کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمود رفیعی نمایش پست ها
    سلام دوستان.من به مشکل بر خوردم.لطفا راهنمایی کنین.
    یه فلاور هورن دارم که نژادش خوبه و رنگ وهدشم بسیار عالیه و کاملا دستیه.خیلی با هم رفیقیم.الان مدتیه که ترسو شده وگاهی هم خودشو به روی شنهای کف میماله.رنگش تیره شده و بعضی وقتا مثل دیوونه ها از این ور به اون ور میزنه.مدفوع شم گرد گردو به هم چسبیدست.ولی اشتهاش اصلا کم نشده.تا جایی که من میدونم اینا علایم انگله.الان یه تانک جدید واسش مهیا کردم دمارو هم روی 32 گذاشتم و نمک هم اضافه کردم که منتقلش کنمو درمان رو شروع کنم و تانک اصلی رو پاکسازی کنم.ولی یه مشکلی هست.اینجا دارو پیدا نمیشه.یه جنرال تونیک بود که اونم تاریخ گذشته بود.تنها یه دارو پیدا کردم که ایرانیه و ساخت دست خود فروشنده که به قول خودش مواد اولیه رو خودشون وارد کردن و دارو رو تهیه کردن.از یه طرف هم مترونیدازول تهیه کردم.حالا نمیدونم دقیقا چکار کنم.لطفا راهنمایی کنین
    شما کاری بجز بالا بردن دما و نمک اضافه کردن نکن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    17533
    یه موضوع دیگه:دمارو تا چند بالا ببرم؟تا چه مدت؟ماهی رو به تانک جدید انتقال بدم که هم شن رو خالی کنم هم تانک رو ضدعفونی کنم؟من غذا هامپی هد میدم و رنگ دانه تترا و میگوی خشک.همینا کافیه؟غذارو قطع نکنم؟
    ویرایش توسط محمود رفیعی : 26th April 2015 در ساعت 07:13 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    17533
    نقل قول نوشته اصلی توسط shellman2008 نمایش پست ها
    شما کاری بجز بالا بردن دما و نمک اضافه کردن نکن
    یه موضوع دیگه:دمارو تا چند بالا ببرم؟تا چه مدت؟ماهی رو به تانک جدید انتقال بدم که هم شن رو خالی کنم هم تانک رو ضدعفونی کنم؟من غذا هامپی هد میدم و رنگ دانه تترا و میگوی خشک.همینا کافیه؟غذارو قطع نکنم؟

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    سلام با اجازه استاد عزیز آقا مصطفی ،
    شما دما رو بسته به تحمل فلاورت تا 33 بالا ببر ، نمک به ازای هر 20 لیتر یک قاشق بدون ید تو آب حل کن بزار ته نشین شه و داخل تانکش بریز ، اگر از قرص مترونیدازول استفاده میکنی ، میتونی هر 250 م گ رو تو 38 لیتر آب حل کنی ، قبلش از سولفات منیزیوم استفاده کن تا نتیجه بهتری بگیری ، تو این مدت غذا دادن ممنوعه ، سیفون هر 48 ساعت 30 درصد انجام بده و دارو رو تکرار کن....موفق باشی

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    شما دما رو بسته به تحمل فلاورت تا 33 بالا ببر ، نمک به ازای هر 20 لیتر یک قاشق بدون ید تو آب حل کن بزار ته نشین شه و داخل تانکش بریز ، اگر از قرص مترونیدازول استفاده میکنی ، میتونی هر 250 م گ رو تو 38 لیتر آب حل کنی ، قبلش از سولفات منیزیوم استفاده کن تا نتیجه بهتری بگیری ، تو این مدت غذا دادن ممنوعه ، سیفون هر 48 ساعت 30 درصد انجام بده و دارو رو تکرار کن....موفق باشی
    ایشون گفتند که ماهی بدنش رو به تانک میماله
    هیچ مشخصه ای از نشانه های انگل روده ای بیان نکردن
    این ماهی نه مترونیدازول میخواد نه سولفات روی چون انگل پوستی داره
    که راه چاره اش نمک و دمای اب 32 درجه هستش
    هیچ وقت سریع سراغ دارو نرید مگر اینکه مطمءن باشید از بیماری

