پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): حوالی ظهر روز گذشته (جمعه ۹۴/۴/۵) نیروهای یگان محیط زیست پارک ملی سرخه حصار تهران حین گشت و کنترل متوجه صدای شلیک گلوله شدند.
رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: محیط بانان به جستجوی محدوده انتشار صدای شلیک پرداخته و حین دوربین کشی لاشه دو قوچ وحشی را بر روی زمین مشاهده کردند که کسی در اطراف آنها نبود.
امامعلی یگانزاده اظهار داشت: مامورین ضمن تقاضای نیروی کمکی در گوشه ای به کمین نشسته و لاشه ها را با دوربین زیر نظر داشتند.
پس از گذشت چندین ساعت، مامورین دو نفر را مشاهده کردند که حوالی غروب آفتاب برای انتقال لاشه ها به سمت آنها در حرکت بودند.

تصویر: لاشه دو قوچ وحشی ۲ الی ۳ ساله کشف شده از شکارچیان متخلف در پارک ملی سرخه حصار تهران
امامعلی یگانزاده گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند اما مامورین متوجه نفر سومی نشده بودند که در پایین دست با یک خودرو مشغول نگهبانی و منتظر بازگشت همدستانش برای انتقال لاشه ها بود.
نفر سوم با مشاهده محیط بانان با تکان دادن دست و داد و فریاد دو شکارچی متخلف را از حضور محیطبانان آگاه نمود و آنها نیز به سمت کوه متواری شدند.
محیط بانان که با توجه به فاصله زیاد به دو متخلف فراری نمی رسیدند نفری را که در کنار خودرو مشغول نگهبانی بود بازداشت نمودند.

…..تصویر: محیط بانان شرکت کننده در عملیات دستگیری شکارچیان متخلف در پارک ملی سرخه حصار تهران
رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار افزود: متهمین از شکارچیان متخلف و سابقه دار منطقه و ساکن روستای ده ترکمن هستند که تخلفات متعددی را در زمینه شکار غیرمجاز در محدوده پارک ملی سرخه حصار مرتکب شده اند.
متخلفین با بکارگیری شگرد خاصی مطمئن بودند که در دام محیط بانان گرفتار نخواهند شد.
شکارچیان متخلف پس از شلیک به دو قوچ وحشی بدون جابجا کردن لاشه ها بلافاصله قبل از رسیدن محیط بانان فرار کرده بودند تا در صورت شنیده شدن صدای شلیک گلوله و جستجوی منطقه توسط محیط بانان، مامورین مورد مشکوکی مشاهده نکرده و به جستجو پایان دهند.
متخلفین پس مخفی نمودن اسلحه ها در مکان دیگری، مجددا بدون سلاح به محل تخلف بازگشته بودند تا حوالی غروب آفتاب لاشه ها را از منطقه خارج کنند.
با توجه به فرار متخلفین به سمت منطقه نظامی حاشیه پارک، طی هماهنگی با نیروهای هوا فضا، یکی از شکارچیان متواری توسط نیروهای نظامی مستقر در پادگان هوا فضا دستگیر شد.

………………………….یکی از متخلفین دستگیر شده پس از انتقال به اداره محیط زیست
امامعلی یگانزاده گفت: طی بازجویی های صورت گرفته از متهمین، هویت نفر سوم نیز فاش شده و تلاش برای بازداشت وی ادامه دارد.
متهمین پس از یک شب بازداشت صبح شنبه به همراه پرونده تشکیل شده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی شدند.