صفحه 27 از 32 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 311

موضوع: سیکل ازت

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahradh نمایش پست ها
    سلام مجدد و عرض پوزش بابت اشتباه در انتخاب تاپیک...
    من امروز تونستم محلول JBL Denitrol رو تهیه کنم ،مشکلی که دارم اینه که تموم نوشته های روش آلمانیه و دوزی که گفته 10 میل برای 300 لیتره پس با این حساب برا تانک 200 لیتری من میشه حدود 7.5 میل سوالی که دارم اینه که این دوز برای یک بار استفاده هست یا زمان بندی استفاده مجدد داره؟فروشنده که میگفت یک هفته هرو روز این مقدارو بریزم تو تانک که بنظرم اشتباه اومد؛کسی تجربه استفاده ازین محلولو داره؟!!
    با تشکر
    سلام با اجازه از سایر دوستان:
    در هنگام سیفون تانکهای سیکل شده 10 میل در 300لیتر
    ولی در تانکهای تازه راه اندازی شده وهمچنین هنگامی که درمان ماهی تمام شده است :
    در روز اول 10 میل در 100 لیتر و 9 روز بعدی روزانه 10 میل در 300 لیتر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام با اجازه از سایر دوستان:
    در هنگام سیفون تانکهای سیکل شده 10 میل در 300لیتر
    ولی در تانکهای تازه راه اندازی شده وهمچنین هنگامی که درمان ماهی تمام شده است :
    در روز اول 10 میل در 100 لیتر و 9 روز بعدی روزانه 10 میل در 300 لیتر
    سلام آقا بابک، من تانکو تازه آب گیری کردم، حدود 200 لیتره 48 ساعت پیش 15 میل دنیترول ریختم ولی چون روش استفاده دقیقی نداشتم و هرکسی چیزی میگفت دیگه نریختم، حالا بنظرتون هر شب بریزم حدود 7، 8 میل رو؟ گیج شدم واقعا

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام ، من تانکو تازه آب گیری کردم، حدود 200 لیتره 48 ساعت پیش 15 میل دنیترول ریختم ولی چون روش استفاده دقیقی نداشتم و هرکسی چیزی میگفت دیگه نریختم، حالا بنظرتون هر شب بریزم حدود 7، 8 میل رو؟ گیج شدم واقعا
    سلام دوست عزیز
    پستهای 261و259 رو مطالعه کنید به جواب سوالاتتون می رسید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    17509
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پستهای 261و259 رو مطالعه کنید به جواب سوالاتتون می رسید
    سعید جان،پیگیر این پستهایی که فرمودید بودم؛فقط بدلیل اینکه هر کدوم از اساتید محترم نکته ای رو فرمودند که یک مقدار مغایر هم بود مجددا پرسیدم؛الان یک مقدار گیج شدم که ازین محلول یکبار استفاده کنم یا هر شب هم طبق فرمایش بابک خان نیازه بریزم بمدت 10 شب،چون یسری دیسکس بزودی میخوام بریزم تو تانک نمیخوام اشتباهی مرتکب بشم
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    سلام آقا بابک، من تانکو تازه آب گیری کردم، حدود 200 لیتره 48 ساعت پیش 15 میل دنیترول ریختم ولی چون روش استفاده دقیقی نداشتم و هرکسی چیزی میگفت دیگه نریختم، حالا بنظرتون هر شب بریزم حدود 7، 8 میل رو؟ گیج شدم واقعا
    سلام مجدد:
    پشت درب محصول به زبان آلمانی طرز مصرف رو همانطور که من عرض کردم نوشته است و شما باید طبق همان روشی که عرض کردم استفاده نمایید براحتی میتوانید در google translate هم آنرا معنی کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام دوستان
    با توجه به طی نشدن سیکل تو آک من از زؤليت استفاده کردم که NH3 از بین بره
    حالا میخوام فيلترم و از بیولوژیک به سطلي ارتقاء بدم
    سؤالم این هست :
    ۱-اگه زؤليت و حذف کنم و هفته ای ۳ بار سیفون ۳۰% داشته باشم بدون آسیب رسیدن به ماهيام میتونم سیکل و به وجود بیارم؟
    ۲- پيشنهادتون برای تسریع کننده ها چیه؟ ( از چی استفاده کنم )
    اطلاعات تانک :
    حجم : ۲۶۰ لیتر
    تعداد ماهی : ۱۲
    نوع ماهی : ديسکس ۱.۵ تا ۲.۵ اینچی ۹ عدد ، ۱ عدد بارب رد لاین ، ۲ عدد کت کفخوار
    غذا دهی و کم کردم در هفته ۴ بار میکس دل میدم ، ۱ روزم غذا نمیدم اصلا ، باقی روزا هم tropical D-50 و Sera geranol میدم
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان آگاه تشکر میکنم ...
    ویرایش توسط OuTlaW : 29th April 2015 در ساعت 02:12 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با توجه به طی نشدن سیکل تو آک من از زؤليت استفاده کردم که NH3 از بین بره
    حالا میخوام فيلترم و از بیولوژیک به سطلي ارتقاء بدم
    سؤالم این هست :
    ۱-اگه زؤليت و حذف کنم و هفته ای ۳ بار سیفون ۳۰% داشته باشم بدون آسیب رسیدن به ماهيام میتونم سیکل و به وجود بیارم؟
    ۲- پيشنهادتون برای تسریع کننده ها چیه؟ ( از چی استفاده کنم )
    اطلاعات تانک :
    حجم : ۲۶۰ لیتر
    تعداد ماهی : ۱۲
    نوع ماهی : ديسکس ۱.۵ تا ۲.۵ اینچی ۹ عدد ، ۱ عدد بارب رد لاین ، ۲ عدد کت کفخوار
    غذا دهی و کم کردم در هفته ۴ بار میکس دل میدم ، ۱ روزم غذا نمیدم اصلا ، باقی روزا هم tropical D-50 و Sera geranol میدم
    پیشاپیش از راهنمایی دوستان آگاه تشکر میکنم ...
    هر فیلتراسیون و فیلتری که با باکتری سازی منجر به شکل گیری و کامل شدن چرخه نیتروژن در تانک بشه، فیلتر بیولوژیک هست . چه سامپ باشه، چه فیلتر سطلی باشه و چه بیو فیلتر ابری!

