صفحه 12 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 111 به 120 از 230
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    حجم آب مربع 15*15 ، آب جوشیده شده هم دما با دمای خانه ، تغذیه غذای فایتر بتا. حرکات و باز کردن باله هاش بهتر شده ولی لکه ی سیاه هنوزم هست و زیاد پایین تنگ روی سنگا میخوابه! حبابم روی سطح آب خیلی درست میکنه شبیه همون لونه ها که تو عکسا هست ولی زیاد که میشه آبو عوض میکنم! اگر میشه یه غذا که همه جا در دسترس باشه بهم بگید برم بخرم. غذاهای آماده میتونه براش کافی باشه یا چیزای دیگه که تو تاپیک نوشته شده حتما لازمه؟ آرتیما و کرم خونیو لاروم باید از آکواریوم بخرم؟ کاهو هم بدم بهش؟
    ویرایش توسط Artaa : 5th April 2015 در ساعت 12:20 PM

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    حجم آب مربع 15*15 ، آب جوشیده شده هم دما با دمای خانه ، تغذیه غذای فایتر بتا. حرکات و باز کردن باله هاش بهتر شده ولی لکه ی سیاه هنوزم هست و زیاد پایین تنگ روی سنگا میخوابه! حبابم روی سطح آب خیلی درست میکنه شبیه همون لونه ها که تو عکسا هست ولی زیاد که میشه آبو عوض میکنم! اگر میشه یه غذا که همه جا در دسترس باشه بهم بگید برم بخرم. غذاهای آماده میتونه براش کافی باشه یا چیزای دیگه که تو تاپیک نوشته شده حتما لازمه؟ آرتیما و کرم خونیو لاروم باید از آکواریوم بخرم؟ کاهو هم بدم بهش؟
    سلام

دما باید 26 الی 28 درجه سانتیگراد ثابت باشه. دمای اتاق یا خانه ثابت نیست و مدام در حال تغیره . حالت ایده آل بزرگتر کردن ابعاد مخزن و قرار دادن یک بخاری برای تنظیم و ثبات دما مناسب

آب مخزن چند روز یکبار تعویض میکنید؟

آب جدید قبل از ریختن توی مخزن برای از بین رفتن کلر ذخیره میکنید؟

چند وعده غذا میدین؟

در هر وعده چه تعداد غذا میریزد؟

غذایی که استفاده میکنید مناسب نیست . میتونید از بیومار سایز نیم و کمتر . آرتمیا . غذاهای برندهای معتبر مثل : جی بی ال یا اوشن نیتروشن استفاده کنید. کرم خونی موجود در بازار بدلیل کیفیت نامناسب و همچنین کاهو نیازی نیست
    ویرایش توسط b.pakray : 5th April 2015 در ساعت 12:32 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    اگه ماهیو بیارم توی اتاق خودم دما حدود 25 ثابت بشه میشه؟ به خاطر طوطیم پنجره هیچ وقت باز نمیشه هوا هم تقریبا ثابته! راستی نور براشون لازمه ؟ اگه اینم زود بمیره دیگه هیچوقت ماهی نمیخرم. بعد از عید ماهیو خریدم خیلی وقت نیست فکر کنم 4 روز یه بار حدودی. بستگی داره کی آبش کدر بشه.
    برای ماهی قبلی آبو میذاشتم 3 یا 4 روز میموند ولی فروشنده گفت توی کتری بجوشون وقتی همدمای محیط شد آبو عوض کن.
    روزی 3 بار 4 تا دونه که 2 روزه همشو نمیخوره تف میکنه هی یکی یا دو تا بقیه رو برمیدارم از روی آب
    بیومار اسم غذاست؟
    یا بیومار یا ارتمیا یا غذای آماده؟ یا هر سه با هم؟
    ویرایش توسط Artaa : 5th April 2015 در ساعت 12:51 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    این ماهی هم مریضیه ماهی منو داره؟ عکسشو از گالری عکس فایتر همین سایت برداشتم. همونجوری چشمو آبشش تیره داره !

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    اگه ماهیو بیارم توی اتاق خودم دما حدود 25 ثابت بشه میشه؟ به خاطر طوطیم پنجره هیچ وقت باز نمیشه هوا هم تقریبا ثابته! راستی نور براشون لازمه ؟ اگه اینم زود بمیره دیگه هیچوقت ماهی نمیخرم. بعد از عید ماهیو خریدم خیلی وقت نیست فکر کنم 4 روز یه بار حدودی. بستگی داره کی آبش کدر بشه.
    برای ماهی قبلی آبو میذاشتم 3 یا 4 روز میموند ولی فروشنده گفت توی کتری بجوشون وقتی همدمای محیط شد آبو عوض کن.
    روزی 3 بار 4 تا دونه که 2 روزه همشو نمیخوره تف میکنه هی یکی یا دو تا بقیه رو برمیدارم از روی آب
    بیومار اسم غذاست؟
    اگر از ثابت بودن دما مطمئن هستید بله 25 هم مناسبه

نور مستقیم خیر . محیط طبیعی فایتر و ماهیان لابیرنت دار معمولا بدلیل گیاهان روآبی و شاخ برگ درختان سایه دار هستند.

آب حداقل 48 ساعت برای از بین رفتن کلر باید ذخیره کنید.

میزان غذادهیتون زیاده به روزانه یک الی دو وعده و در هر وعده یک الی دوعدد کاهش بدین. غذا قبل از مصرف مدت پنج الی هفت دقیقه در چند قطره آب بخیسونید.

