صفحه 92 از 107 نخستنخست ... 42737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 911 به 920 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام این فایتر رو چند روز پیش خریدم نمیدونم نژادش چی هست اول همین تاپیک نژادهارو زده اما برای من باز نمیشه

چند تا سوال داشتم
    میخوام توی یه تنگ بزرگ نگهداریش کنم مشکلی نداره برای تنفس و...
    از چه گیاه آکواریومی میشه واسش استفاده کرد ؟میشه تزئینات داخل تنگش بزارم اگه آره چه چیزهایی؟
    یه غذا اونجا موقع خرید بهم دادن دونه های ریز خاکستری رنگ هستش و گفتن روزی سه تا بهش بدم این واقعا غذای فایتر هستش؟اگه نه چی واسش تهیه کنم؟
    دارویی چیزی برای ضدعفونی آبش نیاز نیست؟
    کی واسش ماده تهیه کنم؟اگه ماده بخرم میشه بندازمش توی تنگ کنار نر؟
    سلام

نژاد فایتر سمت راست : veiltail betta فایتر دم حجابی که در ایران به نام فایتر باله معمولی رایجه

نژاد فایتر سمت چپ : Crown Tail Betta تاج دم و یا دم ریش

میخوام توی یه تنگ بزرگ نگهداریش کنم مشکلی نداره برای تنفس و... بله نه تنها مشکلی نداره بلکه خیلی مفید و برای شادابی و سلامتی فایترتون موثره. در واقع نگهداری در مخازن و تنگ های کوچک و لیوان نه تنها مناسب نیست بلکه باعث ضعف . بیماری و مرگ فایتر خواهد شد.بدلیل تغییر شرایط آب . آلودگی و دمای نامناسب.

از چه گیاه آکواریومی میشه واسش استفاده کرد ؟میشه تزئینات داخل تنگش بزارم اگه آره چه چیزهایی؟ میتونید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید. گیاهان طبیعی در صورت نگهداری در مخازن بزرگتر گیاهان روآبی گزینه مناسبی هستند

برای بستر سعی کنید از سنگ های درشت و یا با لبه تیز استفاده نکنید. دکوراسیون هم لبه های تیز نداشته باشند بدلیل اینکه به باله های فایتر آسیب میزنن

یه غذا اونجا موقع خرید بهم دادن دونه های ریز خاکستری رنگ هستش و گفتن روزی سه تا بهش بدم این واقعا غذای فایتر هستش؟اگه نه چی واسش تهیه کنم؟ بهتره از غذا یک عکس قرار بدین و یا اسم غذا ذکر کنید. روزی سه عدد باید در دو وعده تقسیم کنید. شما روزانه یک الی دو وعده و در هر وعده یک الی دو عدد غذا بدین . بیومار. دل گوساله . آرتمیا . و غذاهای مخصوص فایتر با برند معتبر مانند جی بی ال . اوشن نیتروشن جز غذاهای پولکی مناسب هستند.
    دارویی چیزی برای ضدعفونی آبش نیاز نیست؟ نیازی به استفاده از دارو نیست .کیفیت آب با کنترل غذادهی و تعویض منظم آب مخزن حفظ کنید.

کی واسش ماده تهیه کنم؟اگه ماده بخرم میشه بندازمش توی تنگ کنار نر؟ میتونید الان برای فایترهاتون ماده تهیه کنید اما هم نر هم ماده مدت حداقل 20 روز در شرایط ایده آل باید تقویت کنید و بعد اقدام به تکثیر. ماهی ماده تنها در زمان تکثیر و تا پایان تخمریزی میتونید کنار نر قرار بدین . بعد از پایان تخمریزی بلافاصله باید ماده خارج کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17297
    سلام.

من یه فایتر ماده دارم حدود دو بند انگشته
    1 الان بالغ شده یا نه؟

2 میخوام با یه نر جفت بیندازمش باید برای تقویتشون چیکار کنم.این دختر ما کی تو بدنش تخم درست میشه.=؟چجوری مطلع شم؟

نر و ماده با هم اشنایی کامل دارن و مشکلی با هم ندارن

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط dragon 511 نمایش پست ها
    سلام.