تعداد سیفون فقط به میزان آمونیاک تولیدی توسط موجودات زنده اکوسیستم شما بستگی داره ، در یک تانک با هفته ای ۲ بار سیفون هم میتونید این دوره رو با وجود ماهی سپری کنید، در تانک دیگری با سیفون هر روز ۵۰٪ هم نمیتونید (به دلیل تولید آمونیاک زیاد)

به مواردی مانند حجم آب آکواریوم ، نوع ماهی ها ، تعداد ماهی ها ، نوع غذا و تعداد غذا دهی و بسیاری فاکتور های دیگه ربط داره

تسریع کننده هم بیشتر به درد آماتور ها میخوره ، اگر تسلط دارید به آب و شرایط تانک میتونید بدون نیاز به اون هم کارتون رو پیش ببرید . به هر حال همیشه به نظر من Tetra باکتوزیم بهترین بوده تو تستر های ارزان قیمت و تجاری بازار . برند های گران قیمت و حرفه ای هم که جای خود....در مجموع بله کمک میکنه ولی استفاده ازش اجباری نیست و همانطورکه عرض کردم میشه بدون اون هم به یک ثبات کلی در چرخه رسید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    سلام ممنون از شما جناب آژيده
    بله فرمایش شما درباره فیلتر درست هست وچون اینجا خیلی از دوستان فقط بيو فیلتر ابريو به اسم بیولوژیک میشناسن من هم از این عبارت به اشتباه استفاده کردم !
    البته که سیفون و پاسخ گویی در جهت کاهش سموم به مواد آلی وارد شده و مقدار پس ماند ها ارتباط داره من هم به همین دلیل شرایط ، اعم از حجم و تعداد ماهيارو بیان کردم که نظر شما یا دوستان"آگاه" ديگرو بدونم
    در ضمن بنده آماتور هستم در امر نگه داری ماهی اما به سرعت یاد میگیرم!
    اگر بیشترمنو راهنمایی کنید در این امر بسیار سپاسگزار میشم ...
    ویرایش توسط OuTlaW : 29th April 2015 در ساعت 04:10 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط OuTlaW نمایش پست ها
    سلام ممنون از شما جناب آژيده
    بله فرمایش شما درباره فیلتر درست هست وچون اینجا خیلی از دوستان فقط بيو فیلتر ابريو به اسم بیولوژیک میشناسن من هم از این عبارت به اشتباه استفاده کردم !
    البته که سیفون و پاسخ گویی در جهت کاهش سموم به مواد آلی وارد شده و مقدار پس ماند ها ارتباط داره من هم به همین دلیل شرایط ، اعم از حجم و تعداد ماهيارو بیان کردم که نظر شما یا دوستان"آگاه" ديگرو بدونم
    در ضمن بنده آماتور هستم در امر نگه داری ماهی اما به سرعت یاد میگیرم!
    اگر بیشترمنو راهنمایی کنید در این امر بسیار سپاسگزار میشم ...
    سلام مجدد، به نظر من فقط با یک تستر آمونیاک و نیتریت میتونید به جواب نهایی برسید، زیر نظر گرفتن وضعیت ماهی ها هم میتونه ملاک و معیاری باشه ولی باز هم عرض میکنم که راه صحیحش استفاده از تستر هست . با چند بار تست و بررسی شرایط آب ، دستتون میاد که چند بار سیفون در روز یا هفته برای آکواریومتون کافیست تا سطح آمونیاک و نیتریت از حد مجاز بالا تر نره. نیاز به تاکید هم نداره که با رشد ماهی ها و یا اضافه کردن ماهی جدید به تانک، ممکنه شرایط تغییر کنه و نیاز به سیفون افزایش پیدا کنه .
    ویرایش توسط بابک آژیده : 29th April 2015 در ساعت 07:16 AM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    قراره برای دانشکده یه آک درست کنم مسئولیتش افتاده گردن من(حالا خودم چقدر بلدم که برا اونا درست کنم!!!) . به هرحال کلی دنبال کپسول باکتزیوم یا آمپول بیودایچست(حتی آکواریوم صدف میدان توحید که معروف تر بقیس) گشتم اما جایی نداشتن . فقط یکی دو مورد محصول باکتری معرفی کردن که خودشون میگفتن بدرد نمیخوره . خلاصه یکی از آکواریوم دارها میگفت آمپ بیو اصلش گیر نمیاد و اینایی که حتی تو برخی سایتها میفروشن تقلبیه . گفت بیا یکی ازاین آکواریوم های خودش که رنگش آبش کاملا سبز تیره بود بیا مقداری بردار بریز تو آک اصلی و از آب معمولی هم پر کن تا چرخه طی بشه میگفت این آب کاملا چرخه رو گذرونده و یه عالمه میگو هم تو این پرورش داده و... .
    بنظرتون این کار جواب میده ؟ اون آک که برای دانشکده دارم راه میندام اندازش 70*40*50 هست .

صفحه 27 از 32 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)