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    ایشون گفتند که ماهی بدنش رو به تانک میماله
    هیچ مشخصه ای از نشانه های انگل روده ای بیان نکردن
    این ماهی نه مترونیدازول میخواد نه سولفات روی چون انگل پوستی داره
    که راه چاره اش نمک و دمای اب 32 درجه هستش
    هیچ وقت سریع سراغ دارو نرید مگر اینکه مطمءن باشید از بیماری
    سلام عرض شد اولا : بنده هم نگفتم که انگل روده ای داره ؟!! دوما : مالیدن بدن فلاور به کف ، مدفوع به هم چسبیده یا تیره شدن فلاور و ... که ایشون تو پستش اشاره کردن آیا علایم انگل نیست ؟ !!! سوما : خواهشا پست ها رو درست بخونید بنده عرض کردم اگر از مترونیدازول استفاده میکنید دلیلش چی بود ؟ چون خودشون تو پستشون گفتند که خریدم اما نمیدونم که باید چکار کنم ؟!! چهارما : باز هم خواهشا پست ها رو با دقت بخونید بنده عرض کردم سولفات منیزیوم نه سولفات روی ؟!!! پنجما : مترونیدازول یه آنتی بیوتیک انسانیه که همه داروخونه ها دارن و در شرایط عادی هم پیشنهاد میشه که ذا رو تو محلول مترونیدازول خیس شه و استفاده شه ... موفق باشی آقا مصطفی
    سلام دوستان.من به مشکل بر خوردم.لطفا راهنمایی کنین.
    یه فلاور هورن دارم که نژادش خوبه و رنگ وهدشم بسیار عالیه و کاملا دستیه.خیلی با هم رفیقیم.الان مدتیه که ترسو شده وگاهی هم خودشو به روی شنهای کف میماله.رنگش تیره شده و بعضی وقتا مثل دیوونه ها از این ور به اون ور میزنهدفوع شم گرد گردو به هم چسبیدست.ولی اشتهاش اصلا کم نشده.تا جایی که من میدونم اینا علایم انگله.الان یه تانک جدید واسش مهیا کردم دمارو هم روی 32 گذاشتم و نمک هم اضافه کردم که منتقلش کنمو درمان رو شروع کنم و تانک اصلی رو پاکسازی کنم.ولی یه مشکلی هست.اینجا دارو پیدا نمیشه.یه جنرال تونیک بود که اونم تاریخ گذشته بود.تنها یه دارو پیدا کردم که ایرانیه و ساخت دست خود فروشنده که به قول خودش مواد اولیه رو خودشون وارد کردن و دارو رو تهیه کردن.از یه طرف هم مترونیدازول تهیه کردم.حالا نمیدونم دقیقا چکار کنم.لطفا راهنمایی کنین

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دما رو اگر خیلی بالا میبرید، زیاد غذا ندید چون ممکنه باعث سخت شدن هضم غذا بشه و مشکلاتی مثل ورم شکم و ... ایجاد کنه

توصیه من بشه ما اینه که تا زمانی که فلاورهورنتون غذا میخوره، برای حل مشکلات دستگاه گوارش و انگل های روده ای‌ (در صورت وجود) از غذا های ضد انگل هیکاری یا اسپکتروم استفاده کنید

گاهی وقتا پیش میاد که ماهی واقعا انگل روده ای داره ولی شدید نیست یا هنوز به مراحل جدی نرسیده، از طرفی شما نمیدونید که انگل روده ای ماهی تک یاخته ای هست (مثل هگزامیتا) یا کرمی (نماتود ، ترماتود ، سستود) . در این موارد راهی نیست جز آزمون و خطا و تست دارو های ضد انگل . اگر شانس با شما یار باشه و داروی اولی (شما مترونیدازول رو به عنوان داروی اول انتخاب کردید) واقعا موثر باشه (یعنی انگل از نوع تک یاخته ای باشه) که هیچ، احتمالا از درمان جواب میگیرید . در غیر این صورت اگر انگل از نوع دیگری بوده باشه، داروی اشتباه ضد انگل باعث تحریک دستگاه گوارش و یا تشدید انگل روده ای که نوعش فرق داشته با چیزی که شما احتمال میدادید میشه .

احتمالا دوستانی که تجربه بیشتری دارند بار ها مشاهده کردند که ماهی علائم نصفه و نیمه انگل روده ای نشون میداده ولی به محض اضافه کردن دارو ماهی درمان که نشده هیچ، علائم انگل روده ای هم درش تشدید شده و حتی باعث شده ماهی از غذا خوردن هم بیفته.

دقیقا به همین دلیله که توصیه میکنم تا زمانی که فلاورهورن غذا میخوره ، برای درمان انگل روده ایش از غذای اسپکتروم آمریکایی استفاده کنید، قطعا جواب میده و تاثیرش فوق العادست. زمانی سمت دارو برید که ماهی دیگه میلی به غذا نداره و رو به تحلیل رفتنه

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 28th April 2015 در ساعت 07:18 AM

