صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 250 از 311

موضوع: سیکل ازت

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط E-H-S-A-N نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز طی شدن سیکل رو میتونی با تستر های مربوطه متوجه شی...
    به جز تستر راهی نیست؟
    قیمت و اسم تسترها لازم رو میشه بفرمایید؟
    ممنون

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    به جز تستر راهی نیست؟
    قیمت و اسم تسترها لازم رو میشه بفرمایید؟
    ممنون
    اگه تانک قدیمی سیکلش رو طی کرده باشه همانطور که کفتید از لوازم و اب اون تانک برای تانک جدید استفاده کرده باشید(در صورت استفاده نکردن اب کلر دار در تانک جدید) سیکل شما کمتر ازمان مقرر که حدودا 40روز است طی خواهد شد ( حدودا نصف این زمان)اما اگه به هر دلیلی مثل استفاده از اب کلر دار و یا موردی که باعث تخریب سیکل ازت بشه رو در تانک استفاده کردید بهتره بزاریدسیکل به طور کامل زمان طبیعی رو طی کنه
    در این زمان حتما باید سیفون مرتب رو انجام دهید (5 تا 7 روز یک بار 30 درصد) جایگزینی با اب بدونه کلر و هم دما

حتما نیاز به استفاده از تستر نیست می تونید بعد از این مدت رعایت تمامی موارد بدنه نیاز به تستر تانک رو راه اندازی کنید(ماهی بریزید) البته اکواریوم داری حرفه ای نیاز به چنین مواردی رو داره ولی برای تانکهای با درجه حساسیت کمترنیاز خاصی نداره
    تسترهای برندها و قیمتهای مختلفی دارند که قیمتشون از 25 هزار تومان هست به بالا و مارکی مثل تترا قابل تهیه هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    اگه تانک قدیمی سیکلش رو طی کرده باشه همانطور که کفتید از لوازم و اب اون تانک برای تانک جدید استفاده کرده باشید(در صورت استفاده نکردن اب کلر دار در تانک جدید) سیکل شما کمتر ازمان مقرر که حدودا 40روز است طی خواهد شد ( حدودا نصف این زمان)اما اگه به هر دلیلی مثل استفاده از اب کلر دار و یا موردی که باعث تخریب سیکل ازت بشه رو در تانک استفاده کردید بهتره بزاریدسیکل به طور کامل زمان طبیعی رو طی کنه
    در این زمان حتما باید سیفون مرتب رو انجام دهید (5 تا 7 روز یک بار 30 درصد) جایگزینی با اب بدونه کلر و هم دما

حتما نیاز به استفاده از تستر نیست می تونید بعد از این مدت رعایت تمامی موارد بدنه نیاز به تستر تانک رو راه اندازی کنید(ماهی بریزید) البته اکواریوم داری حرفه ای نیاز به چنین مواردی رو داره ولی برای تانکهای با درجه حساسیت کمترنیاز خاصی نداره
    تسترهای برندها و قیمتهای مختلفی دارند که قیمتشون از 25 هزار تومان هست به بالا و مارکی مثل تترا قابل تهیه هست
    ممنون
    نه کاری که به سیکل لطمه بزنه نکردم،تنها چیزی که به آب اضافه کردم کود مایع بوده برا گیاه ها.
    پس با این حساب من هفته ای سی درصد سیفون آب داشته باشم تا سه چهار هفته دیگه اوکی هست؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    ممنون
    نه کاری که به سیکل لطمه بزنه نکردم،تنها چیزی که به آب اضافه کردم کود مایع بوده برا گیاه ها.
    پس با این حساب من هفته ای سی درصد سیفون آب داشته باشم تا سه چهار هفته دیگه اوکی هست؟
    خواهش می کنم
    بله دوست عزیز توی این زمان سیفون مرتب داشته باشید سیکل طی خواهد شد تو این مدت حتما باید چند ماهی مقاوم مثل زبرا در تانک نگه داری کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    سلام .
    من یک آکواریوم فعلا درست کردم مربعی شکل 50*50*50 .
    برای طی کردن سیکل ازت در این حجم(100 لیتر مفید) چند روز زمان میبره که سیکل طی بشه ؟ حتما باید کیت های تست آمونیاک و نیتریت و نیترات رو بگیرم؟(بعضی از کیتها قیمتاشون تو سایتها دیدم یکم گرون بود) .
    ممنون .