من یه فایتر ماده دارم حدود دو بند انگشته
    1 الان بالغ شده یا نه؟

2 میخوام با یه نر جفت بیندازمش باید برای تقویتشون چیکار کنم.این دختر ما کی تو بدنش تخم درست میشه.=؟چجوری مطلع شم؟

نر و ماده با هم اشنایی کامل دارن و مشکلی با هم ندارن
    سلام

از نظر اندازه مشکلی نداره فقط ماهی نر باید حتما بزرگتر باشه.

نر و ماده باید مدت 15 الی20 روز در شرایط ایده آل ( کیفیت مطلوب آب . دمای مناسب . غذای مقوی ) تقویت کنید. در طول دوره تقویت مخزن های نر و ماده کنار هم قرار بدین بعد از طی دوره تقویت به مخزن تکثیر انتقال بدین.

متورم شدن شکم . نمایان شدن خط های عمودی بر روی بدن ماده و لوله تخمریزی از نشانه های آمادگی ماده

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

نژاد فایتر سمت راست : veiltail betta فایتر دم حجابی که در ایران به نام فایتر باله معمولی رایجه

نژاد فایتر سمت چپ : Crown Tail Betta تاج دم و یا دم ریش

میخوام توی یه تنگ بزرگ نگهداریش کنم مشکلی نداره برای تنفس و... بله نه تنها مشکلی نداره بلکه خیلی مفید و برای شادابی و سلامتی فایترتون موثره. در واقع نگهداری در مخازن و تنگ های کوچک و لیوان نه تنها مناسب نیست بلکه باعث ضعف . بیماری و مرگ فایتر خواهد شد.بدلیل تغییر شرایط آب . آلودگی و دمای نامناسب.

از چه گیاه آکواریومی میشه واسش استفاده کرد ؟میشه تزئینات داخل تنگش بزارم اگه آره چه چیزهایی؟ میتونید از گیاهان مصنوعی استفاده کنید. گیاهان طبیعی در صورت نگهداری در مخازن بزرگتر گیاهان روآبی گزینه مناسبی هستند

برای بستر سعی کنید از سنگ های درشت و یا با لبه تیز استفاده نکنید. دکوراسیون هم لبه های تیز نداشته باشند بدلیل اینکه به باله های فایتر آسیب میزنن

یه غذا اونجا موقع خرید بهم دادن دونه های ریز خاکستری رنگ هستش و گفتن روزی سه تا بهش بدم این واقعا غذای فایتر هستش؟اگه نه چی واسش تهیه کنم؟ بهتره از غذا یک عکس قرار بدین و یا اسم غذا ذکر کنید. روزی سه عدد باید در دو وعده تقسیم کنید. شما روزانه یک الی دو وعده و در هر وعده یک الی دو عدد غذا بدین . بیومار. دل گوساله . آرتمیا . و غذاهای مخصوص فایتر با برند معتبر مانند جی بی ال . اوشن نیتروشن جز غذاهای پولکی مناسب هستند.
    دارویی چیزی برای ضدعفونی آبش نیاز نیست؟ نیازی به استفاده از دارو نیست .کیفیت آب با کنترل غذادهی و تعویض منظم آب مخزن حفظ کنید.

کی واسش ماده تهیه کنم؟اگه ماده بخرم میشه بندازمش توی تنگ کنار نر؟ میتونید الان برای فایترهاتون ماده تهیه کنید اما هم نر هم ماده مدت حداقل 20 روز در شرایط ایده آل باید تقویت کنید و بعد اقدام به تکثیر. ماهی ماده تنها در زمان تکثیر و تا پایان تخمریزی میتونید کنار نر قرار بدین . بعد از پایان تخمریزی بلافاصله باید ماده خارج کنید.
    ممنون
    این همون غذایی هستش که بهم دادن بهشون بدم ریختن توی بسته بندی مارک هم نداره گفتن غذای فایتر هستش

میدونید چی هستش؟
    یه سوال دیگه اینکه با ماده جفتش کنم ممکنه از نژاد دیگه با رنگهای دیگه بچه دار شن؟از کجا نژاد ماده رو باید تشخیص بدم؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ممنون
    این همون غذایی هستش که بهم دادن بهشون بدم ریختن توی بسته بندی مارک هم نداره گفتن غذای فایتر هستش

