قصرشیرین - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین از دستگیری یک شکارچی متخلف در منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز سرپل ذهاب در حوزه استحفاظی قصرشیرین که اقدام به شکار غیرمجاز سه راس آهو کرده بود، خبر داد.


مهرداد گل محمدیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعلام گزارش یکی از دوستداران محیط زیست مبنی بر ورود چند نفر متخلف با همراه داشتن چند قلاده سگ به منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز سرپل ذهاب ماموران محیط زیست بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهار کرد: ماموران در منطقه مورد نظر یک گروه شکارچی مسلح غیرمجاز را همراه با سه قلاده سگ مشاهده کردند که پس از عملیات تعقیب و گریز موفق به دستگیری یکی از شکارچیان و کشف لاشه یک راس آهو و یک راس بره آهو از این فرد متخلف شدند و یک دستگاه خودروی پراید متعلق به وی را نیز توقیف کردند.

گل محمدیان گفت: با توجه به اینکه آهوی ماده دو قلوزا است و لاشه بره آهو به همراه مادرش کشف شده احتمال می رود که بره آهوی دیگری نیز توسط شکارچیان متخلف شکار شده و یا زنده باشد.

وی افزود: ماموران اداره حفاظت محیط زیست یکبار دیگر به منطقه مورد نظر اعزام و پس از مدتی جستجو موفق شدند بره آهوی دوم را که با دست و پای بسته دچار ضعف عمومی شده بود پیدا کردند.

گل محمدیان گفت: با توجه به شکار آهوی ماده توسط شکارچیان رهاسازی بره آهو در منطقه امکان پذیر نبود و از نظر سازمان حفاظت محیط زیست این بره آهو نیز تلف شده محسوب می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست قصرشیرین با بیان اینکه فرد متخلف با تشکیل پرونده تحویل مقام قضایی شهرستان شد و بابت شکار غیر مجاز این سه راس آهو و معرفی همدستانش با صدور قرار در بازداشت است گفت: دستگیری همدستان این شکارچی متخلف نیز در دستور کار است.

وی گفت: فرد متخلف بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به پرداخت
60 میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت محکوم شد.

گل محمدیان از دستگاه قضایی قصرشیرین در برخورد قاطع با متخلفان محیط زیست تقدیر کرد.

منطقه شکار و تیراندازی ممنوع قراویز در شهرستان سرپل ذهاب هم اکنون تنها زیستگاه منحصر بفرد آهوی ایرانی در منطقه غرب کشور بشمار می رود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 27 هزار نفر جمعیت دارد


منبع:ایرنا