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Uranus نمایش پست ها
    سلام .
    من یک آکواریوم فعلا درست کردم مربعی شکل 50*50*50 .
    برای طی کردن سیکل ازت در این حجم(100 لیتر مفید) چند روز زمان میبره که سیکل طی بشه ؟ حتما باید کیت های تست آمونیاک و نیتریت و نیترات رو بگیرم؟(بعضی از کیتها قیمتاشون تو سایتها دیدم یکم گرون بود) .
    ممنون .
    سلام
    کامل شدن سیکل به عوامل مختلفی بستگی دارد . اگر به صورت همزمان از تعداد محدود ماهی مقاوم مثل زبرا و تسریع کننده ها استفاده کنید و زیاد اهل دستکاری در آکواریوم نباشید ، بین 7 تا 10 روز زمان میبرد. البته این به این معنی نیست که بلافاصله بعد از صفر شدن میزان آمونیاک و نیتریت با خیال راحت تعداد زیادی ماهی به تانک اضافه کنید. این تعادل و ثبات بسیار شکننده است و با کمی عجله و سهل انگاری از بین خواهد رفت.
    بعد از تکمیل سیکل هر نوع تغییر در تعداد ماهیها و همینطور میزان تغذیه باید به تدریج و طی چند روز انجام شود.
    نیاز به کیت خیلی گران قیمت هم نیست و تستر های نواری 6 به 1 هم برای این کار کفایت خواهد کرد.
    برای کمک بیشتر مطالب صفحات قبل را با دقت مرور کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    کامل شدن سیکل به عوامل مختلفی بستگی دارد . اگر به صورت همزمان از تعداد محدود ماهی مقاوم مثل زبرا و تسریع کننده ها استفاده کنید و زیاد اهل دستکاری در آکواریوم نباشید ، بین 7 تا 10 روز زمان میبرد. البته این به این معنی نیست که بلافاصله بعد از صفر شدن میزان آمونیاک و نیتریت با خیال راحت تعداد زیادی ماهی به تانک اضافه کنید. این تعادل و ثبات بسیار شکننده است و با کمی عجله و سهل انگاری از بین خواهد رفت.
    بعد از تکمیل سیکل هر نوع تغییر در تعداد ماهیها و همینطور میزان تغذیه باید به تدریج و طی چند روز انجام شود.
    نیاز به کیت خیلی گران قیمت هم نیست و تستر های نواری 6 به 1 هم برای این کار کفایت خواهد کرد.
    برای کمک بیشتر مطالب صفحات قبل را با دقت مرور کنید.
    ممنونم .
    یک جا گفته بودن با استفاده از کپسول تتراباکتزیوم یا آمپول بیودایجست به سرعت میشه باکتری سازی کرد و سیکل رو طی کرد . این مسئله درسته ؟
    یک طرف سیکل برمیگرده به خود ماهی ها و غذایی که میریزیم و دفع اونا و بالاخره تجزیه توسط باکتریها من فعلا من فقط قصد دارم تو آکم دو تا پولی سایز کوچیک بندازم (یا نهایتا همراه با دو تا ماهی مقاوم دیگه) . این ماهیا هم که کم توقع و کم غذاهستند به سیکل و تعداد باکتریها لطمه نمیزنن ؟