بله اسم غذا بیومار که سایزهای مختلف داره سایز مناسب برای فایتر نیم و کمتر هست. برای تنوع غذایی میتونید در هفته دوبار آرتمیا در کنار بیومار بدین

موفق باشید

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    بیومار اسم غذاست؟
    سلام
    همانطور که جناب پاک رای اشاره کردند بهتره به فکر یک مخزن بزرگتر باشید.
    دمای مناسب برای فایتر 26 تا 28 درجه میباشد و اگر از این مقدار کمتر باشد موجب کم تحرکی و در نهایت ضعیف شدن ماهی خواهد شد.
    نور مستقیم جزو واجبات نیست و همان نور غیر مستقیم محیط خانه کفایت خواهد کرد.
    سیفون باید به صورت مرتب و هر روز انجام شود . حتی اگر آب شفاف و به ظاهر تمیز باشد.پس سیفون را تا کدر شدن آب به تاخیر نیاندازید.
    آب جوشیده برای اینکار مناسب نیست. زیاد به توصیه این فروشندگان توجه نکنید. به همان روش قبلی آب را از چند روز قبل کنار بگذارید یا از آب معدنی استفاده کنید.
    بیومار هم یک نوع غذای مکمل میباشد.
    وعده اصلی را از برندهای معتبر مثل سرا یا تترا در نظر بگیرید و در کنار آن به مقدار کم از بیومار استفاده کنید.

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    این ماهی هم مریضیه ماهی منو داره؟ عکسشو از گالری عکس فایتر همین سایت برداشتم. همونجوری چشمو آبشش تیره داره !

خیر این فایتر مشکلی نداره و از رنگبندیه ماهی

مشکل ماهی شما . دمای نامناسب . تغذیه زیاد و آلودگی آب

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام
    حدود چهار روز پیش وقتی آب ماهی فایترمو عوض کردم دیدم روی دمش یه سوراخ خیلی ریز اندازه سرسوزن درست شده بعد گذشت چندساعت بزرگ شد و تا دیروز تقریبا بسته شده بود آبش رو هم یکی دوروز پیش عوض کردم حالا باز امروز دیدم اون سوراخ هنوز کامل بسته نشده یه سوراخ دیگ روی دمش درست شده
    پرسیدم گفتن دم خوره گرفته حالا من اطلاعی ندارم چیه اما یه دارو برای دم خوره پیشنهاد دادن به اسم fa fa اینجوری روی جلدش زده بود برای دم خوره بود زردرنگ بود موادش به نظرتون استفاده کنم خوب میشه؟
    کلا بیماریش دم خوره هستش یا یه چی دیگه؟پیشنهادتون برای خوب شدنش چیه؟خیلی نگرانشم ممنون میشم مثل همیشه راهنمایی کنید

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام
    حدود چهار روز پیش وقتی آب ماهی فایترمو عوض کردم دیدم روی دمش یه سوراخ خیلی ریز اندازه سرسوزن درست شده بعد گذشت چندساعت بزرگ شد و تا دیروز تقریبا بسته شده بود آبش رو هم یکی دوروز پیش عوض کردم حالا باز امروز دیدم اون سوراخ هنوز کامل بسته نشده یه سوراخ دیگ روی دمش درست شده
    پرسیدم گفتن دم خوره گرفته حالا من اطلاعی ندارم چیه اما یه دارو برای دم خوره پیشنهاد دادن به اسم fa fa اینجوری روی جلدش زده بود برای دم خوره بود زردرنگ بود موادش به نظرتون استفاده کنم خوب میشه؟
    کلا بیماریش دم خوره هستش یا یه چی دیگه؟پیشنهادتون برای خوب شدنش چیه؟خیلی نگرانشم ممنون میشم مثل همیشه راهنمایی کنید
    سلام
    قبل از هر کاری یک عکس واضح از دم ماهی ارسال کنید.
    نشانه های ظاهری بیماری دم خوره یا پوسیدگی باله ها با توضیحاتی که شما ارائه کردین متفاوته. بعضی از علائم مثل ریش شدن دم یا همین موردی که شما اشاره کردین با توجه به نژاد ماهی عادیه و جای نگرانی نیست.
    تا قبل از تشخیص قطعی از هیچ دارویی استفاده نکنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    قبل از هر کاری یک عکس واضح از دم ماهی ارسال کنید.
    نشانه های ظاهری بیماری دم خوره یا پوسیدگی باله ها با توضیحاتی که شما ارائه کردین متفاوته. بعضی از علائم مثل ریش شدن دم یا همین موردی که شما اشاره کردین با توجه به نژاد ماهی عادیه و جای نگرانی نیست.
    تا قبل از تشخیص قطعی از هیچ دارویی استفاده نکنید.
    ممنون
    اینم عکساش

توی دوتا عکس اول دوقسمت رو مشخص کردم اون کوچیکه همون اولی بود که بزرگ شد و الان داره بسته میشه بزرگه هم تازه دیروز درست شده و بزرگتراز این هستش که توی عکس هستش چون باله هاش جمع هست کوچیک نشون داده
    یه مدت برای جفت کنار ماده فایترم بودن که قبل جفت شدن ماده یه شب کنارش بود و باله هاشو تا صبح زده بود البته فقط باله زیرین که معلومه ریش شده که بدتر بود داره ترمیم میشه
    توی باله بالاییش هم یه سوراخ منظم درست شده بود که خیلی بزرگتر بود الان داره بسته میشه اول فکر کردم ماده زده اما اینجوری نیست از بعد اینکه جدا کردم و چندروز بعد جداییش از ماده بااله ها شروع به سوراخ شدن میکنه فهمیدم اونم ماده نزده خودش خودبه خود اینجوری میشه
    به نظرشما چیکارش کنم؟بیماری خاصی داره؟
    ویرایش توسط sahar_sh : 28th April 2015 در ساعت 10:49 AM

صفحه 12 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)