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12
    سلام عرض شد اولا : بنده هم نگفتم که انگل روده ای داره ؟!! دوما : مالیدن بدن فلاور به کف ، مدفوع به هم چسبیده یا تیره شدن فلاور و ... که ایشون تو پستش اشاره کردن آیا علایم انگل نیست ؟ !!! سوما : خواهشا پست ها رو درست بخونید بنده عرض کردم اگر از مترونیدازول استفاده میکنید دلیلش چی بود ؟ چون خودشون تو پستشون گفتند که خریدم اما نمیدونم که باید چکار کنم ؟!! چهارما : باز هم خواهشا پست ها رو با دقت بخونید بنده عرض کردم سولفات منیزیوم نه سولفات روی ؟!!! پنجما : مترونیدازول یه آنتی بیوتیک انسانیه که همه داروخونه ها دارن و در شرایط عادی هم پیشنهاد میشه که ذا رو تو محلول مترونیدازول خیس شه و استفاده شه ... موفق باشی آقا مصطفی
    اقا احسان اعلائم انگل هست و نه انگل داخلی
    هر انگلی هم چاره اش مترنیدازول نیست
    گفتند مدفوع به هم چسبیده نه سفید رنگ و کش دار
    البته شما که استادی ولی برای اطلاع دوستان میگم تیره شده ماهی یکی از اعلائم انگل روده ای هست اما وقتی این اتفاق می افته که ماهی شدیدا بخاطر انگل ضعیف شده ولی در انگل پوستی از اولین اعلائم تیره شدن پوست هستش
    اینکه دارو خرید مهم نیست اینکه استفاده بکنه یا نکنه مهمه
    تو بحث درمان اگر نداریم اگر ایشون میدونستند که چیکار کنن نمیومدن راهنمایی بگیرن
    سولفات روی اشتباه تایپی بود مهندس
    تو شرایط عادی پیشنهاد میشه مترونیدازول استفاده کنی
    کسی که این پیشنهاد رو داده احتمال چیزی در مورد مقاومت دارویی نشنیده

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    اقا احسان اعلائم انگل هست و نه انگل داخلی
    هر انگلی هم چاره اش مترنیدازول نیست
    گفتند مدفوع به هم چسبیده نه سفید رنگ و کش دار
    البته شما که استادی ولی برای اطلاع دوستان میگم تیره شده ماهی یکی از اعلائم انگل روده ای هست اما وقتی این اتفاق می افته که ماهی شدیدا بخاطر انگل ضعیف شده ولی در انگل پوستی از اولین اعلائم تیره شدن پوست هستش
    اینکه دارو خرید مهم نیست اینکه استفاده بکنه یا نکنه مهمه
    تو بحث درمان اگر نداریم اگر ایشون میدونستند که چیکار کنن نمیومدن راهنمایی بگیرن
    سولفات روی اشتباه تایپی بود مهندس
    تو شرایط عادی پیشنهاد میشه مترونیدازول استفاده کنی
    کسی که این پیشنهاد رو داده احتمال چیزی در مورد مقاومت دارویی نشنیده
    سلام و درود مجدد... بنده عذر خواهی میکنم آقا مصطفی شما استاد مایی قصد جسارت نبوده هدف انتقال اطلاعات بوده که از پستتون متوجه شدم که سوء تفاهم شده فقط در مورد بند آخر کامنت حضرتعالی عرض کنم که نگفتم در شرایط عادی مترونیدازول استفاده شه ( چون خودم و خودتون هم میدونید که مترونیدازول شدیدا باعث تخریب سیکل میشه ) فقط عرض کردم که غذا رو تو محلول آب و مترونیدازول خیس شه...
    علی الحال کما فی اسابق شما استاد مایی و بنده از تجربیات شما نهایت استفاده رو میکنیم....

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور
    شماره عضویت
    17533
    سلام و درود مجدد... بنده عذر خواهی میکنم آقا مصطفی شما استاد مایی قصد جسارت نبوده هدف انتقال اطلاعات بوده که از پستتون متوجه شدم که سوء تفاهم شده فقط در مورد بند آخر کامنت حضرتعالی عرض کنم که نگفتم در شرایط عادی مترونیدازول استفاده شه ( چون خودم و خودتون هم میدونید که مترونیدازول شدیدا باعث تخریب سیکل میشه ) فقط عرض کردم که غذا رو تو محلول آب و مترونیدازول خیس شه...
    علی الحال کما فی اسابق شما استاد مایی و بنده از تجربیات شما نهایت استفاده رو میکنیم....
    سلام مجدد وعرض ادب و سپاس فراوان از اساتید عزیزم که وقت گذاشتین و بنده رو راهنمایی کردین.
    اما با عرض پوزش من یکم گیج شدم.چون دوستان عزیز راهای مختلفی پیشنهاد دادن.اگه یادتون باشه عرض کردم که جایی که من هستم نه داروی خارجی گیر میاد نه غذای ضد انگل.الانم من 48 ساعته که طبق دستور مصرفی که دوست عزیزم اقا احسان دادن درمان با مترونیدازول رو شروع کردم و بدون سولفات منیزیوم و در یک تانک جدید.و در این فاصله هم شن تانک قبلی رو تخلیه کردم(واسه همیشه) و قصد دارم ضدعفونیش کنم.و غذارو هم قطع کردم.و قرار هست که کلا و در سه مرحله و به صورت 48 ساعته و با تعویض 30% اب دوز دارو رو تکرار کنم و غذا هم ندم.ولی الان با توجه به راهنمایی های دوستان عزیزم یکم نگران شدم.یه جا هم فرمودین که غذا رو در محلول اب و مترونیدازول خیس کنم.ممنون میشم که اگه دقیقا و کاملا راهنماییم کنین.از لطفی که دارین واقعا ممنونم.

صفحه 201 از 227 نخستنخست ... 101151182183184185186187188189190191192193194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218219220 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)