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ممنونم .
    یک جا گفته بودن با استفاده از کپسول تتراباکتزیوم یا آمپول بیودایجست به سرعت میشه باکتری سازی کرد و سیکل رو طی کرد . این مسئله درسته ؟
    یک طرف سیکل برمیگرده به خود ماهی ها و غذایی که میریزیم و دفع اونا و بالاخره تجزیه توسط باکتریها من فعلا من فقط قصد دارم تو آکم دو تا پولی سایز کوچیک بندازم (یا نهایتا همراه با دو تا ماهی مقاوم دیگه) . این ماهیا هم که کم توقع و کم غذاهستند به سیکل و تعداد باکتریها لطمه نمیزنن ؟
    سلام
    تسریع کننده ها همینطور که از اسمشون مشخصه به کامل شدن سیکل سرعت میبخشند ولی این به این معنی نیست که مثلن ظرف 2 تا 3 روز و بدون وجود ماهی سیکل کامل شود.
    حداقل زمان همان است که در پست قبل عرض کردم.
    در هر صورت ابتدا باید اجازه دهید سیکل کامل شود و برای این منظور بهتره از ماهی دیگری استفاده کنید. بعد از کامل شدن و ثبات نسبی تانک میتوانید پولی ها را اضافه کنید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فعلا هیچ !
    شماره عضویت
    4007
    برای اینکه باکتریها داخل فیلتر هم جای بگیرن استفاده از فیلتر هنگ آن(فیلتر معلق) بهتره یا تاپ فیلتر ؟ چون من در توضیحات فیلتر هنگ آن ندیدم جایی برای نگهداری بیوبال و حتی مخزن آب برای اینکه اگر برق قطع شد داشته باشه .

اگه آک سیکلش رو طی کرده باشه اما به هر دلیلی مدتی بدون ماهی باشه کلا تعداد باکتریها چون منبع تغذیه ندارن صفر میشه یا اینکه فقط محدود میشن ؟ به عبارتی اگه مدت زیادی بدون ماهی بمونه چرخه بهم میخوره ؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    برای اینکه باکتریها داخل فیلتر هم جای بگیرن استفاده از فیلتر هنگ آن(فیلتر معلق) بهتره یا تاپ فیلتر ؟ چون من در توضیحات فیلتر هنگ آن ندیدم جایی برای نگهداری بیوبال و حتی مخزن آب برای اینکه اگر برق قطع شد داشته باشه .

اگه آک سیکلش رو طی کرده باشه اما به هر دلیلی مدتی بدون ماهی باشه کلا تعداد باکتریها چون منبع تغذیه ندارن صفر میشه یا اینکه فقط محدود میشن ؟ به عبارتی اگه مدت زیادی بدون ماهی بمونه چرخه بهم میخوره ؟
    ممنون
    کلونی باکتریها در تمام نقاط آکواریوم تشکیل میشود و درون فیلتر به خاطر وجود مدیا و جریان دائمی آب ، جمعیت بیشری از باکتریها تشکیل خواهد شد. این موجودات به صورت ذاتی بهترین مکان رو برای خودشون انتخاب میکنند که همان داخل فیلتر میباشد و نوع فیلتر زیاد مهم نیست .

در یک چرخه پایدار تا زمانیکه مقدار تولید آمونیاک توسط ماهیها ثابت باشد ، به همان نسبت هم باکتریها انرا به نیتریت و نیترات تبدیل میکنند و سیفون منظم باعث تعادل نیترات خواهد شد.
    هر نوع تغییر در این معادله ( حذف یا اضافه کردن یکباره ماهی ) باعث از بین رفتن ثبات و صدمه به سیکل خواهد شد.
    وقتی ماهی در تانک نباشد ، مدفوع و باقیمانده غذا هم نیست . به این ترتیب منبع اصلی تولید آمونیاک از چرخه حذف میشود و جمعیت باکتریها رو به کاهش رفته و اگر این زمان طولانی باشد ، از بین میروند. در نتیجه سیکل بدون ماهی پایدار نخواهد بود.

صفحه 25 از 32 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526272829303132 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)