۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۴
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: طی مراسمی از آقای رمضانعلی عظیمی دامدار فهیم روستای حسن آباد بالا خواف که یک بره آهوی سرگردان را یه همراه یک بز اهلی به اداره حفاظت محیط زیست خواف تحویل داده بود، قدردانی شد. در این مراسم یک لوح تقدیر و هدیه ای به رسم یادبود و یک جایزه نقدی به وی تقدیم شد.

اواسط فروردین ماه سال جاری یکی از چوپانان روستای حسن آباد بالا در شهرستان خواف هنگام چرای دامهای خود در صحرا متوجه بره آهوی تنهایی در نزدیکی گله می شود. چوپان در تپه ماهورهای اطراف به جستجو می پردازد اما هر چه تلاش می کند اثری از آهوی مادر نمی بیند.چوپان موضوع را تلفنی به یکی از محیط بانان شهرستان خواف اطلاع داده و بره آهوی تنها را که تشنه و گرسنه بوده و ضعیف شده بود به همراه گله به روستا می آورد. در این فاصله یکی از بزهای اهلی که به تازگی زایمان کرده و یک بزغاله داشته بره آهوی تنها را به فرزندی قبول کرده و به آن شیر می دهد.

چوپان موضوع شیر دادن بز اهلی به بره آهو را با مامورین محیط زیست در جریان گذاشته و محیط بانان از وی می خواهند اجازه دهد بز اهلی و بزغاله اش نیز همراه آنها به سایت سلامی منتقل شود تا همچنان بره آهو را با شیر خود تغذیه کند که چوپان نیز با این امر موافقت می کند.


بره آهویی که توسط چوپان به محیط بانان خواف تحویل داده شده بود در حال حاضر در سلامت کامل بسر می برد و زندگی دوباره ای بدست آورده است.


در همین رابطه طی مراسمی از آقای رمضانعلی عظیمی دامدار فهیم روستای حسن آباد بالا خواف که بره آهو و بز اهلی را به اداره حفاظت محیط زیست خواف تحویل داد، قدردانی شد.در این مراسم لوح تقدیری با امضای فرماندار و رئیس اداره حفاظت محیط زیست خواف به همرای هدیه ای در حضور معاونت فرمانداری این شهرستان و تعدادی دیگر از روسای ادارات شهرستان به وی تقدیم شد.

همچنین شهردار سنگان نیز که در مراسم حضور داشت با شنیدن موضوع، مبلغ یک میلیون ریال جهت این کار خوب به این دامدار پرداخت نمود.