فرادید: تاکسیدرمی، پوست آرایی یا آکنده سازی هنری خشن ولی زیبا است. هِلج اسکودوین عکاسی است که ماه گذشته و در جریان مسابقات جهانی تاکسیدرمی چندین سوژه جالب را پیدا کرده است.به گزارش سی ان ان، بیش از 300 تاکسیدرمی از چندین کشور دنیا در این مسابقات شرکت داشتند. شیر، ببر، ماهی، پرنده و حتی پاگنده هم در بین حیوانات تاکسیدرمی شده وجود داشت. البته در تاکسیدرمی‌های انجام شده سعی شده که تا جایی که می‌توان طبیعی بود و در مواردی نیز خوی هر حیوان هم به همان شکلی طبیعی خود درآورده شده است.هِلج اسکودوین می‌گوید: «وقتی به چشم‌های آن‌ها نگاه می‌کنید حس می‌کنید که زنده هستند و همین الان به شما حمله خواهند کرد. البته مردم عادت دارند تا سگ و گربه خانگی خود را نوازش کنند و آن‌ها را ببوسند، اما کسی در حیات وحش نمی‌تواند یک شیر یا ببر را ببوسد، ولی می‌توانید این کار را با تاکسیدرمی‌ها انجام دهید.»


این دو شیر آفریقایی جنگجو در مسابقات جهانی تاکسیدرمی در مسیوری آمریکا برنده جایزه شدند. این تاکسیدرمی توسط «داکوتا تاکسیدرمی» ساخته شده است.


جیم آلرِد یک آکنده‌ساز با سابقه و اهل کارولینای شمالی است. او یک گوزن دم‌سفید را آماده مسابقه کرده است.


کارولین براک دولنی اهل فرانکفورد است و با یک گرگ تاکسیدرمی شده عکس گرفته است.


این مرد یک پاگنده را داخل تریلر می‌گذارد.


کارل ترِگره اهل هوما در ایالت لوئیزیانا است. او تاکسیدرمی یک گوسفند كوهى‌ آمریکایی‌ را برای این مسابقات آماده کرد.


دنیل مِنگ اهل داکوتای جنوبی است. او با این تاکسیدرمیِ زیبا از یک پلنگ درنده توانست در بخش بزرگ‌ترین پستاندار عنوان تاکسیدرمی برتر را کسب کند.


این مرد چمدان و سر «کودو» را با چرخ به دنبال خود می‌کشد. او تازه دارد به هتل می‌رود.


ببر سفید


تیم «داکوتا تاکسیدرمی» در حال بارگیری دو شیر از کامیون هستند.


جیمز اسمیت و مایک فاس این جَگوار (پلنگ خالدار آمریکایی) را آماده مسابقه می‌کنند. سازنده این تاکسیدرمی فیل سوسی، فارست هارت و مایک ورنلسن بودند.


گرگِ ساخته شده توسط براک دولنی


تونی گربوفسکی «گوسفند دال» را آماده می‌کند.


این مرد مانکن گوزن شمالی را با دستانش بلند کرده است