میدونید چی هستش؟
    یه سوال دیگه اینکه با ماده جفتش کنم ممکنه از نژاد دیگه با رنگهای دیگه بچه دار شن؟از کجا نژاد ماده رو باید تشخیص بدم؟
    بیومار هست(البته لوفاک هم می گن) ارزش غذایی بالایی ندار می تونید به عنوان مکمل استفاده کنید ولی بهتره از غذاهای شرکتی مثل تترا و سرا و جی بی ال مخصوص ماهیان بتا تهیه کنید تا ماهی شادابتری داشته باشید البته غذای دست ساز هم تاثیر خوبی روی رنگ و شادابی ماهی خواهد داشت
    ویرایش توسط saeed92129212 : 3rd April 2015 در ساعت 12:24 PM

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    ممنون

میدونید چی هستش؟
    سلام این غذا لوفاک و مناسب فایتر نیست بخصوص از نظر سایز غذا که بزرگتر از دهان فایتر

همونطور که سعید عزیز فرمودن میونید از غذاهای بیومار سایز نیم و کمتر . اوشن نیتروشن . جی بی ال مخصوص فایتر استفاده کنید

موفق باشید

---------

فایتر ماده : باله ها کوتاهتر و رنگبندی محدودتر نسبت به نر .

ویرایش توسط b.pakray : 3rd April 2015 در ساعت 01:30 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام من دوباره فایتر خریدم. روز اول یه لکه های سیاهی روی صورتش بود فکر میکردم مدلشه ولی هر چی میگذره داره بزرگتر میشه. چشماشم سیاه شده . مریضیه خاصی داره؟ دیروز اصلا باله هاشو باز نمیکرد و تکون نمیخورد، بعضی وقتا کج میشد ولی نزدیکش میشدیم حرکتش تند و خوب بود. امروز یکم بهتره باله هاشو باز میکنه ولی دمشو نه.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام من دوباره فایتر خریدم. روز اول یه لکه های سیاهی روی صورتش بود فکر میکردم مدلشه ولی هر چی میگذره داره بزرگتر میشه. چشماشم سیاه شده . مریضیه خاصی داره؟ دیروز اصلا باله هاشو باز نمیکرد و تکون نمیخورد، بعضی وقتا کج میشد ولی نزدیکش میشدیم حرکتش تند و خوب بود. امروز یکم بهتره باله هاشو باز میکنه ولی دمشو نه.
    سلام

متاسفانه ماهی شما وضعیت مناسبی نداره.
    شرایط کلی نگهداری مثل کیفیت آب ، نوع تغذیه ، دمای آب ، و دیگر موارد را در تاپیک زیر کامل توضیح دهید :

http://www.parsipet.ir/thread24017-11.html

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام این غذا لوفاک و مناسب فایتر نیست بخصوص از نظر سایز غذا که بزرگتر از دهان فایتر

همونطور که سعید عزیز فرمودن میونید از غذاهای بیومار سایز نیم و کمتر . اوشن نیتروشن . جی بی ال مخصوص فایتر استفاده کنید

موفق باشید

---------

فایتر ماده : باله ها کوتاهتر و رنگبندی محدودتر نسبت به نر .
    ببخشید باز سوال میپرسم
    رفتم مغازه برای خرید ماده چندتا دم ریش گذاشته بود میگفت ماده هستن جثه کوچکتری دارن و باله و دمهای کوتاهتری نسبت به نر دم ریش خودم تقریبا شبیه عکس زیر همین رنگی هم بود

این فایتر نر هستشش یا ماده؟این عکس رو از اینترنت سرچ کردم گذاشتم ولی همین رنگی و اندازه ای هست فقط یه خورده بالهاش کوچیکتر جثه ریزی هم داره
    ویرایش توسط sahar_sh : 5th April 2015 در ساعت 02:49 PM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ببخشید باز سوال میپرسم
    رفتم مغازه برای خرید ماده چندتا دم ریش گذاشته بود میگفت ماده هستن جثه کوچکتری دارن و باله و دمهای کوتاهتری نسبت به نر دم ریش خودم تقریبا شبیه عکس زیر همین رنگی هم بود

این فایتر نر هستشش یا ماده؟این عکس رو از اینترنت سرچ کردم گذاشتم ولی همین رنگی و اندازه ای هست فقط یه خورده بالهاش کوچیکتر جثه ریزی هم داره
    سلام
    ماهی مورد نظر نر میباشد. البته اصلن حال و روز خوشی ندارد.
    ماهی ماده نسبت به ماهی نر کوچکتر بوده به ندرت دارای باله های بلند مثل نوع نر میباشد و از نظر رنگ هم تنوع بسیار کمتری دارد.

صفحه 92 از 107 نخستنخست ... 42737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)