 25 از 31 نخستنخست ... 678910111213141516171819202122232425262728293031 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)